Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ЧИ ТО ЛІЧИЛЬНИКИ ЗАХЛАННІ, ЧИ ТО МИ МАРНОТРАТИ?
Наприкінці листопада минулого року 75-літній кам’янчанці Галині Слободян, яка мешкає на вул.Данила Галицького, 20, працівники Кам’янець-Подільської філії ПАТ «Хмельницькгаз» встановили безкоштовний газовий лічильник. Нагадаємо, що, відповідно до Закону України «Про обов’язкове встановлення газових лічильників у квартирах та приватних будинках», облік споживання природного газу у квартирах і будинках, де газ використовують для підігріву води та приготування їжі (де є колонки), необхідно ввести з 1 січня 2016 р., а в помешканнях, де газ підведений тільки до газових плит, - з 1 січня 2018 р.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПІЛЬГОВЕ ПЕРЕВЕЗЕННЯ: ЧОГО ЧЕКАТИ ДАЛІ?
Кам’янчани, які користуються можливістю пільгового перевезення комунальним транспортом, на сьогодні вкрай занепокоєні тим, що безкоштовний проїзд в автобусах обмежено у часі із 10.00 до 16.00. Окрім того, пільговим транспортом можна користуватися лише 5 днів, а не 7, як це було раніше.
Причиною таких кроків називають недостатнє фінансування із Держбюджету. Мовляв, за минулий рік держава не повернула місту за здійснення пільгових перевезень 266 тис. грн. Цю «дірку» вдалося залатати завдяки спонсорам.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

АЛКОГОЛЬ - НАРКОТИК?
Чи відомо вам, що за даними ВООЗ, наша країна займає перше місце в світі за рівнем дитячого алкоголізму? У тому числі й пивного, адже саме його називають найбільш небезпечним для дітей, бо привикання відбувається значно швидше (достатньо трьох місяців) за рахунок того, що, крім алкоголю, у пиві є хміль, і... діти не вважають, що пиво – це небезпечно. А все чому? Телевізійна реклама пива на українському телебаченні просто аморальна! Пивні бренди в Україні є постійними спонсорами трансляцій боксу, футболу, інших спортивних змагань та ігор! А згадайте святкові застілля, коли діти бігають і граються, а батьки, вмочивши палець у вино (або й щось міцніше!), сміючись, дають дитині спробувати - «Від радіації!». Тільки не кажіть, що ніколи такого не бачили чи не чули!
Автор:  Віоліна СИТНІК

 ПОСИПАВШИ ДОРОГУ СІЛЛЮ, ПОТРІБНО ЩЕ ПОКРОПИТИ ОЦТОМ?
Цьогорічна зима вкотре змусила нас замислитись над питанням розчищення доріг від снігу, а, головне, від ожеледиці. Те, що сьогодні робиться на дорогах, у жодному випадку не задовільняє ні комунальників, ні власників автівок. Ожеледиця, колії, льодяні шпильки – це далеко не все, що чекає на водія на головних транспортних магістралях міста. А що вже говорити про другорядні дороги?
Нині в Кам’янці основну роль «бетмена» проти ожеледиці покладено на суміш із солі та піску чи відсіву. Однак очевидно, що з головним своїм завданням «суміш» не справляється.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

Редакції газети «КлюЧ»
Відкритий лист
Ми, жителі вул.Черняховського, звертаємося до Вас з проханням допомогти.
З цією проблемою ми не одноразово зверталися до влади, в різні інстанції, але вона й досі залишається невирішеною. Річ у тім, що частина власників будинків по вул.Черняховського підключені до каналізації, яка ніде не числиться, ніде не перебуває на балансі.

ЦЕРКВА ЧИ ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК?
Міському голові Сімашкевичу М.Є.,
депутатському корпусу,
газеті «Ключ».
Мешканців будинків по вулиці Чехова, 45, Хмельницьке шосе, 19, Хмельницьке шосе, 19а

Просимо Вас розглянути питання про необхідність дитячо-спортивного майданчика, що знаходиться у дворі вулиць Чехова, 45, Хмельницьке шосе, 19 та Хмельницьке шосе, 19а.
На всьому районі Смірнова - це єдине місце, де діти можуть зайнятись спортом: є турніки, бруси, волейбольний та футбольний майданчики.

