Перейти на мобільну версію сайту


26.02.2016

ПРО ГОЛОДНИХ ДІТЕЙ, ГАРАЖІ ТА МОВУ

23 лютого відбулася 8-ма сесія міської ради.

Ще перед засіданням перед «білою хатою» страйкували викладачі та учні ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти» через те, що із січня вони не отримують заробітної плати, стипендії, а також немає за що годувати сиріт, сплачувати комунальні послуги. Мітингувальники прийшли до міської ради просити фінансування на І квартал 2016 року. Для роз’яснення ситуації частину страйкарів було запрошено до сесійної зали. Секретар міськради Дмитро Васильянов пояснив, що місто не може фінансувати державну установу, про це мова вже йшла на попередніх сесіях. Тому їм запропонували звернутися із листом до Кабміну, аби майно Центру передали на баланс міста і тоді будуть підстави для фінансування. Проте державні мужі цього зробити не бажають, а міська громада не має змоги фінансувати. У Президента на підписі лежать зміни до закону про передачу ПТУ на обласне фінансування, але вони ще не підписані. Зі дня на день очікується цей важливий для них документ, але люди їсти хочуть уже сьогодні. Такою відповіддю вони незадоволені, тож Дмитро Сергійович запропонував єдиний законний спосіб - позиватися до суду. І коли суд визначить, що місто має виплатити їм заборгованість, то й змушені будуть виконати рішення. Але балачками ситий не будеш, і страйкарі продовжували вимагати вийти до них на вулицю керівництво міста. На перемовини пішов Дмитро Васильянов, він знову повторив те, що говорилося в залі, і попросив, щоб попри все, люди дочекалися підписання документу, а вже потім рухалися далі.

Депутати надали пільги зі сплати місцевих податків у розмірі 100% сплати за землю таким категоріям: органам самоврядування, судовим, прокуратури, громадським організаціям у сфері спорту та органам внутрішніх справ. Отже, незважаючи на те, що відділ капітального будівництва УМВСУ в Хмельницькій області незаконно розпочав будівництво житлового будинку біля будинку №5 на вул.Васильєва, депутати дали їм пільгу. Крім того, нині не існує УМВСУ у Хмельницькій області, а функціонує новий підрозділ Головне управління Національної поліції, яке не є правонаступником УМВСУ.

Також проголосували наші обранці за внесення змін до рішення позачергової сесії від 23 грудня 2015 р. «Про надання пільг зі сплати місцевих податків на 2016» за умови вжиття заходів ТОВ «Камянець-Подільський птахокомбінат» та ТДВ «Камянець-Подільський електромеханічний завод» щодо збільшення впродовж 2016 р. кількості робочих місць та підвищення рівня заробітної плати.

Дали згоду про прийняття до комунальної власності міста нежитлового приміщення лікарської амбулаторії  на вул.Привокзальна, 19; цей об’єкт раніше називався залізничною лікарнею. Навколо нього виникла дискусія: одні хотіли залишити його як амбулаторію сімейної медицини, інші пропонували переробити під житло дітям-сиротам.
Було затверджено звіти щодо виконання окремих міських програм у 2015 році, зокрема «Розвиток та підтримка науково-дослідницької роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах міста», а також безкоштовного харчування дітей різних категорій пільговиків. Затвердили народні обранці і проект встановлення меморіальної дошки з портретом Фадея Ганіцького на фасаді міської дитячої музичної школи на вул.Шевченка, 25.

Також було прийнято звернення до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та народного депутата України Володимира Мельниченка щодо недопущення нівелювання здобутків фінансової децентралізації 2015 р. та погіршення якості бюджетного забезпечення територіальних громад у 2016 р. У тексті зазначено: «Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911 внесено зміни до Закону України «Про загальну середню освіту», якими перекладено обов’язкове забезпечення безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціалізованих та інклюзивних класах, учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені, на органи місцевого самоврядування. Отже, такі видатки вже неможливо передбачати за рахунок коштів освітньої субвенції з Державного бюджету, а необхідно виділяти зі власних доходів міських бюджетів. Для міського бюджету ця сума склала 3,7 млн грн. Крім того, в цілому обсяги освітньої і медичної субвенцій з Держбюджету на 2016 рік не покривали навіть мінімальну потребу цих галузей і зі власних доходів міського бюджету на них додатково направлено понад 28 млн грн з метою забезпечення належного функціонування медичних і освітніх закладів.
Окрім того, в Державному бюджеті 2015 року на відшкодування за пільговий проїзд було закладено кошти в сумі 2349,248 тис. грн. За станом на 31.12.2015 р. бюджетні призначення профінансовано лише на 61,14%, що сумарно складає 1436,256 тис. грн. Заборгованість на початок 2016 р. складає 912,942 тис. грн.

Фінансовий ресурс є досить обмеженим і навіть збільшення доходів міського бюджету за рахунок змін у податковому сесія міськрадизаконодавстві не дозволяє забезпечити видатки з міського бюджету на всі покладені повноваження.
Разом з тим, кошти від податку на додану вартість (ПДВ), що сплачують суб’єкти господарювання на території міста, надходять до Державного бюджету і загальна сума таких коштів у 2015 р. склала понад 47 млн. грн.
Зважаючи на вищевикладене, просимо:

- відшкодувати з Державного бюджету заборгованість за пільгове перевезення, що виникла за 2015 рік у сумі 912,942 тис. грн;
- вжити невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації курсу на монетизацію соціальних пільг, а не перекладати зобов’язання по фінансуванню встановлених державою пільг на органи місцевого самоврядування;
- розглянути можливість залишити надходження від сплати ПДВ у розпорядженні місцевих бюджетів».
Що стосується земельних питань, то народні обранці не дали згоди на виділення землі на зеленій зоні вулиці Північної, надали дозвіл на розробку документації на 30 гаражів на вул.Жукова, 37, де, до речі, надавалися земельні наділи по 4 на одне прізвище. Аби не роздерибанити тамтешню землю, де є можливість встановити ще 50 гаражів, депутат Слободян запропонував зарезервувати її для учасників АТО.
Розгорнулася дискусія навколо питання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки на вул.Драй-Хмари, 24, до якої прилягає будинок, що руйнується, і з якого міська влада вже відселила три сім’ї. ТОВ «Укрінжинірбуд» обіцяє забезпечити житлом ще п’ять родин того будинку, а на його місці звести багатоповерхівку. Також обіцяє відбудувати людям, які мешкають у сусідніх будинках, незаконні споруди (сараї і гаражі). Депутатам прещентували шикарний вигляд тієї будівлі та завершений проект будинків, який ТОВ вже реалізувало в Хмельницькому, тому наші обранці проголосували «за». Проте за цією фірмою тягнеться шлейф негативу. У соцмережах є достатньо несхвальних відгуків про її діяльність.

І наостанок: депутат Мазій роздала роздруківку для депутатів про їхні мовні помилки, яких вони припустилися на попередній сесії. До прикладу, слід говорити не «підключати громаду», а «залучати громаду», не «мероприємства», а «заходи», не «приймати участь», а «брати участь», проте цієї сесії депутатка замість слова «папери» говорила «бумага». Напевне, спочатку самій пані слід досконало володіти мовою, щоб когось критикувати. І можливо, це не той випадок, щоб загострювати мовне питання.  

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.