Перейти на мобільну версію сайту


14.09.2012

ОКРУЖНА КОМІСІЯ ВЛАШТОВУЄ СУДИЛИЩЕ «КЛЮЧУ»

10 вересня окружна виборча комісія (ОВК) одномандатного виборчого округу №193 провела чергове засідання. Звістка, що окремі члени комісії (за словами опозиції, які близькі до провладних сил) висловили своє незадоволення статтею «Битва не за електорат, а за підрахунок?» (надрукована в газеті «КлюЧ» за 7 вересня) та бажання подати нас до суду, стала відомою ще в суботу. Проте спочатку ця інформація сприймалася, як абсурд та звичайний, хоч і не квітневий, жарт. Гадалося, невже ОВК не має чим зайнятися, окрім того, щоб судитися з журналістами. Виходить, що газета «КлюЧ» для ОВК важливіша...
На суботньому засіданні деякі члени ОВК почали говорити, що згадана стаття ображає їхню честь та гідність, кидає тінь на роботу ОВК. На всю цю «істерію» навколо публікації голова ОВК Павло Білоус зазначив: «Мене, як голову ОВК ця стаття жодним чином не образила. Я не збираюся фальшувати і вчиняти протиправні дії». Однак 10 членів ОВК вирішили, що стаття в нашій газеті їх все ж таки образила, тому вони прийняли рішення підготувати на наступне засідання позовну заяву та проголосувати за її направлення до суду. Визвався це робити член виборчої комісії Руслан Ярема.
У понеділок на засіданні ОВК під №2 все ж таки значилося питання про направлення позову до суду на газету «КлюЧ». Засідання проходило без голови ОВК Павла Білоуса, який перебував у суді. У цей же час з’явилася інформація, що Павло Леонідович вже не є головою комісії. Фракція «Блок Юлії Тимошенко» – «Батьківщина» замінила його на Надію Мазурик.
Відверто, то робота комісії є мало конструктивною. Більшу частину часу займають словесні перепалки та образи один овк.jpgодного. А це, звичайно, не може не позначитися на ефективності роботи комісії, на якості прийнятих нею рішень. Візьмемо, до прикладу, перше голосування 10 вересня. Голова комісії, а ним за відсутності Павла Білоуса (Надії Мазурик) було обрано Віктора Пилипчука, нарахував 17 голосів. При тому, що на засіданні були присутні лише 15 осіб. Надалі підрахунок голосів виправився, але...
Коли члени комісії дійшли до розгляду питання №2, Руслан Ярема зачитав складений ним позов, який ґрунтувався на словах зі статті, цитуємо: «Принаймні, з боку опозиції лунають підозри, що сьогодні все робиться для того, аби усунути бютівця з посади голови ОВК та відкрити дорогу до процесу підрахунку голосів на зразок минулих мерських перегонів».
Чомусь саме ці слова дуже не сподобалися окремим членам ОВК. Не зрозуміло, адже це позиція опозиції, а не газети та автора статті. Газета «КлюЧ» та автор висловили власну точку зору лише наприкінці публікації: «Чи справді влада та провладні кандидати бояться присутності опозиції в ОВК, а, отже, чесного підрахунку голосів – покаже час».
За те, щоб направити позов до суду на газету «КлюЧ», проголосувало 10 членів ОВК.
Зрештою, нічого страшного. Нам не вперше зустрічатися з Фемідою. Але виникає запитання, чому більшість членів ОВК не захотіла підтримати пропозицію направити подібний позов і на члена ОВК Руслана Ярему. Адже він через ЗМІ звинуватив голову ОВК Павла Білоуса у порушенні чинного законодавства. Чому цей факт пройшов повз вуха тих, хто так пристрасно відстоює чесний імідж ОВК?
Засідання ОВК 10 вересня можна назвати справжнім судилищем преси. Член комісії Сергій Кротік вніс пропозицію звернутися з аналогічним позов як і до «КлюЧа», ще до однієї газети. І цю пропозицію більшість членів ОВК теж підтримала.
Якщо ОВК і надалі працюватиме в такому режимі, то в неї не залишиться часу на власну роботу. Вона одвічно буде судитися із ЗМІ, які можуть мати іншу думку, висловлювати іншу позицію.
Одразу після такого рішення до нашої редакції посипалися телефонні дзвінки. Наші шанувальники і не лише вони, висловлювали свою підтримку. Що ця подія небайдужа для громадськості, засвідчили відвідування нашої сторінки в одній із соціальних мереж. Після того, як ми встановили статус: «Окружна виборча комісія прийняла рішення подати позов до суду на газету «КлюЧ»! Ми не здамося! Нас не так легко зламати!», за перші години нашу сторінку в Інтернеті відвідали сотні користувачів.
Окремі навіть залишили свої повідомлення. Як от: «Нормально. Жмемо Клас!!!!!! Щоб всі бачили, що про наших «Жабодерів» хто правду напише, або скаже на того в Суд подадуть. «Ключ» головне люди з тобою. Ми звикли до правди від Тебе! Тільки не здавайтеся!»
Ще раз дякуємо всім за підтримку. Звичайно, ніхто не буде «здаватися». Ми прийшли в журналістику, наважилися на відкриття газети не для того, аби мовчати, боятися та здаватися.

Теги: ОВК, засідання, "КлюЧ", судові справи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.