Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

ЖИЛИ ЛЮДИ СПОКІЙНО, ДОКИ «ГАЗДА» НЕ З’ЯВИВСЯ
Минулого тижня на прийомі в міського голови були мешканці Біланівки, які постраждали під час негоди не через погоду, а через свавілля сусіда, який зробив собі благоустрій. Він наробив шкоди сусідам з нижчої вулиці Сірка. Ніагарський водоспад по підпірній стіні падав на обійстя. Дісталося і домогосподарствам на Тімірязєва від №32 до №1. Не врятувала навіть зливова труба, яку минулого року облаштували на Чапаєва. У її встановлені брали участь, окрім влади, тамтешні мешканці. Трубу відразу забило каміння і сміття, яке знесло з навколишніх провулків, куди люди викидають його просто на дорогу.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

АВТОНОМІЯ І НОВІ ГОРИЗОНТИ
Що принесе реформа Кам’янець-Подільському госпітальному округу? Розмови навколо медичної реформи не стихають. Сьогодні можна почути безліч припущень (правдивих чи не зовсім) про майбутні зміни, створення госпітальних округів, оптимізацію медзакладів та медичне страхування. Як не загубитися в цьому інформаційному просторі, у що вірити та на що розраховувати? На ці та багато інших запитань цього тижня давав відповіді «КлюЧу» директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПО СУВОРОВА
Цього тижня репортер крокує вулицею Суворова. Вона має 1700 метрів, починається від Північної, на перехресті з Нігінським шосе і, здається, нібито це одна довжелезна вулиця. Суворова є головною вулицею Польських фільварок. Раніше Суворова мала назви Старопоштова та Георгієвська (тут височіє Георгієвська церква). Але спочатку вона доходила до вулиці Вутіша, яка була схожа на рогатину. Та в 1936 році від Вутіша відрізали частину і таким чином продовжили Георгієвську, надавши їй назву Ворошилова...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПО КНЯЗІВ КОРІАТОВИЧІВ
Цього тижня репортер крокує однією з найстарших вулиць Нового плану, а, можливо, й однією з перших вулиць – Князів Коріатовичів. За увесь час існування вулиця мала шість назв: Банківська, Транспортна або Велика транспортна дорога на Бессарабію, Князів Коріатовичів, Нероновича, Блюхера, Чкалова. А ще її хотіли назвати проспектом Леніна, вулицею 50-річчя Перемоги. 1 червня 1992 року рішенням міськвиконкому було відновлено назву – Князів Коріатовичів.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РУДІ ПРОБРАЛИСЯ В МІСТО
З кінця весни приватний сектор міста потерпає від нашестя лисиць.
До редакції «КлюЧа» звернулися мешканці вул.Тімірязєва, які скаржилися, що лисиці вже добралися й до них. Якщо раніше хижаки крали курей на Білановецькій набережні, Польських фільварках та у Старому місті, то тепер підбираються й до багатоповерхівок. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ СОБОРНОЮ І УРАЛЬСЬКОЮ
Цього тижня репортер крокує двома центральними вулицями міста - Соборною (Котовського) і Уральською (Резервуарна). Обидві мають по 820 м довжини. У них досить пристойний вигляді, інакше бути не може, адже, як би там не було, це обличчя міста. Первісно вулиця Соборна мала назву провулок Лагерний. Вулиця Уральська раніше носила назву Резервуарна. А Уральською названа на честь 10-го гвардійського Уральського добровольчого танкового корпусу І Українського фронту, який визволяв Камянець-Подільський у березні 1944 р. Про це є меморіальна табличка на будівлі приватного ліцею «Антей».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПО ДРАГОМАНОВА І ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Цього тижня репортер пройшовся двома вулицями - Драгоманова і Данила Галицького, ще донедавна Дзержинського і Островського. Первісно вулиці називалися Могилівська і Кишинівська. Напевне, кам’янчани прагнули до дружби із Молдовою.  16 серпня 1875 р. міською управою на засіданні міської думи Могилівську хотіли переназвати на Притулкову (неподалік знаходився дитячий притулок), але нічого не вийшло, їй залишили першу назву... Вулиця Данила Галицького мала первісну назву Кишинівська. 16 серпня 1875 р. дума запропонувала переназвати її на Монопольну, але назва не прижилася.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КОЗЯЧИЙ ТИРАН НЕ ЛИШЕ КОЗЯЧИЙ
До редакції «КлюЧа» звернулися мешканці Нігинського шосе, 44 з приводу того, що їхні сусіди, люди похилого віку, утримують у дворі двоповерхівки кіз. Вони, враховуючи поважний вік, поблажливо ставилися до їхньої забаганки, але доки за козами доглядали, а от вже останнім часом сил немає споглядати, як ці тварини мучаться. Догляд за ними відсутній цілковито, вони голодають. Дійшло до того, що тварини їдять вже навіть поліетилен, вони вихудли, на них без жалю дивитися неможливо.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ СІЛ КУДРИНЦІ
