Перейти на мобільну версію сайту


02.11.2012

МЕЛЬНИЧЕНКО VS ЯРЕМА

Минулий і цей тиждень пройшов і проходить під егідою виборів. Щоправда, якщо минулих сім днів нас хвилювало «За кого голосувати!?», то цей тиждень ми вже хотіли знати відповідь на цілком протилежне запитання: «Як ми проголосували?».
Усі інші теми відійшли на другий план. Зважаючи на це, ми навіть вирішили майже повністю присвяти цей номер газети виборам та підведенню їх підсумків.
Найперше, що нас цікавило, – це хто представлятиме Кам’янччину у Верховній Раді.

ПЕРЕМОЖЦІВ НЕ СУДЯТЬ

Не знаю як хто, а нам здавалося, що «битва» за депутатський мандат по нашому виборчому округу буде більш запеклою. Володимир МельниченкоХоча правильніше було би сказати, не скільки битва, як підрахунок результатів від неї. Адже те, що битва була безкомпромісною, із використанням «чорних» та «білих» технологій - всі й так розуміли. А от результат від їх застосування був мало прогнозований.
Відрив Володимира Мельниченка від свого головного конкурента - Ростислава Яреми - більш, аніж вражаючий - понад 7800 голосів. Не знаємо, але, здається, такого результату не очікував не тільки переможений, а й переможець.
Як би не намагався Володимир Мельниченко відійти від провладної Партії регіонів (йшов шляхом самовисування), його опоненти щоразу «нагадували» про його керівництво міським осередком цієї політсили. Усі (Мельниченко і його опоненти) прекрасно розуміли, що наш округ електорально є помаранчевим, а тому виїхати на «біло-блакитних» гаслах, навіть за допомогою адмінресурсу, неможливо.
Хтось заявляє, що секрет перемоги Володимира Мельниченка насамперед криється в поразці Ростислава Яреми. Можливо, але на нашу думку, це не вся правда. Попри шалену адміністративну підтримку (влада міста, району працювали на перемогу Михайло СімашкевичВолодимира Мельниченка. На всіх заходах, де була влада, був присутній і Володимир Володимирович. Газифікація району, низка програм, відкриття окремих проектів - усе відбувалося під егідою кандидата у нардепи Володимира Мельниченка), Володимир Володимирович  відпрацював передвиборчий період на відмінно. Таку оцінку він заслужив за те, що свій передвиборчий тур по селах нашого і Новоушицького районів, він розпочав ще задовго до старту виборчої кампанії. По-друге, найголовніше, що й забезпечило переконливу перемогу пана Мельниченка, це його особисті зустрічі із людьми. Як зізналися в штабі Володимира Володимировича, в окремих населених пунктах Володимир Мельниченко бував двічі, а то й тричі за останній період часу. Спілкувався з людьми. На місці вирішував можливо незначні, але проблеми селян.
З іншого боку, Володимир Мельниченко заручився підтримкою місцевої еліти. Вона, на відміну від столично-екранної, набагато ближча до кам’янецького тіла. До неї можна доторкнутися.
Схоже, той, надмірний піар «за підримки кандидата Володимира Мельниченка» приніс не стільки свій негатив, як результат із значком «+» Володимиру Мельниченку.

