Перейти на мобільну версію сайту


28.09.2012

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ У ВІДПОВІДЬ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ

Уперше в історії виборчого процесу нашого міста окружна виборча комісія (ОВК) вирішує провести прес-конференцію у відповідь на іншу прес-конференцію. Якщо й надалі ОВК йтиме за такою логікою, то...
У понеділок, 24 вересня, голова міської організації ВО «Батьківщина» Сергій Акимович провів брифінг для журналістів. Головним чином, під час спілкування із журналістами йшлося про заяви окремих «бютівців» щодо кандидата в народні депутати по нашому мажоритарному округу. Наприкінці зустрічі Сергій Акимович торкнувся питання подання окремими політичними силами своїх представників до складу дільничних виборчих комісій. За словами Сергій Георгійовича, внаслідок перевірки було виявлено, що окремі політичні сили допустили низку суттєвих неточностей. На переконання пана Акимовича, є підозри, що це було зроблено свідомо. Адже мова йде про 2 тисячі помилок, а не десять, двадцять, п’ятдесят. Також усі помилки мають однакову природу – у прізвищах виявлене ненормативне подвоєння літер.
Сергій Георгійович вважає, що це було зроблено з метою «застовбити» місце в дільничних комісіях. Мовляв, така процедура носить масовий характер і притаманна для усіх виборчих округів Хмельниччини.
Прес-конференція пана Акимовича пройшла зранку, а вже в обід на засіданні ОВК більшістю голосів було вирішено скликати прес-конференцію-відповідь. На ній члени ОВК мали розвіяти всі звинувачення головного міського «бютівця». Представляти ОВК було доручено чомусь не голові, не заступнику ОВК, а рядовим членам комісії - Тетяні Остафійчук та Віктору Пилипчуку.
Щоправда, перше питання, яке було винесено на засідання ОВК і яке безпосередньо стосувалося тих понад 2 тисяч помилок, більшість чомусь зняла з розгляду. Спочатку члени комісії вдалися до обговорення цієї проблеми. Навіть було знайдено декілька варіантів виходу із ситуації, що склалася. Голова комісії та заступник повідомили, що ці технічні неточності потрібно виправити. З цього приводу вони проводили консультації з членами ЦВК. Та чомусь більшості членам було вже не до цього. Після перерви вони проголосували, аби це питання взагалі зняти з порядку денного. Чому більшість членів ОВК пішла шляхом «страуса», залишається лише здогадуватись.
Повертаючись до прес-конференції, вкотре констатуємо: як прес-конференція голови ОВК Надії Мазурик, так і ця овк.jpgпрес-конференція делегатів від ОВК нічим між собою не відрізнялися. Не відрізнялись вони і від «звичайного робочого засідання» ОВК: крик, докори, суперечки, звинувачення. Також відчувалося, що на цьому заході, влаштованому для журналістів, останні просто зайві.
Під час виступу член ОВК Тетяна Остафійчук заявила, що не вбачає жодної проблеми у виявленні такої кількості помилок. Цю ситуацію потрібно виправляти, відповідно до письмового роз’яснення ЦВК, а не через телефонні розмови тощо. На думку Тетяни Володимирівни, інший шлях вирішення цієї проблеми полягає в тому, аби суб’єкти подання провели заміну людей.
Причиною таких помилок Тетяна Остафійчук та Віктор Пилипчук схильні вважати помилку оператора комп’ютерного набору, або ж комп’ютерний вірус.
Окрім делегованих членів ОВК, на зустріч із журналістами прийшли майже всі члени комісії. Одна із них, Любов Спігер, заявила, що вважає це не звичайною недбалістю чи збоєм комп’ютера, а заздалегідь підготовленою технологією. Мовляв, таким чином дехто намагається зайняти місця у дільничних комісіях. Також під час прес-конференції, коли Тетяна Остафійчук та Віктор Пилипчук почали говорити, що голова ОВК Надія Мазурик недбало виконує свої обов’язки, на знак протесту Любов Спігер покинула зустріч із журналістами.
Без відповіді залишилось запитання члена комісії Наталії Галагодзи, чому закріплені за прийомом документів люди до цієї пори так і не звернулися до суб’єктів подання з вимогою усунути неточності.  
Слово взяла і заступник голови ОВК Людмила Казімірова. Вона ще раз наголосила на тому, що, згідно із роз’ясненням ЦВК, члени ОВК мали взяти на себе відповідальність та виправити ці помилки. На думку заступника голови ОВК, саме така діяльність, точніше бездіяльність окремих членів комісії, а не різного роду прес-конференції та заяви, псує і без того низький імідж ОВК. Зрештою, Людмила Казімірова зазначила, що куратор нашої комісії в ЦВК завила про низку суттєвих порушень, які були допущенні під час роботи комісії. Це може загрожувати розпуском ОВК.
Члени ОВК, яких опозиція зараховує до провладних, вважають, що не варто драматизувати навколо ситуації та говорити про розпуск ОВК. Адже за весь період роботи ОВК було прийнято 25 рішень. Комісія вчасно та згідно з графіком ЦВК виконує свою роботу.
Попри заяви, що члени комісії діють згідно закону, і є відсторонені від політики, ситуація насправді показує протилежне.

Теги: ОВК, вибори-2012

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.