Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ОБЛИЧЧЯ ПОМИЛИ, А ПРО ЗАД ЗАБУЛИ
13 листопада було проведено рейд на Руських фільварках. Головну увагу перевіряючі зосередили на засміченні схилів каньйону річки Смотрич. Уже набридло пояснювати гостям міста, чому на наших схилах повно різного сміття і чому постійно димить багаття, заповнюючи димом увесь каньйон.
Комісія у складі директора КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста» Петра Солярка, його заступника Валерія Предиткевича, дільничних інспекторів міліції Сергія Кукурудзи і Сергія Коблі та контролера абонентського відділу КП «Спецкомунтранс» Наталії Семенишеної пройшли домоволодіннями вулиць Нагорна та Річна.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

11 РОКІВ ВІД ДЗВІНКА ДО ДЗВІНКА
О 7-й ранку вона ледве піднімається з ліжка. На «автопілоті» вмивається, одягається, снідає. Закинувши на плечі декількакілограмовий рюкзак, виходить з дому. О 8.30 розпочинається її перша зміна. Декілька годин напруженої роботи, чималих хвилювань - і зміну здано. Півгодинний відпочинок на вулиці, й вона знову заступає на зміну - другу. Робочий день закінчується близько 5-ої вечора. Рюкзак на плечі - і додому, де її чекає третя зміна, яка може тривати ще 3-4 години. Звичайно, що від ранкової завзятості не залишилося вже нічого. Стомлена, вона задрімує посеред зміни, схиливши голову на стіл, але її одразу ж будять - робота не закінчена. Нарешті тепле ліжечко і сон, який, здається, триватиме вічно. Та не встигне вона й оком змигнути, як на годиннику знову 7-ма - пора на зміну...   
Такою невтішною є доля... ні, не заробітчанки, а 7-річної Катрусі, учениці 2 класу звичайнісінької школи.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНО В КИЇВ
Напевне, ми з маминим молоком всмоктали вислів: «Краще погано їхати, аніж добре йти».
Минулого тижня мені довелося здійснити мандрівку до столиці.
Щоб потрапити на потрібний час і в більш-менш нормальному вигляді, - потрібно було виїжджати за добу. Адже потяг, у якому можна було би поспати вночі, курсує до Києва не щодня. Інший варіант, - їхати «нічним експресом». Але знайомі, які часто ним курсують, не радили цього робити. Мовляв, у ньому незручні сидіння й холодно вночі. Вони мене налаштували, щоб я до Києва добиралася маршруткою, яка від’їздить із залізничного вокзалу близько півночі і на світанку ти вже в столиці. Хоч це був не найкращий та не найзручніший варіант, але у моєму випадку найбільш прийнятний. Однак і тут мене спіткала невдача. Як з’ясувалося, вільних місць у маршрутці вже не було. Тому було вирішено їхати до Хмельницького, звідки курсує безліч потягів до нашої столиці.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НЕ СЛОДКІ ЗАБОРОНИ У СОЛОДКОМУ ВІЦІ
З метою зменшення злочинності, все частіше піднімається питання про запровадження комендантської години в Україні та в нашому місті зокрема. Згідно з цим, дітям, яким не виповнилося 16 років, буде заборонено перебувати у громадських місцях після 22.00 - у навчальний період і після 23.00 - під час шкільних канікул. У разі порушення, неповнолітніх відвезуть у відділ міліції, після чого повідомлять батьків та притягнуть їх до адміністративної відповідальності. Ніби усе правильно і законно, але...
Упродовж життя людину супроводжують різні обмеження - туди не іди, того не роби. З усіх можливих варіантів заборон основні вкладені у заповіді Божі. Але багато хто (якщо не всі) плює на них. Таке вже суспільство. Особливо нинішнє. Найважче ці заборони сприйняти, а, головне, покоритись їм у підлітковому віці. У зрілості, погодьтесь, простіше.

«МОДУЛЬ-УКРАЇНА» НЕ ВІДДАЄ ПРАЦІВНИКАМ КОШТИ?
Цього тижня до нашої редакції звернувся колишній працівник ВАТ «Модуль», а нині ТОВ «Модуль-Україна» Руслан Скибіцький. Він попросив нас провести журналістське розслідування на тему, викладену у своєму листі:
«У червні 2012 року мене було звільнено з посади водія автотранспортних засобів у транспортній дільниці ТОВ «Модуль-Україна».
На момент мого звільнення мною не було використано право на щорічні чергові відпустки, тому відповідно до вимог ст.83 Кодексу законів про працю України я, в разі мого звільнення, маю право на виплату мені грошової компенсації за всі невикористані мною дні щорічних відпусток.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