ПРОГРАШ ЯРЕМИ ЧЕРЕЗ «УДАРІВЦЯ» ТА «УНПІВЦЯ»?
Не будемо повторюватися, але результат, отриманий Ростиславом Яремою, м’яко кажучи, неочікуваний. Звичайно, сьогодні можна говорити про багато факторів, які до цього призвели. Більшість схильна вважати, що програш Яреми забезпечили «ударівець» Василь Товкайло та висуванець відМихайло Аносов Української Народної Партії Володимир Шовкошитний.
Справді, якщо «сплюсувати» їхні голоси (за Василя Товкайла проголосувало 7158 виборців, за Володимира Шовкошитного – 4699), то цих понад 11,5 тис. голосів було би більше, аніж достатньо, щоб покрити різницю в 7,8 тис. голосів. Але це, якщо враховувати лише чисто математичний фактор. Тобто, в разі відсутності Товкайла й Шовкошитного всі ці голоси мали перетекти до Яреми. Хоча, правду кажучи, зважаючи на політичне забарвлення цих кандидатів, їх електоральне поле в більшості випадків перегукувалося із електоральним полем Яреми. Зрештою, дивною до сьогодні залишається відсутність домовленості про зняття своєї кандидатури з виборчих перегонів Василя Товкайла на користь Ростислава Яреми. Принаймні, за три тижні до дня виборів про це говорилося...
Однак Товкайло й Шовкошитний – це не єдині причини поразки Ростислава Яреми.
Здається, Ростислав Тарасович так і не зумів (не встиг) себе «прив’язати» до ВО «Батьківщина». Защораз йому закидали, що на минулих виборах до місцевих рад він свою команду вів під брендом не досить опозиційної політсили - «Єдиного центру».
Інші ж говорять, що Ростислав Тарасович програв через обмежену кількість проведених зустрічей із виборцями, спілкування віч-на-віч. Звичайно, тут можна говорити, що влада цьому «посприяла», але чи максимум було витягнуто із того, що залишилося? З іншого боку, закидають, що Ростислав Ярема майже всю свою передвиборчу кампанію сконцентрував на критиці влади і провладного кандидата, натомість мало що сказав виборцю про свої плани та здобутки. 
Зрештою, як з’ясувалося, у Ростислава Яреми виявилося дуже багато, м’яко кажучи, недоброзичливців, які на безоплатній основі робили все від них можливе й неможливе, аби Ярема не виграв вибори.
Також схоже негативно на результат Ростислава Тарасовича позначилася низька явка виборців, яка ледь перевалила за позначку у 60%.

