Перейти на мобільну версію сайту


27.06.2014

БАЗАР ВЛАШТУВАВ БАЗАР І НЕ ЗАХОТІВ ЧУТИ ПРО НОВИЙ ПЛАН

На Центральному ринку розпочався справжнісінький переполох. Його спричинила майбутня реконструкція, передбачена генарльним планом, який нині перебуває на уточненні в Кам’янець-Подільському районному споживчому товаристві.
Кожен з підприємців ринку, кого має зачепити така реконструкція, зокрема, продуктовий та речовий ринок, де згодом має вирости великий сучасний павільйон, а також центральний ряд кіосків, де передбачається розташування зеленої зони, занепокоєні своєю долею. З одного боку, дуже приємно, що в центрі міста зникне чиряк, а виросте сучасний комплекс зі всіма зручностями. Та з іншого боку...

ЛЮДИ НЕ ЗНАЛИ, ЩО РОБИТИ
Найперше питання, куди подіти підприємців з їхнім майном на час будівництва, якщо реконструкція все ж таки буде? Ми маємо приклад будівництва ринку «Вікторія» на мікрорайоні Жовтневий, який мали в стислі терміни ввести в експлуатацію. Людей разом з кіосками і пожитками вижили зі звичних місць, розпочали будівництво, яке нині чомусь заморожене. І стоять тепер посеред мікрорайону голі ребра «сучасного» павільйону. Коли це будівництво буде відновлене й завершене - невідомо, бо місце «застовбила» приватна структура, яка десь зникла і вже нині за таку «господарність» немає з кого спитати. Тепер потрібно вишукувати важелі, які би змусили власника завершити цей проект.
Свого часу підприємцям Центрального ринку влада надала можливість встановити залізні кіоски,DSC_0366.JPG щоб бодай трішки надати території належного вигляду, щоб люди не торгувати із занедбаних прилавків та з землі. Підприємцям дали в оренду шматок землі, на яку вони й поставили свої тимчасові споруди. Та минув час і ці споруди стали пережитком минулого. Це, звичайно, так, але що робити тим, хто потрапив у поле зору проекту генерального плану? З початком будівництва павільйонів сім’ї цих підприємців залишаться без засобів для існування. Ба більше, вони залишаться без власного торгового місця, бо коли зведену будівлю введуть у експлуатацію, люди зможуть орендувати лише торгове місце. Тобто це вже буде чужа власність, за яку доведеться платити. У той час, коли підприємці справляли плату лише за землю, доведеться ще й платити за торгове місце.
Безумовно, працівники ринку будуть проти реконструкції, яка залишить їх без роботи. Куди їм тепер податися в нашому місті, у якому вбито промисловість, виробництво? Немає нормальних заводів чи фабрик, на яких можна отримувати гідну зарплату. Що робити людям?
Зрештою, не зрозуміло, якщо кіоски мають зносити, то чому з’являються нові кілька рядів, та ще й, за словами сусідів-підприємців, вони встановлені без належних документів?

ХТО КОГО?
Зі своїми бідами та відчаєм, у середу 25 червня, люди пішли у міськвиконком. Між собою вони домовилися, що до влади та керівництва КВЗП «Кам’янець» підуть представники підприємців та профспілки, аби конструктивно вирішити болючі для них питання. Але не так сталося, як гадалося. Спрацював синдром натовпу. Люди вщент забили сесійну залу і базар почав базарити. Кожен намагався перекричати сусіда, активісти ставили питання заступнику міського голови Григорію Горшунову, й самі на них відповідали, не даючи посадовцю відкрити рота. Хамству і агресії окремих візитерів не було меж. З їхніх вуст щоразу лунала брудна лайка...
Нарешті Григорій Іванович зміг узяти слово. Він пояснив, що реконструкція ринку не розпочинається і ніхто кіоски зносити не буде. Поки що, відповідно до закону, підприємство повинно мати генеральний план ринку. Архітектори розробили його на замовлення ДП КВЗП «Кам’янець», адже неодноразово, ще за попередніх керівників, КВЗП отримувало листи про DSC_0370.JPGнеобхідність розробки генплану. Зокрема, перший лист був наприкінці 2011 р., наступний - на початку 2012 р. Минулого тижня кам’янчани дізналися про розробку цього документа. Його вартість становить близько 100 тис. грн.
Некерована поведінка підприємців конструктиву не дала, тому було вирішено створити робочу групу з представників кожного торгового ряду, які разом випрацюють напрямок, як далі рухатися, та інформуватимуть своїх колег по цеху. Результатом цієї роботи має стати документ, який дасть гарантію спокійної та стабільної праці підприємців ринку.
Люди не хотіли чи не могли зрозуміти, що земля належить КВЗП «Кам’янець», а не місту, і в господарську діяльність підприємства міська влада втручаттися не може.
- Підприємство, рухаючись вперед до Європейського Союзу, мусить дотримуватись його законів, - пояснював директор КВЗП «Кам’янець» Сергій Чернявський. - У розвинених країнах ніде вже не побачиш таких будівель. Тому ми теж змушені збудувати не просто щось, а сучасний торгово-сервісний центр, де буде зручно як продавцям, так й покупцям, і де будуть усі відповідні умови. Центр буде будуватися за участі 480 пайовиків КВЗП, а також підприємців ринку.

