Перейти на мобільну версію сайту


30.10.2015

МІСТО - ДЕВ’ЯТЬ, ОБЛАСТЬ - П’ЯТЬ, А ГОЛОВА ЗАЛИШИВСЯ

У місті висловити своє волевиявлення на дільниці прийшло 27474 громадян, що становить 38,6%. На вечір середи опрацьовано із 46 дільниць - 41. З п’яти дільниць здійснюється перерахунок голосів. По 41 дільниці за кандидатуру на посаду міського голови Михайла Сімашкевича проголосувало 10929 осіб, (47,5%), на другому місці - Михайло Посітко (4571 осіб, або ж 19,68%).

- Залишилося опрацювати тисячі голосів, і якщо всі вони будуть за Посітка, результат не зміниться, - каже голова ТВК Руслан Ярема. - У п’ятницю до 00:00, як і годиться за термінами, ми оголосимо кандидатуру міського голови. Депутатів міської й обласної ради оголосимо пізніше. На це в нас законом відводиться 10 діб.

По депутатах до міської ради "Солідарність" набрала 17,4%, "Свобода" - 15,6%, "Батьківщина" - 14,3%, "За конкретні справи" - 8,9%, Радикальна партія Олега Ляшка - 7,1%, "УКРОП" - 6,78%, "Рідне місто" - 6,57%, "Відродження" - 6,09%, Народна партія - 5,24%. Тому за станом на середу 9 партій подолали 5% бар’єр. Але решта непорахованих дільниць може змінити ситуацію. Отже, хтось із трьох останніх партій може не потрапити в 5% бар’єр.
Що стосується депутатів до обласної ради, партія "Солідарність" набрала 17,5%, "Свобода" - 14,58%, "Батьківщина" - 14,53%, "За конкретні справи" - 13,2%, "Самопоміч" - 10,5%, "Радикальна партія Олега Ляшка" - 7,2%, "УКРОП" - 6,3%. Отже, сім партій подолали 5% бар’єр.

Михайло Сімашкевич, кандидат на посаду міського голови: "Виборами задоволений, хоча б тим, що виборчий процес у місті пройшов спокійно, ніхто не обурювався про фальсифікацію виборів. Мандати по партіях розподілилися рівноцінно. Для мене головне, щоб був мир, а з депутатським корпусом спрацюємося, головне - працювати на місто. Усім дякую за довіру".

Володимир Родіков, кандидат у депутати партії "Солідарність": Минулими вихідними ми обирали майбутнє нашого міста. Кожен із нас зробив важливий вибір. Щиро вдячний усім мешканцям міста за непохитну громадську позицію, відповідальність та активність. Підтримавши ту чи іншу політичну силу чи конкретну людину, кандидата в депутати, ви отримали можливість реально впливати на владу, адже від нової місцевої влади та людей, які в ній працюватимуть, залежатиме прийняття важливих для міста та області рішень. Вибори до органів місцевої влади - завжди відповідальна та дуже важлива подія в житті громадян. Для мене вони теж відповідальні ще й тому, що вирішив балотуватися в депутати до міської та обласної рад. Перегони стали для мене своєрідним тестом, пробою сил. Я вдячний усім, хто працював разом зі мною, допомагав мені в цьому випробуванні. Дякую всім за довіру. Обіцяю, що не підведу".

