Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Проблема

РУДІ ПРОБРАЛИСЯ В МІСТО
З кінця весни приватний сектор міста потерпає від нашестя лисиць.
До редакції «КлюЧа» звернулися мешканці вул.Тімірязєва, які скаржилися, що лисиці вже добралися й до них. Якщо раніше хижаки крали курей на Білановецькій набережні, Польських фільварках та у Старому місті, то тепер підбираються й до багатоповерхівок. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ СОБОРНОЮ І УРАЛЬСЬКОЮ
Цього тижня репортер крокує двома центральними вулицями міста - Соборною (Котовського) і Уральською (Резервуарна). Обидві мають по 820 м довжини. У них досить пристойний вигляді, інакше бути не може, адже, як би там не було, це обличчя міста. Первісно вулиця Соборна мала назву провулок Лагерний. Вулиця Уральська раніше носила назву Резервуарна. А Уральською названа на честь 10-го гвардійського Уральського добровольчого танкового корпусу І Українського фронту, який визволяв Камянець-Подільський у березні 1944 р. Про це є меморіальна табличка на будівлі приватного ліцею «Антей».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПО ДРАГОМАНОВА І ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Цього тижня репортер пройшовся двома вулицями - Драгоманова і Данила Галицького, ще донедавна Дзержинського і Островського. Первісно вулиці називалися Могилівська і Кишинівська. Напевне, кам’янчани прагнули до дружби із Молдовою.  16 серпня 1875 р. міською управою на засіданні міської думи Могилівську хотіли переназвати на Притулкову (неподалік знаходився дитячий притулок), але нічого не вийшло, їй залишили першу назву... Вулиця Данила Галицького мала первісну назву Кишинівська. 16 серпня 1875 р. дума запропонувала переназвати її на Монопольну, але назва не прижилася.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КОЗЯЧИЙ ТИРАН НЕ ЛИШЕ КОЗЯЧИЙ
До редакції «КлюЧа» звернулися мешканці Нігинського шосе, 44 з приводу того, що їхні сусіди, люди похилого віку, утримують у дворі двоповерхівки кіз. Вони, враховуючи поважний вік, поблажливо ставилися до їхньої забаганки, але доки за козами доглядали, а от вже останнім часом сил немає споглядати, як ці тварини мучаться. Догляд за ними відсутній цілковито, вони голодають. Дійшло до того, що тварини їдять вже навіть поліетилен, вони вихудли, на них без жалю дивитися неможливо.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ СІЛ КУДРИНЦІ
6 червня голова районної ради Борис Бец, працівники апарату районної ради, депутат районної ради Валентина Атаман, головний спеціаліст відділу містобудівного кадастру та екології управління містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту населення РДА Володимир Молодоженя та Завальський сільський голова Ірина Павлюк взяли участь у зборах ініціативної групи жителів с.Кудринці Завальської сільської ради Хмельницької області та с.Кудринці Борщівського району Тернопольської області щодо відновлення сполучення через міст, який частково зруйнований ще в роки Другої світової війни.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЗМІЮ ВІДВЕЗЛИ НА ПРИРОДУ
30 травня в дворі біля будинку №12 на вул.Героїв Небесної сотні мешканці помітили змію і повідомили про це оперативну службу та поліцію. Ті, в свою чергу, звернулися до начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрія Крилова.  На місце події прибув заступник директора КП «Муніціпальна поліція», старший інспектор Анатолій Тетервак, який хвацько схопив повзуна в руки й не відпускав його поки разом із Юрієм Володимировичем не відвезли й не випустили на природу. Змія встигла обплювати інспектора й дорогою нестерпно смерділа.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПУШКІНСЬКОЮ
Цього тижня репортер крокує вулицею Пушкінською. Її перша назва Богадільницька – від богадільні (притулку), яка розміщувалася на цій вулиці. На початку ХХ ст., у зв’язку з будівництвом Пушкінського народного дому, вилиця отримала ім’я російського поета Олександра Пушкіна. У будинку за адресою Пушкінська, 31 працював лікарем, згодом відомий письменник Михайло Булгаков.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У НІГИНІ ЗІШТОВХНУЛИСЯ ПАСАЖИРСЬКИЙ І ВАНТАЖНИЙ
На світанку, 27 травня, за 250 метрів до станції Нігин сталося зіткнення пасажирського потягу «Київ - Кам'янець-Подільський» з вантажним, який стояв під завантаженням вапняку.