6 червня голова районної ради Борис Бец, працівники апарату районної ради, депутат районної ради Валентина Атаман, головний спеціаліст відділу містобудівного кадастру та екології управління містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту населення РДА Володимир Молодоженя та Завальський сільський голова Ірина Павлюк взяли участь у зборах ініціативної групи жителів с.Кудринці Завальської сільської ради Хмельницької області та с.Кудринці Борщівського району Тернопольської області щодо відновлення сполучення через міст, який частково зруйнований ще в роки Другої світової війни.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЗМІЮ ВІДВЕЗЛИ НА ПРИРОДУ
30 травня в дворі біля будинку №12 на вул.Героїв Небесної сотні мешканці помітили змію і повідомили про це оперативну службу та поліцію. Ті, в свою чергу, звернулися до начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрія Крилова.  На місце події прибув заступник директора КП «Муніціпальна поліція», старший інспектор Анатолій Тетервак, який хвацько схопив повзуна в руки й не відпускав його поки разом із Юрієм Володимировичем не відвезли й не випустили на природу. Змія встигла обплювати інспектора й дорогою нестерпно смерділа.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПУШКІНСЬКОЮ
Цього тижня репортер крокує вулицею Пушкінською. Її перша назва Богадільницька – від богадільні (притулку), яка розміщувалася на цій вулиці. На початку ХХ ст., у зв’язку з будівництвом Пушкінського народного дому, вилиця отримала ім’я російського поета Олександра Пушкіна. У будинку за адресою Пушкінська, 31 працював лікарем, згодом відомий письменник Михайло Булгаков.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У НІГИНІ ЗІШТОВХНУЛИСЯ ПАСАЖИРСЬКИЙ І ВАНТАЖНИЙ
На світанку, 27 травня, за 250 метрів до станції Нігин сталося зіткнення пасажирського потягу «Київ - Кам'янець-Подільський» з вантажним, який стояв під завантаженням вапняку.
139-ий пасажирський потяг із 14 вагонів прямував із Києва до Кам'янця-Подільського і вранці зіштовхнувся з вантажним, що виїхав назустріч. У потязі перебував 541 пасажир, з них 104 дітей, які прямували на екскусію до Кам'янця. Четверо дітей одразу було доправлено до лікарні, а також жінку, яка вистрибнула з потяга і зламала ногу. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ВУЛИЦЕЮ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Цього тижня репортер крокує вулицею Червоноармійська. Після декомунізації вона отримала назву Героїв Небесної сотні. Первісна назва цієї вулиці – Семінарська, пов’язана з тим, що вулиця розпочиналася біля Подільської духовної семінарії.  28 грудня 1927 року загальні збори членів житлово-будівельного кооперативу «Стройкооп» ухвалили просити президію міської ради назвати вулицю «Стройкопа», проте прохання залишилося без розгляду. 9 лютого 1928 року вулицю перейменовано на Інститутську, а 9 квітня 1936 року – на Червоноармійську.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЯКІ НЕЛЮДИ ПЕРЕОРАЛИ ХЛІБ?!
Сказати, що це ганебний вчинок - нічого не сказати. Уявіть, хтось узяв і переорав 15,2 га засіяної учнями ДНЗ «Подільський центр ПТО» озимої пшеници та ячменю, ярого ячменю, гречки та сої у с.Зіньківці, яка з 1983 р. виділена закладу профтехосвіті на правах постійного користування для навчально-дослідних цілей.  Пшениця вже навіть пішла в колос і ще недовго залишалося до збору врожаю. Але тепер його не буде, бо вранці 13 травня, коли працівники ДНЗ побачили, що все поле стало чорним...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БУЛА ПОЛЬОВА, ТЕПЕР - ПИЛОВА
Після того, як у с.Кам’янка відкрили аеропорт, жителі однойменної вулиці та сусідньої Франка не мають спокою. І зовсім не через літаки, що час від часу здійснюють польоти, а через хмари пилу, які з’явилась там разом із «новою» дорогою.
- Після того, як відкрили аеропорт, польову дорогу, яка йшла повз наші будинки, всипали вапняковим щебенем, - скаржиться тамтешня жителька Таїса Адамовська.  
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 61 — 75 з 686
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

П’ЯТЬ АБЗАЦІВ ПРО ОСВІТУ
П’ЯТЬ АБЗАЦІВ ПРО ОСВІТУ Питання освіти завжди викликало навколо себе безліч думок. Не змінилася ситуація й досі. Новий час вносить нові моменти в обговорення та вибір освіти, проте актуальність цієї теми не згасає. Думки різні, але з тим, що освіченим має бути кожен, погоджуюся всі. Питання в іншому: «Яка саме?».
Ми звикли до того, що освіта створює відмінності між людьми, адже має різний рівень та профіль. А це, у свою чергу, породило масове явище навішування «ярликів» про освічену людину і неосвічену. Проте твердження,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.