Перейти на мобільну версію сайту


12.10.2012

Олександр МАЗУРЧАК: «Я ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ВИБОРИ ВИГРАЄ ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО»

- Олександре Володимировичу, Ви тричі були мером Кам’янця-Подільського і добре знайомі з його проблемами. Скажіть, будь ласка, наскільки для міста важливо отримати свого представника у Верховній Раді? Це може дати додатковий імпульс в його розвитку, вирішити проблеми, які не під силу місцевій владі?
- Мати представництво у Верховній Раді надзвичайно важливо, особливо у сьогоднішньому глобальному світі, коли питання лобіювання виходить на перший план. Якщо такої людини немає, вирішити питання важко. Можливості міської влади і можливості місцевого бюджету досить обмежені. Для Кам’янця-Подільського, як для туристичного центру України, це має особливо велике значення. Місто має багато інтересів, і дуже часто вони вирішуються саме в Києві.
- Що саме Ви маєте на увазі?
Олександр Мазурчак- Наприклад, без лобіювання на рівні центральної влади неможливо побудувати об’їзну дорогу, перевести землі військових частин у власність міста, підтримати державні підприємства, що працюють у місті, отримати серйозні кошти на реставрацію наших пам’яток. І таких прикладів дуже багато.
- Які інструменти впливу є в народного депутата?
- Депутат, якщо він є представником міста, має можливість спілкуватися з міністрами, з головами комітетів. Його завдання – переконати в необхідності фінансування тих чи інших програм, забезпечити підтримку ініціатив місцевої влади тощо.
- З Ваших слів можна зробити висновок, що депутат-мажоритарник – це не стільки політик, скільки помічник міської влади, представник інтересів громади.
- Звичайно, його політична позиція теж важлива, але, в першу чергу, – це лобіст інтересів міста. Він має знати всі його проблеми і тісно співпрацювати з мером та депутатами міської ради.
- Вам вдавалося знаходити взаєморозуміння з народними депутатами, вихідцями з міста, коли працювали міським головою?
- Нашими представниками у Парламенті були протягом цього періоду декілька депутатів із Кам’янця-Подільського. Перший – Валентин Яблонський, представник університету, з гарною освітою, освічена людина. Але, на жаль, він мало розумівся на господарських питаннях, а тому майже ними не займався. Після нього народним депутатом був комуніст Сергій Танасов. Його більше цікавили політичні питання. Але КПУ була опозиційною партією, відповідно, контакту з керівництвом держави, з міністерствами в нього не було. Пізніше було прийнято рішення про перехід до пропорційної системи. Мажоритарні округи ліквідували, і ми побачили, наскільки це погано. При такій моделі ніхто не відповідає за територію, людям просто немає до кого звернутися.
- Тобто, немає відповідальної людини?
- Звичайно. Тому повернення до змішаної, пропорційно-мажоритарної системи я розцінюю як дуже позитивний крок, і вважаю, що кожна територія повинна мати свого лобіста, свого народного депутата. Важливо, щоб це була місцева людина, яка добре знає проблеми округу, розуміє людей, розмовляє з ними однією мовою. Дуже добре, якщо ця людина має хороший контакт з місцевою владою. Якщо така взаємодія відсутня, важко очікувати на злагоджену роботу і якісний результат. У такій ситуації мер буде говорити про одне, народний депутат – опікуватись іншим. А якщо в такого депутата немає ще й контакту з центральною владою, ефективність його роботи зменшується в рази.
- Незважаючи на те, що сьогодні Ви є першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, Ви, напевно, слідкуєте за ходом передвиборчої боротьби в Кам’янці-Подільському. Якби Ви жили сьогодні в місті, за кого б віддали свій голос?
- Якби я жив у Кам’янці-Подільському сьогодні, я б, напевно, балотувався у Верховну Раду. Опитування, які проводять соціологічні служби, свідчать про високий рівень підтримки. Фаворитами парламентської кампанії 2012 року по 193 округу є Володимир Мельниченко і Ростислав Ярема. Всі інші, на мій погляд, не дотягуються до лідерів, і як конкурентів я би їх всерйоз не розглядав.
Якщо говорити про можливі результати, я переконаний, що вибори виграє Володимир Мельниченко. Для цього є три причини. По-перше, як депутат обласної ради він уже кілька років працює на окрузі. За цей час йому вдалося реалізувати цілу низку проектів і в нього є з чим йти до людей. Одночасно, Ростислав Ярема не працює як міський депутат і навіть не ходить на сесії міської ради.
По-друге, Володимир Мельниченко має хороші стосунки з мером Кам’янця-Подільського і з депутатами міської ради. А це, як я вже говорив, дуже важливо.
По-третє, Володимир Мельниченко не чекає, поки його оберуть народним депутатом, а вже працює і захищає інтереси міста. Я неодноразово зустрічався з ним та з міським головою в Кабінеті міністрів. Були вони і в мене, і я знаю, що вони переймаються долею Кам’янця-Подільського та його жителів.   
Особисто я буду працювати з будь-яким народним депутатом, обраним по мажоритарному округу в Кам’янці-Подільському. Але, як відомо, допомагати добре тому, хто сам щось робить. Якщо людина сама нічого не робить, то допомогти їй практично неможливо.
- Одним з пунктів програми Володимира Мельниченка є створення бальнеологічного курорту. Як Ви оцінюєте шанси на його реалізацію?
- У той час, коли я працював міським головою, в Кам’янці-Подільському було законсервовано 7 свердловин з мінеральною водою і лише одна з них, в районі нашого готелю «Гала-тур», була діючою, і люди мали можливість нею користуватися. Вже багато років кам’янчани, знаючи про такі цілющі властивості води, яка виходить в цьому місці, приходять, набирають її, п’ють. Загалом, запаси мінеральних вод, які знаходяться під містом, є анітрохи не гірші, ніж ті, що в Трускавці, Сатанові та багатьох інших відомих курортних містах. На жаль, тоді було багато інших проблем, місто мало виживати і говорити про розвиток цього напрямку на той момент було неможливо. Сьогодні до цього питання можна повертатися. Місто відоме як туристичний центр, у Кам’янець-Подільський їдуть з усіх кінців, і не лише України. Тому, якщо поєднати приїзд людини, яка хоче подивитися місто, з можливостями ще й підлікуватися, - це може продовжити термін її перебування, а звідси принесе додаткові доходи в місцевий бюджет.  
Коли я починав популяризувати Кам’янець як туристичний центр, було багато скептиків, багато говорили, що це неможливо. Але сьогодні Кам’янець-Подільський другий після Львова по популярності серед туристів. У Кам’янець-Подільський, порівняно з Києвом, приїжджає в 6 разів більше туристів з розрахунку на душу населення. Тому ідея створення бальнеологічного курорту є дуже хороша і я вірю, що саме Володимиру Мельниченку вдасться втілити її в життя.

Політична реклама

Теги: вибори-2012, Володимир Мельниченко, Олександр Мазурчак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.