ШИНИ НЕ ЗНАДОБИЛИСЬ. ПОКИ ЩО
Уранці наступного дня більша частина підприємців ринку прийшла під міську раду на майдан Відродження. На знак того, що люди налаштовані рішуче, знесли автомобільні шини. Слава Богу, що вистачило глузду їх не підпалювати.
Збентежені, знервовані, збиті з пантелику підприємці вимагали скасування генплану ринку.
До мітингувальників вийшли окремі депутати міської ради, як от Василь Сенюк, Валентина Волошина. На всі боки розпинався голова ради майдану Мирослав Мошак, ще більше заводячи людей у дебрі й проголошуючи різні політичні заклики. Його підтримав голова РДА Володимир Барановський, який зазначив, що повністю на боці підприємців ринку, хоч сам до ситуації, яка склалася, жодних стосунків не має.
Продавчині з ринку стверджували, що у цей, складний для країни час, не варто займатися реконструкцією ринку. Потрібно подбати про безпеку України та безпеку її захисників. Також мітингувальники вимагали повернути гроші, витрачені про проект, і спрямувати їх на армію. Пан DSC_0360.JPGМошак закликав до дострокових виборів.
Крім цього, страйкарі вимагали створити ще одну незалежну профспілку, яка б захищала їхні інтереси.
Зневірені й обдурені люди, збираючись у зграйки, обмінювалися думками.
- Я у цей ринок інвестую з 1991 року, бо тут працюю і сплачую податки, - говорить симпатична пані. - Цих новоспечених керівників тут і духу не було. Нині ж вони роздерибанили ринок на чотирьох родичів і набивають собі кишені, прикриваючись тим, що все це задля нашого добра. Якщо ви такі дбайливі і хочете наповнювати бюджет, створіть комунальне підприємство, на рахунок якого буде йти наша плата, тоді це буде правда. Нині гроші осідають у цих чотирьох, як би вони не називалися - райспоживспілка чи КВЗП. Нам байдуже, дайте спокійно працювати. Ми і наші діти також хочуть їсти і нормально жити. Ми не маємо чим сплачувати кредити, які ми взяли, аби придбати ті злощасні кіоски.
- А у нашого ряду ситуація ще гірша, - встрягає в розмову пані Олена. - Після вихідного ми приходимо на свої робочі місця (на межі між ринком заліза та критим речовим), а там нам місця вже немає, бо залили фундамент під чиїсь кіоски! Точно такий же ряд з’явився на продуктовому ринку, де колись продавали тварин. Отже, нашу виносну торгівлю змели, а свій інтерес поклали. Тепер вони нам здають ці кіоски по тисячу гривень на місяць, а декому продавали їх за 4-5 тисяч доларів.
Свого часу ми теж хотіли встановити кіоски, бо важко постійно виносити й заносити товар, то нам не дозволили, мотивували, що там проходить теплотраса. То що для цих... теплотрасу пересунили? Чи ми не того кольору і безправні громадяни цієї держави? Коли ми почали обурюватися в очі директору ринку, він нам сказав: «Не подобається вам тут, йдіть, на ваше місце десять прийде».
- Та невже ніхто в цьому місті не може знайти управи на цю райспоживспілку? - в серцях вигукує молодий чоловік. - Доведуть людей до того, що ми підемо й підпалимо їх, бо іншого виходу вже немає!    
Пікетування білої хати завершилося тим, що люди вирішили вибрати своїх представників у робочу групу, яка і озвучить вимоги на позачерговій сесії міської ради, що відбулася вчора. Головною вимогою стало припинення розробки генплану базару.

НІБИ ПОРОЗУМІЛИСЯ...
На початку сесії депутат міськради Валерій Слободян дозволив собі вигнати з президії голову РДА Володимира Барановського, мовляв, це місце міського голови, а не голови райдержадміністрації. Володимир Євгенович, напевне, нагадав, що сесійні засідання мають свій регламент, і сперечатися не став.
Як і планувалося, головну вимогу від страйкарів депутатський корпус прийняв, але з деякими поправками. Приміром, заборонити погоджувати план ринку потрібно було вимагати не від департаменту архітектури, а, як годиться за законом, від головного архутектора. Депутати це підтримали.
DSC_0373.JPGВалерій Слободян також озвучив позицію міського голови, що, враховуючи складне становище в країни, не на часі порушувати питання реконструкції ринку. А от коли настане стабілізація, запрацює промисловість, і люди зможуть знайти альтернативу нинішнім робочим місцям на ринку, тоді й можна буде проводити реконструкцію. Проте генеральний план, як того вимагає закон, мусить бути. Тому виготовлений проект, який було замовлено ще кілька років тому, повинен пройти громадські обговорення. При цьому мають враховуватися думки і пропозиції від підприємців, та від споживачів.
Підприємець Гурома, який від імені представників ринку озвучував вимоги, зауважив, що керівництво ринку проводить якісь таємні дії, не ставлячи до відома людей. На його думку, проект генплану - це не інакше, як глобальне викидання підприємців з ринку.
Депутати та ініціативна група хотіли знати, хто замовник цього проекту і який документ на землю було подано для виготовлення генплану. Поясненя звучало так: «Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.1.9 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 21 жовтня 2011 р. «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності», підприємство обов’язково повинно мати генплан. Крім цього, проект повинен відповідати усім пожежним і санітарним нормам. Проектант КБ «Менас» дотримався всіх вимог».
Після запеклих баталій, кількох днів протистоянь було вирішено, що генплан має пройти обговорення на містобудівній раді, громадські слухання. При цьому будуть враховані всі пропозиції, його має затвердити головний архітектор міста. Сподіваємося підприємці залишаться задоволеними.

Теги: Центральний ринок, страйк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.