Перейти на мобільну версію сайту


31.08.2012

ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ ПЕРШИМ ЗАСІДАННЯМ ОВК І ЦИРКОМ?

Середа, 29 серпня, до 24.00 – це останній термін, до якого мали відбутися перші засідання окружних виборчих комісії (ОВК) по Україні. Засідання ОВК по одномандатному виборчому округу №193 було заплановано провести 29 серпня, на 14.00, у сесійній залі міськвиконкому.
Зазначимо, що до цього моменту в Центральній виборчій комісії методом жеребкування відбулося визначення голів, заступників, секретарів та членів ОВК. Відповідно до жеребу, головою нашої ОВК став представник від фракції «Блок Юлії Тимошенко» – «Батьківщина» - Павло Білоус. Заступником - Людмила Казімірова, висунута партією Наталії Королевської «Україна – Вперед!», секретарем - Олександр Кузнєцов (партія Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина»). Загалом, склад окружної виборчої комісії налічує 18 осіб.
Повертаючись до першого засідання, то на нього з’явилося лише дев’ятеро осіб. Із самого початку, як Павло Білоус розпочав засідання, окремі члени ОВК (зокрема, висунуті від провладних партій) почали висловлювати своє невдоволення. Павло БілоусСпочатку Тетяна Остафійчук (від фракції Партія регіонів), до речі, голова ОВК під час виборів до місцевих органів влади, зазначила, що повідомлення про скликання засідання ОВК не було всім розіслано у письмовому вигляді, що суперечить Закону. Натомість, голова ОВК Павло Білоус зазначив, що в законодавстві ніде не сказано, що повідомлення про скликання засідання ОВК має відбуватися лише у письмовій формі. Коли дійшла черга до реєстрації присутніх на засіданні членів ОВК, п’ятеро осіб із девяти заявили, що не мають при собі документів, які би посвідчували особу. Далі - більше. Незареєстровані члени ОВК, зокрема, із них двоє директорів шкіл, почали вимагати, щоб голова ОВК Павло Білоус їм видав довідку, що цей час вони не прогуляли. Кому директори шкіл мали показувати цю довідку, невідомо, оскільки після перерви ніхто про довідки навіть не згадував. Засідання щоразу переривались репліками та довільним цитуванням законодавства.
Присутні на засіданні представники від опозиційних сил почали говорити, що цей цирк відбувається через невдоволення влади, що за жеребом головою ОВК є представник від «Батьківщини». Тому є завдання зірвати засідання ОВК, зробити його нелегітимним, аби...
Після суперечностей між присутніми членами ОВК було досягнута домовленість про оголошення перерви до 19.00, і тоді всі присутні принесуть свої документи, й робота ОВК відновиться. Перед оголошенням перерви голова ОВК Павло Білоус повідомив, що ті, хто зареєструвався, можуть скласти присягу члена ОВК. Знову ж таки, п’ятеро незареєстрованих членів ОВК сказали, що це незаконно, й вийшли із сесійної зали. Павло Леонідович першим склав присягу члена ОВК, після нього цю процедуро здійснили ще троє.
Очікування, що «вечірнє» засідання ОВК буде ще більш драматичним, не виправдалися. Бездокументні члени ОВК повернулись із документами, зареєструвались і склали присягу. Загалом, 10 осіб склали присягу членів ОВК. Суперечка розгорілася навколо восьми, які не з’явилися на перше засідання. Одні говорили, що це порушення, що вони мали бути сьогодні й скласти присягу, інші стверджували, що у законодавстві визначено, що член ОВК складає присягу на першому засіданні, на яке він з’явився.
Зрештою, стає зрозумілим: чим дальше, тим атмосфера на засіданнях ОВК буде лише підігріватися. Пік температури прийде на момент підрахунку голосів та оголошення переможця.

Теги: Павло Білоус, ОВК, округ №193

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.