«КАРАВАНІВСЬКІ» НАСЛІДКИ, або Як охоронятися від охоронців супермаркетів?
Закон України «Про охоронну діяльність», який набув чинності 18 жовтня, дехто вважає своєрідною відповіддю на злочинні дії так званного «караванівського» стрільця, який 26 вересня розстріляв трьох охоронців супермаркету, а четвертого прикував до лікарняного ліжка. Та чи так це насправді? Цей Закон був підписаний Президентом ще наприкінці березня. У ньому чітко зазначалося, що він набере чинності через шість місяців з дня його підписання. Є й інші версії, мовляв, напад стрільця - спланована акція, яка мусить обурити населення і посприяти схваленню народом новоспеченого закону. Як би там не було, українці новой закон сприйняли дуже насторожено. І на те є причини.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ІНІЦІАТИВА КАРАЄТЬСЯ
Виявляється, у нашому місті ініціатива карається. Саме такої думки дотримується кам’янчанин Андрій Бойко з вул.Шевченка, 55. Тут його багатодітна сім’я оселилася рік тому. Обдерті стіни будинку та хащі навколо нього зовсім не влаштовували молодого господаря, і він узявся наводити лад. Одночасно з фасадом будинку Андрій робив і тротуар, і підпірну стіну, щоб земля не звалювалася на проїжджу частину вулиці, яке це було раніше. Робота кипіла. При цьому господар ні в кого грошей і допомоги не просив.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ХОЛОДОМОР!?
Ось уже декілька номерів першу шпальту газета ми присвячуємо комунальним проблемам міста – гарячій воді, підвищенню тарифів тощо. Здавалось, на цьому можна було зупинитися, знайти іншу тему, яка нині найбільше хвилює наших читачів. Але нікуди правду діти. Телефонні дзвінки до редакції газети та повсякденне спілкування доводять, що комунальна тема, зокрема, тема тепла в домівках, залишається №1.
Із настанням 15 жовтня офіційного початку опалювального сезону, запитання: «Коли увімкнуть опалення?» набуває тільки більшої гостроти. Не додає оптимізму й інформація, яка «крутиться» навколо початку включення централізованого опалення.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЧОТИРИЛАПІ БЕЗХАТЧЕНКИ АТАКУЮТЬ КАМ’ЯНЧАН
Чому зацьковані, голодні й хворі «бродяги» перетворюються на холоднокровних убивць?
Не так давно у Донецькій області на подвір'ї 83-річної пенсіонерки сусіди знайшли її тіло, обгризане собаками. Міліція ледве відігнала 23 (!) собаки від тіла жінки. Останки загиблої були просто розкидані по кімнатах будинку. За словами сусідів,  бабуся витрачала на догляд за бездомними псами майже всю свою пенсію. Та її, вочевидь, виявилося замало, щоб прогодувати чималу зграю «безхатченків».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЖИТТЯ В ДИМУ
Незважаючи на заборону спалювання листя та побутового сміття, люди чомусь і надалі продовжують це робити. Більше того, якщо раніше боялися і палили вночі, то сьогодні... Ранок, обід – це не має значення. Звичайно, найбільше таких проблем у приватному секторі.
Аби хоч якось запобігти цьому явищу, міськвиконком прийняв рішення «Про організацію збору та вивезення опалого листя з території міста». З 8 жовтня до 1 грудня на полігоні ТПВ буде безкоштовно прийматися опале листя від підприємств, установ, організацій та мешканців міста. За виконанням цього рішення слідкуватиме КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом у місті», яка вживатиме дієвих заходів впливу до суб’єктів господарювання, що несвоєчасно прибирають листя з прилеглих територій. За словами директора інспекції Петра Солярика, порушникам загрожує штраф (340-1360 грн для фізичних осіб, 850-1700 грн - для юридичних осіб).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ТЕЩИНОМУ ЯЗИКУ» ЗМІНЯТЬ ПОКРИТТЯ
На превеликий жаль, упродовж останніх декількох тижнів одними із «топових» новин були автомобільні аварії, які трапилися на міжнародній трасі Житомир-Чернівці, зокрема, на ділянці дороги, відомою під назвою «тещин язик». Дві дорожньо-транспортних пригоди з різницею в тиждень, обидві з летальними наслідками, спричинили неабиякий резонанс серед населення нашого регіону. Здається, саме це змусило представників влади, дорожніх служб учергове повернутися до вирішення невирішеної загадки «тещиного язика».