Минулого номера ми надрукували статтю «Жили б вони тихо та мирно...», у якій розповіли про критичну ситуацію, в якій вже декілька місяців поспіль знаходяться жителі Нігинського шосе, 30. Після виходу матеріалу протягом тижня до нашої редакції звернулося декілька мешканців багатостраждального будинку. Люди дякували, що редакція не залишилась осторонь їхніх проблем. Одна з мешканців принесла нам листа з таким коментарем: «Ви написали, що коли трапиться якась аварія, то хто тоді рятуватиме будинок. Так от, вона вже сталася. Замість того, щоб вирішити проблему, голова тільки відмахнувся».

СМІТТЄВА ВІЙНА
Наприкінці грудня минулого року наша газета повідомила кам’янчан про рішення виконкому щодо затвердження з 1 січня 2013 р. нових тарифів на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів (ТПВ). Через коригування тарифів плата за послугу для житлових організацій зросла з 16,39 грн за 1 куб.м до 22,39 грн. Зважаючи на те, що востаннє тариф змінювали ще 2010 року, а з того часу і мінімальна зарплата, і ціни на енергоносії значно зросли, чергове підвищення тарифу виглядає досить логічним. От тільки не всі споживачі згідні з цією логікою...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ШВИДКА ЗНОВУ НА КОЛІНАХ І З ПРОСТЯГНУТОЮ РУКОЮ
Будь-яка реформа означає зміни. Та якщо вони погано продумані, підготовлені, то від таких реформ важко чекати позитивниго результату. Мова про Закон України «Про екстрену медичну допомогу», ухваленого Верховною Радою у липні 2012 р., і який набув чинності з 1 січня 2013 р.
Відтепер швидка допомога Кам’янця, як і всієї держави, поділена на екстрену та невідкладну.
Що такий поділ принесе, точніше вже приніс, кам’янчанам?
На жаль, мусимо констатувати, що ці зміни носять негативний характер. Можливо, причиною цього є початок реформи, несприйняття всього нового. Але як пояснити той хаос, що сьогодні має місце в роботі швидкої медичної допомоги. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

З МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ МОЖЕШ ВИЙТИ ІНВАЛІДОМ...
Вирішили з колегою піти навчатися на водійські курси. У автошколі нам надали перелік документів, які необхідно було принести для зарахування на курси. Одним із них була довідка про проходження медичної комісії, за яку потрібно було заплатити 120 грн. Дякувати, що ми встигли віддати в касу необхідну суму, адже наступного дня цей тариф підвищився десь на 40 грн...
Незважаючи на постійну зайнятість і нестачу часу, ми твердо вирішили самостійно обійти усю лікарську комісію. А вона за списком виявилася чималою!
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК. ЧИСТОТА ЧИ ЗАБРУДНЕННЯ?
Чи запитували ви себе: безпечним є порошок, яким ви перете білизну, одяг? Чи не шкідливим є засіб, яким ви миєте посуд? Ніколи! А даремно...
Світова гігієнічна наука відносить ці засоби до найбільш небезпечних для здоров'я людини. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням, а також постійним (упродовж усього життя) контактом з людиною. Десятки кілограмів та літрів прального порошку, миючого засобу кам’янчани використовують щодня. А скільки за тиждень, місяць, рік?..
І хоча виробництво пральних порошків та миючих засобів не стоїть на місці, за останні декілька десятиліть створено нові, більш гігієнічно-безпечні рецептури пральних порошків, однак проблему безпеки все ще не вирішено.