Валерій Слободян, кандидат у депутати партії "Відродження": "Дуже дивні вибори. Надто низька явка людей. Люди, як сліпі кошенята, не знали, куди тикнути свій вибір, бо зневірені політичною ситуацією в державі. Здебільшого на вибори йшли лише ті, кого хтось попросив прийти, та родичі й друзі кандидатів. На дільницях не було інформаційних стендів про кандидатів у депутати та на міського голову. Із бюлетенем теж було досить важко виборцям розібратися. Навіть я, учасник цих виборів, прийшов на дільницю і ледь себе знайшов в бюлетені, хоча знав, до якої політичної сили належу. Я не вважаю, що стосовно законодавства ці вибори демократичні. Нас прив’язують до партій, більшість з яких вилізла за останній рік. Звідки взявся "УКРОП", "Відродження", "Солідарність", "Аграрна партія"? Вибори до місцевих рад за партійною системою - це Фількина грамота. Нині з телеекранів йде промивання мізків народу щодо партій, але коли людина стикається з проблемою, то вона не йде до партії, а до конкретної особи, яка може вирішити питання. Тому ми, попри все, маємо без партійних чвар і баталій, по-господарськи ставитися до вирішення нагальних проблем міста, бо місцеві ради не повинні займатися політичним піаром. Це депутати, які здійснюють господарську діяльність у місті. Кам’янчанам потрібно, щоб працювало водовідведення, каналізація, вивозилося сміття, було світло і тепло, гарні дороги. У цьому не повинно бути й натяку на політичну складову. Треба, щоб місто мало чесний і прозорий бюджет та працювали шляхи його наповнення.

І ще про владу. Нині міським головою бути дуже складно і водночас просто. А просто ось чому: слід об’їхати всі 36 округів, зустрітися з людьми, прикинути усі пріоритетні питання, тобто зробити дорожну карту. Отже, все дуже просто, потрібно йти назустріч людям.

Крім того, я вважаю, що партійна система до місцевих виборів не повинна бути, це має бути суто мажоритарна система. І тоді кам’янчани оберуть кращого серед себе і піде прогрес. А партійна система дає можливість маніпулювання.
Дякую усім, хто прийшов віддати свій голос за обранців та своє майбутнє".

Олег Ткач, кандидат на посаду міського голови та міські депутати: "Вибори здебільшого пройшли в правовому полі. Щоправда, були незначні питання, які на результат виборів не вплинули. Я задоволений результатом цих виборчих перегонів".

Михайло Посітко, кандидат на посаду міського голови та депутат міської ради: "Не вважаємо, що ці вибори повністю пройшли демократично. На жаль, був присутній адміністративний ресурс, були проблеми з вільним волевиявленням, маються на увазі ЗМІ. Що стосується самого дня голосування, то ті незначні порушення не могли вплинути на процес волевиявлення і на результат. Що стосується нашої партії, ми задоволені, в нас непоганий результат, і ми відчували, що матимемо велику підтримку людей. Тому ми зробимо все можливе, аби виправдати їхню довіру".

Леонід Гурман, керівник міського штабу партії "За конкретні справи": "Досить важкі вибори через новий виборчий закон і те, що люди з ним не були знайомі, а також із нашою партійною силою, яка була створена лише за місяць до виборів. Щодо результатів виборів, з нашого боку немає претензій. Але прикро, що була така низька явка. Проте дякуємо усім, хто підтримав нас, обіцяємо плідно працювати на благо міста".

Юрій Аносов, кандидат у депутати від Аграрної партії: "Вибори прогнозовані. Місто отримало очікуваний результат. Вразила низька явка людей. На мою думку, на вибори не прийшли ті, хто постійно критикує і декларує, що все не так, і хто самостійно нічого не зробив. Недолік виборів, що водночас із кандидатами в депутати були партії. Людей це вводило у ступор. Але ми повинні рухатися до пропорційної системи. Потрібно розвивати інститути партійності і формувати у виборця самоосвіту. Коли кожні вибори проводяться за новими правилами, це збиває спантелику людей. Допоки в нас не буде виборчого кодексу, доти матимемо не ті результати, яких очікуємо, і не будемо ними задоволені. Особисто я  великих результатів не сподівався, бо знав, що багато виборців голосують за бренд. Оскільки я йшов від Аграрної партії", а її бренд важко пов'язується з містом. Хоча це складові великої системи - економіки України. Зараз потрібно починати роботу над помилками, бо за місяць мало чого встигли зробити. Та результати цієї роботи досить-таки непогані. Аграрна партія немає за собою хвостів, які би були несприйнятними для радикальної частини суспільства".

Теги: вибори-2015, міська рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.