ГАРЯЧА ВОДА БУДЕ. З ПЕРШОГО?
За останніх кілька місяців інформацію навколо припинення-відновлення постачання гарячої води в Кам’янці цілком можна прирівняти до повідомлень із місця бойових дій.
Перше відключення гарячої води відбулося на початку липня. Тоді КП «Міськтепловоденергія» розповсюдило офіційне повідомлення: «У зв’язку із значною заборгованістю за спожитий природний газ, Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» припиняє газопостачання для всіх без винятку котелень міста. Відповідно, з 6 липня припиняється постачання гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів». Через тиждень, а саме 13 липня, гаряче постачання в місті відновилося.
Та менш ніж через місяць з’являється наступне повідомлення від нашого комунального гіганта. «Відповідно до розпорядження міського голови щодо зупинки котелень міста, з метою проведення профілактичного ремонту обладнання та мереж, з 7 до 21 серпня у Кам’янці-Подільському буде припинено постачання гарячої води. Це є плановий профілактичний ремонт, який передбачений «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДІТИ - НАШІ КВІТИ
... От тільки де ж їм квітнути, коли садків не вистачає?

- Ти вже записала свого малюка у дитячий садок? - поцікавилася мама двомісячного немовляти в матусі трьохмісячної дитини.
- Ні, - відповіла та, поправляючи брязкальця в колясці. - Ще рано, встигну.
- Дивися, щоб не було запізно. Ми записалися майже одразу після народження і були у списку вже восьмими!     
Якщо ще декілька років тому такий діалог вважали б жартом, то сьогодні це цілком реальна ситуація. Батьки знають, що дитячих садків у місті не вистачає, а якщо вони ще й хочуть, щоб їхні діти потрапили у найкращий, то мають записати їх до нього у перші ж місяці після народження.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПАРКУВАННЯ НАД ПРІРВОЮ
Чому деякі чиновники ні сном ні духом не відають про екстремальні автостоянки в центрі міста?

Якщо ви не належите до співробітників спецслужб, але дуже хочете опанувати мистецтво екстремального водіння, то вам пряма дорога на автостоянку гуртового ринку «Династія». Там майже посеред парку, біля самісінького озера, водії-любителі намагаються спочатку заїхати на стоянку, десь посеред дерев, іноді над прірвою примостити свого чотириколісного коня, швиденько збігати за покупками, аби чим швидше виїхати, поки авто не взяли у кільце машини, котрі під’їхали пізніше, і, нарешті, маневруючи з добрих півгодини, спробувати виїхати зі стоянки, не зачепивши ні сусідніх машин, ні дерев-маятників, натицьканих по боках, а ще якось розминутися з машинами, котрі тільки заїжджають на стоянку. За такий «урок водіння» з вас, як годиться, знімуть плату - 3 грн. Сума ніби й незначна, а вражень за ці гроші! Банджи-джампінг, як-то кажуть, відпочиває.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ТАК!» - СКАЗАЛИ
От тільки не уточнили, «коли?»

ТЮЛЬЦІ В БАНЦІ КОМФОРТНІШЕ
Готуючи минулотижневий матеріал про відміну оцінювання уроків фізкультури в молодшій школі, мені потрібно було поспілкуватися з медперсоналом дитячої поліклініки. Я завітала туди за декілька днів перед початком нового навчального року і жахнулась від побаченого - у вузесеньких коридорах поліклініки яблуку ніде було впасти! Мало не сотні дітей разом із батьками підпирали стіни й двері. Більшість з них прийшла на профогляд перед початком навчання, але було й чимало хворих, особливо діток молодшого віку. Дитячий плач змішався з батьківським криком: «Куди пхаєтеся?!», «А де ж нам пройти?», «Не штовхайтеся!». Батьки, м’яко кажучи, були незадоволені тим, що до цієї пори для дитячої поліклініки не знайдено в місті кращого, а головне, більшого приміщення.
- Ми з дітьми тут як тюлька в банці, - скаржиться одна з мамів. - Черги довгі, повернутися ніде, дихати нічим. З донькою час від часу виходимо на вулицю, щоб ковтнути свіжого повітря - і назад у цю «божевільню».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 691 — 705 з 794
Початок | Поперед. | 45 46 47 48 49 | Наст. | Кінець Всі

На жаль, сталася помилка при авторизації на сервісі Twitter.

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ
СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ За іронією долі наш внутрішній стан завжди чомусь пов’язаний з погодніми умовами. Я думаю, що багато людей зі мною в цьому погодяться. Йде дощ – ностальгуєш або роздумуєш на філософські теми, світить сонце – радієш кожному промінчику, і неважливо, яка це пора року, дме вітер – намагаєшся акумулювати в собі всі сили на боротьбу з чимось або кимось. І так далі. 
Після похмурих холодних днів настало тепле бабине літо. Поволі змінився настрій, бо дуже хочеться це тепло пропустити через себе, зігріти...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.