У ШКОЛАХ ЗНОВУ ОГЛЯДАТИМУТЬ ДІТЕЙ
Протягом останніх двох років медичне обстеження школярів проводилось спеціалістами лише на базі дитячих поліклінік. Експеримент видався невдалим. Багато українських дітей взагалі не проходили медогляду, або ж він був поверхневим (та й, врешті, яким іще він міг бути, коли під кабінетами лікарів яблуку ніде було впасти!). Батьки забили на сполох. За словами міністра освіти, науки та спорту Дмитра Табачника, під час проведення загальноукраїнських батьківських інтернет-зборів за рішення відновити медичні огляди у школах висловилося майже 85% батьків.
Прислухаючись до їхньої думки, 14 січня Кабмін прийняв постанову про повернення профілактичних медичних оглядів у навчальних закладах.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДЕЩО Й ПОПОВІ ЗАСЬ!
Чи стануть меншими апетити священиків?
Останнім часом усе частіше чуємо скарги священнослужителів УПЦ МП (Українська Православна Церква Московського Патріархату) на нашого брата-журналіста, мовляв, обмовляємо отців церкви злим і не завжди тихим словом. Та хіба таке відбувається без причини? Ректор Донецького Християнського інституту, релігієзнавець Михайло Черенков пояснює: «Те, що ми часто спостерігаємо елементи розкішного життя ієрархів МП, свідчить не про святість представників інших традицій, а про небувалий розгул церковного матеріалізму, втрату почуття міри, реальності, про самовпевненість і безкарність духовенства».
Коли Божі слуги роз’їжджають на автомобілях представницького класу, які іноді вартують понад сотню тисяч доларів США, то цікавість на кшталт, звідки така розкіш у країні, яка ледве зводить кінці з кінцями, виникає не лише у представників мас-медіа, але й у звичайних вірян.  

ТРИ ГРИВНІ, АБИ ШВИДШЕ ДОЇХАТИ ДО МІСТА
Їхати чи не їхати через Старе місто!? Майже шекспірівська дилема стоїть перед водіями, які прямують до (від) Кам’янця з (до) тернопільського напрямку та населених пунктів, які знаходяться на заході, включно мікрорайон Підзамче. Шлях через Замковий міст значно скорочує відстань до центру міста. Вигода відчутна: водії завдяки такому маршруту економлять до 10 км, а з ними, відповідно, пальне та час. Але існує й інша проблема - рух через цю пам’ятку архітектури нині обмежений. Сюди заборонено їхати вантажівкам, а легковикам автомобілям можна лише у відведений час: з 17.00 до 22.00 та з 06.00 до 09.00.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

У КАНЬЙОН КИНУЛИ СМЕРТЬ
Відтепер у Кам’янці-Подільському розпочинається боротьба з використаними люмінесцентними і енергозберігаючими лампочками, які можуть бути надзвичайно шкідливі.
Нині цих енергозберігаючих лампочок накопичилося дуже багато. І якщо за кордоном у вартість такого енергопристрою входить і його подальша спеціальна утилізація, то у нас цей процес носить хаотичний характер.  Утилізацією таких ламп в Україні займається лише одне підприємство Донецької області.
Дуже добре, що ми навчилися рахувати і втілювати в життя різні сучасні технології, зокрема енергозберігаючі. Але головна небезпека люмінесцентних ламп - їх вміст.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА


Статті 661 — 675 з 793
Початок | Поперед. | 43 44 45 46 47 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!


 

СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ
СОНЦЕ МАЄ БУТИ ЗАВЖДИ З ВАМИ За іронією долі наш внутрішній стан завжди чомусь пов’язаний з погодніми умовами. Я думаю, що багато людей зі мною в цьому погодяться. Йде дощ – ностальгуєш або роздумуєш на філософські теми, світить сонце – радієш кожному промінчику, і неважливо, яка це пора року, дме вітер – намагаєшся акумулювати в собі всі сили на боротьбу з чимось або кимось. І так далі. 
Після похмурих холодних днів настало тепле бабине літо. Поволі змінився настрій, бо дуже хочеться це тепло пропустити через себе, зігріти...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.