139-ий пасажирський потяг із 14 вагонів прямував із Києва до Кам'янця-Подільського і вранці зіштовхнувся з вантажним, що виїхав назустріч. У потязі перебував 541 пасажир, з них 104 дітей, які прямували на екскусію до Кам'янця. Четверо дітей одразу було доправлено до лікарні, а також жінку, яка вистрибнула з потяга і зламала ногу. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ВУЛИЦЕЮ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Цього тижня репортер крокує вулицею Червоноармійська. Після декомунізації вона отримала назву Героїв Небесної сотні. Первісна назва цієї вулиці – Семінарська, пов’язана з тим, що вулиця розпочиналася біля Подільської духовної семінарії.  28 грудня 1927 року загальні збори членів житлово-будівельного кооперативу «Стройкооп» ухвалили просити президію міської ради назвати вулицю «Стройкопа», проте прохання залишилося без розгляду. 9 лютого 1928 року вулицю перейменовано на Інститутську, а 9 квітня 1936 року – на Червоноармійську.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЯКІ НЕЛЮДИ ПЕРЕОРАЛИ ХЛІБ?!
Сказати, що це ганебний вчинок - нічого не сказати. Уявіть, хтось узяв і переорав 15,2 га засіяної учнями ДНЗ «Подільський центр ПТО» озимої пшеници та ячменю, ярого ячменю, гречки та сої у с.Зіньківці, яка з 1983 р. виділена закладу профтехосвіті на правах постійного користування для навчально-дослідних цілей.  Пшениця вже навіть пішла в колос і ще недовго залишалося до збору врожаю. Але тепер його не буде, бо вранці 13 травня, коли працівники ДНЗ побачили, що все поле стало чорним...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БУЛА ПОЛЬОВА, ТЕПЕР - ПИЛОВА
Після того, як у с.Кам’янка відкрили аеропорт, жителі однойменної вулиці та сусідньої Франка не мають спокою. І зовсім не через літаки, що час від часу здійснюють польоти, а через хмари пилу, які з’явилась там разом із «новою» дорогою.
- Після того, як відкрили аеропорт, польову дорогу, яка йшла повз наші будинки, всипали вапняковим щебенем, - скаржиться тамтешня жителька Таїса Адамовська.  
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕПОРТЕР КРОКУЄ ПІВНІЧНОЮ
Нині репортер крокує колись останньою північною вулицею міста. Тому її й присвоїли назву Північна. 17 лютого 1967 р. вулицю перейменовано на Жовтневої революції, а вже 1 червня 1992 р. їй повернуто історичну назву - Північна. Як і Тімірязєва, Північна має довжину 3,2 км. Починається вона теж від каньйону, але початок вулиці дуже жахливий, адже вона має нахил у бік каньйону, куди валить уся вода з міста.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КРОКУЄМО ПО ТІМІРЯЗЄВА
«КлюЧ» продовжує рубрику «Репортер крокує містом», але в дещо зміненому форматі. Раніше ми показували окремі моменти, які вражали в хорошому чи негативному аспектах, коли вони траплялися на очі. А тепер ми будемо крокувати вулицями нашого міста й показувати нашій владі, над чим потрібно працювати, адже ремонти, оновлення й перетворення зазвичай дістаються тим вулицям, яким пощастило бути в центрі міста чи на шляху туриста. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ДАВАЙ, ДО СВІДАНІЯ?!»
За тиждень-другий відбудеться конкурс на заміщення вакантної посади директора спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка», а вже наприкінці травня депутати обласної ради затвердять нового керівника закладу.
На сьогодні відомі дві кандидатури, які претендуватимуть на директорське крісло - нинішня очільниця Олена Козлова, яка чомусь вже рік, як перебуває у статусі в.о., та директор СЗОШ №1 Валентина Судець. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ІЛЮЗОРНІ СПОДІВАННЯ
Про своє здоров’я кожна людина повинна дбати сама. Але так сталося, що в радянські часи цей обов’язок поклали на дільничних лікарів. Це вони мали ходити по підприємствах та установах, читати лекції про шкоду від куріння, алкоголю, ненажерства... Окрім того, що лікар мав приймати хворих у поліклініці, де за правилами повинен прийняти 15 пацієнтів за 3 години, тобто вислухати, обстежити і зробити запис у карточці за 12 хвилин, а це просто нереально, то доводилося їм приймати в рази більше (в одному кабінеті приймало декілька змін лікарів і через 3 години маєш звільнити кабінет), бо всі люди працювали, і хворим потрібен був лікарняний лист. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА


Статті 1 — 15 з 622
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями


 

ЧАС ПРОКРАСТИНАЦІЇ?
ЧАС ПРОКРАСТИНАЦІЇ? Наразі освітній простір пропонує безліч можливостей. Низка навчальних закладів, різноманітні онлайн курси, блоги, електронні книги, усілякі підкасти і вебінари дають можливість отримати знання практично у будь-якій сфері. Проте результати навчання чомусь усе частіше набувають форми прокрастинації.
Ми нібито й не сидимо на місці, адже постійно знаходимось у пошуку чогось нового, щодня витрачаємо багато вільного часу на навчання і самоосвіту. Але в результаті, отримавши величезний багаж, не доводимо...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.