Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2020

ЧИ ЗАЛИШАТЬ "ДНІСТЕР" У СТАРІЙ УШИЦІ?

Дитячий санаторій "Дністер" у Старій Ушиці опинився під загрозою закриття. Через це більше півсотні працівників можуть залишитися без роботи, а діти - без оздоровлення.

Питання, як працюватимуть санаторно-лікувальні заклади після реформи в медичній галузі, піднімалося неодноразово. У МОЗ вирішення цієї проблеми перекинули на органи місцевого самоврядування, яким лікувальні заклади підпорядковуються. І в один момент на місцях чиновники взялися за голови - як далі бути, за який рахунок здійснювати фінансування тієї чи іншої лікарні або ж санаторію.

У грудні минулого року в області заговорили про закриття трьох дитячих санаторіїв. У департаменті охорони здоров'я Хмельницької ОДА з цього приводу казали, що на утримання цих закладів не вистачає фінансування, мовляв держава на це грошей не дає, а в області власних ресурсів немає. Мова йшла про закриття Кам'янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію, Маліївецького обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок» та Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію. На всю Хмельниччину пропонували залишити один заклад санаторно-курортного лікування дітей - Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер».

Тодішній очільник департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, коментуючи ситуацію із закриттям закладів, зауважив, що староушицький санаторій "Дністер" з усіх згаданих вище знаходиться в найкращому стані і за підрахунками департаменту зможе надавати послуги великій кількості дітей.

Проте під час сесії обласної ради депутати не підтримали питання щодо закриття санаторіїв, тож всі чотири продовжили працювати в штатному режимі.

Але вже сьогодні на сайті Хмельницької ОДА в переліку питань, які пропонують на розгляд чергової сесії облради, можна знайти ті, що вирішуватимуть долю усіх чотирьох санаторно-лікувальних закладів області. Під загрозою закриття опинився і староушицький санаторій "Дністер", принаймні так працівникам закладу повідомив новий начальник департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Олександр Худенко, який нещодавно побував у санаторії з робочим візитом. Зі слів чиновника вони дізналися, що санаторій "Дністер" може залишитися цього року без фінансування, якщо депутати на черговій сесії облради не підтримають обласну програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2020 рік, якою передбачено профінансувати КНП «Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер» Хмельницької обласної ради на 9 млн 322,2 грн. Цих грошей має вистачити до кінця року. Якщо ж народні обранці не підтримають програму, то більше ніж 60 працівників не тільки залишаться без роботи, а й діти з Хмельниччини - без оздоровлення.

Варто зауважити, що в санаторії вже й так відбулася оптимізація: зі 100 ліжко-місць залишилося тільки 60, семеро вчителів скоротили, і молоді спеціалісти залишилися без роботи.

"Зі слів директора департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА на сьогоднішній день ми без фінансування, а заклад має перейти на "консервування", - йдеться у листі, який працівники санаторію нині розсилають у всі обласні інстанції, які можуть допомогти із вирішенням цього питання.

Сподіваємося, що людей не залишать напризволяще і заклад із більш ніж 60-річною історією продовжить своє існування. 

У Старій Ушиці, яка нині є центральною садибою однойменної ОТГ, наразі це не єдина проблема в медичній галузі. Під скорочення потрапили і працівники номерної лікарні. Якщо така доля чекатиме санаторій, то і без того тупикова зона залишиться сам на сам з усіма проблемами - основні з яких це безробіття та фінансова нестабільність. Як у таких умовах думати про майбутнє і чи буде воно в селища?
 

Теги: санаторій "Дністер", Стара Ушиця, закриття санаторію, Староушицька ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.