Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2012

ПЕРЕМОЖЦІВ ВИЗНАЧАЮТЬ НЕ СОЦІОЛОГИ

Цього тижня громадський комітет «Народний вибір 2012» оприлюднив результати соціологічного опитування, проведеного Українською інформаційною службою з метою визначення найбільш «прохідних» кандидатів від українських політичних сил у виборчому окрузі №193, який включає місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони.
Згідно із представленими результатами дослідження, картина по округу виглядає наступним чином:
На питання про готовність взяти участь у парламентських виборах, що відбудуться 28 жовтня 2012 року, 81,1% респондентів відповіли, що планують прийти і проголосувати, ще 10,5% – не планують йти на вибори та 8,4% -  не визначилися чи підуть на вибори, чи ні.
Стосовно політичних симпатій, то відповідно до оприлюдненої інформації, виборці нашого округу більш схильні соціологія1.jpgпідтримувати кандидата від об’єднаної опозиції, в порівнянні з кандидатом від влади чи від іншої партії. Так, за кандидата від об‘єднаної опозиції готові проголосувати 25,2% респондентів, за кандидата від влади – 8,4%, кандидата від іншої партії – 7,6%, кандидата-самовисуванця – 4,6% опитаних.
У той же час, 26,7% респондентів відповіли, що для них є важливими позиція та погляд кандидата, а не його партійна приналежність, а 24,7% обрали варіант «важко сказати».
А от на питання «Якби вибори відбулися найближчої неділі, якого із кандидатів Ви б підтримали? (серед тих, хто планує взяти участь у виборах)», зі значним відривом були названі імена Ростислава Яреми та Володимира Мельниченка. Зокрема, за Ростислава Ярему готові віддати свої голоси 30,1% опитаних, за Володимира Мельниченка – 24,8%. Значно відстають від них В‘ячеслав Дубицький (3,3%), Петро Приступа (1,7%), Віктор Худняк (1,4%) та Іван Гончар (1,3%). Не визначилися при відповіді на це питання 36,1% опитаних виборців.
Якщо остання цифра й справді має місце, то потенційним кандидатам є за кого «змагатися», адже третина виборців ще не визначилися, навпроти якого прізвища в бюлетні вони поставлять відповідну позначку.
Що стосується політичних партій, то за Об’єднану опозицію готові проголосувати 37,5% респондентів, за Партію регіонів – 11,1%, за «Удар» – 9,8%, за ВО «Свободу» – 6,8%. Не долають планку у 5% - «Україна – вперед!» (4,7%), Комуністична партія України -  (4,4%), Союз патріотичних сил (2,4%) та Народна партія (2,1%).
Як зазначається в повідомленні, опитування було проведено в липні 2012 року ІА «Українська інформаційна служба» методом face-to-face інтерв’ю на замовлення громадського комітету «Народний вибір 2012». Всього опитано 789 респондентів. Вибірка опитування – репрезентативна вибірка за ознаками віку, статі та місця проживання (м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський район, Новоушицький район). Довірча ймовірність – 95%, теоретична похибка – 3,5%.
Дехто громадський комітет «Народний вибір 2012» повязує із персоною Ростислава Ярема. Навіть зазначається, що деректор цієї громадської організації є близьким товаришем Ростислава Тарасовича, а тому соціологічне опитування може бути дещо спотворене.

Довідка: Громадський комітет «Народний вибір 2012» створений для сприяння втілення вимог громадськості, проголошених 7 травня 2012 року у «Зверненні українських громадських лідерів до керівництва українських політичних партій», зокрема проведення «попереднього народного голосування» – «опозиційних праймеріз» у тих одномандатних виборчих округах, де місцева громадськість виступатиме з ініціативою їхнього проведення.

Теги: соціологія, опитування, Ростислав Ярема, Володимир Мельниченко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.