РЕВОЛЮЦІЇ НЕ БУЛО
Очікування перед виборами були дуже похмурі. Боротьба за голову та окремих членів ОВК, розповсюдження «чорного піару», незрозуміла поведінка деяких людей, заява про необхідність оголошення «Тижня тиші» - все говорило, що в день виборів, а особливо під час підрахунку голосів, ми отримаємо ледь не революційний стан. Принаймні, подібні події ще до сьогодні тривають в окремих округах Києва та, навіть, в одному із округів нашої області.
Підбиваючи попередні підсумки виборчої кампанії, голова ОВК №193 Михайло Аносов підкреслив, що він радий, що IMG_1675.JPGвибори минули спокійно. Адже і у нього були доволі тривожні очікування.
Сам виборчий процес Михайло Дмитрович охарактеризував, як досить спокійний та такий, що прийшов без значних порушень.
Голова ОВК №193 подякував владі та окремим підприємцям, які забезпечили членів дільничних комісій гарячими напоями й бутербродами під час здачі виборчої документації.
Віддати належне, що люди не мерзле під будівлею міськвиконкому, чекаючи своєї черги, а мали змогу знаходитися всередині.
За цими виборами, як і завжди, спостерігав Комітет виборців України. Мобільна група спостереження об’їхала левову частину виборчих дільниць нашого округу. Приємно відзначити, що ці вибори пройшли толерантно і демократично. Та неприємно, що майже на всіх дільницях ми побачили убогі приміщення для голосування, тьм’яне освітлення, людям доводилося мерзнути. З усього округу про своїх виборців на відмінно подбали лише в с.Подільське. На окремих дільницях світло взагалі зникало. Нарікання людей були на списки виборців, зокрема це стосується Старої Ушиці. Відзначалася погана підготовку спостерігачів, членів комісії. 
Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, які працювали на нашому окрузі, були небагатослівними. Вони лише зазначили, що вибори в нашому окрузі їм сподобалися.
Правда, окремих ексцесів уникнути не вдалося. Зранку опозиційні сили заявили, що їм вдалося зупинити «карусель», яка відбулася на дільниці, що розташовувалась у ЗОШ №16. Також вони говорили про підвіз виборців, зокрема в Старій Ушиці, вимкнення світла на дільницях.
30 жовтня свою точку зору про хід виборів висловили довірена особа кандидата в нардепи Володимира Мельниченка Сергій Тимчук, голова фракції Партії регіонів у міській раді Валерій Слободян та керуюча справами міськвиконкому Валентина Стельмах. Валерій Анатолійович зазначив, що вибори з боку «регіоналів» пройшли демократично, законно і толерантно.
– Ми зробили все, щоб виборча кампанія велася на позитиві та конструктиві, - розповідає Валерій Слободян. – І всі добрі справи, які проводилися кандидатом в депутата і нашою командою, були не лише для того, аби отримати мандат і забути про своїх виборців. Ми й надалі робитимемо все можливе для того, щоб нашим людям жилося краще. Ми не роздавали гречку й олію, проте ми ремонтували дороги, будували дитячі та спортивні майданчики, допомагали проводити газ. Робили речі, які приносили і приноситимуть користь усій громаді на довгий час. Жодного разу наша команда не робила образливих закидів у бік опонентів.
Голова фракції Партії регіонів у міській раді обурювався з приводу того, як представники опозиції, які закликали чесно Михайло Желізниквести вибори, самі провокували до порушень. До прикладу, коли комісії очікували своєї черги здати виборчу документацію, вони підбурювали їх залишати мішки з документами і йти додому. Ще брудніша ситуація була біля кінотеатру «Сінема», коли депутат Верховної Ради Геннадій Москаль з представниками ВО «Батьківщина» приїхали до кінотеатру «на розборки». Ніби в них була інформація про збір там студентів для організації фальшування виборів.
- Нардеп Москаль наздогнав дівчину та видер у неї сумочку, в якій почав копирсатися. Знайшовши листок паперу (як виявилося, то був бланк для опитування), він навіть не спромігся після цього інциденту вибачитися перед переляканою дівчиною, - додав Валерій Анатолійович. 
Про неординарну ситуацію розповів і Сергій Тимчук. Так ми дізналися, що заступник голови однієї із ДВК не хотів підписувати протоколи, бо йому не дозволили їх підписати зеленими чорнилами. Він протримав 20 членів комісії аж до восьмої ранку, пояснюючи свої дії тим, що йому партія веліла підписати протоколи лише зеленим чорнилом.

МИ ЗАЛИШИЛИСЯ ПОМАРАНЧЕВИМИ
Як і область, так і наш район та місто залишаються «помаранчевим», а точніше кажучи «білосередешними» у своїх партійно-виборчих уподобаннях. І в районі, й у місті впевнену перемогу здобуло ВО «Батьківщина». І якщо другою в районі йде Партія регіонів, то в місті партія влади пропустила перед собою і «УДАР», і «Свободу».
Зрештою, як і в районному, так і в міському штабах ВО «Батьківщина» нарікають, що і цього результату Партія регіонів могла не мати, якби не адміністративний ресурс.

І ТАК, І НІ
Погодився прокоментувати результати виборів нашій газеті міський голова Михайло Сімашкевич.
- Виборами водночас і задоволений, і ні, - зазначив Михайло Євстафійович. - Те, що депутатом Верховної Ради став Володимир Мельниченко, дуже добре. Для цього дуже багато зроблено і витрачено сил. Цікаво, що в тих районах міста, де найбільше проведено різних робіт за допомоги Володимира Мельниченка, зокрема, мікрорайоні Жовтневий та селищі Першотравневе, за нього проголосували найменше...
Незадоволений тим, що до Верховної Ради пройшли «Свобода» і «Удар». Вони нічого для міста і власного народу не зробили, окрім різних декларацій любові. Свободівці, які дуже люблять Україну і українську мову, навіть не можуть спромогтися прийти на свято Прапора і Дня Незалежності, аби засвідчити свою шану.
Не приховую, я голосував за Мельниченка і за Партію регіонів.
Вважаю, що потрібно дати можливість діючому уряду попрацювати 5 років, щоб показати себе. У іншому разі порядку не буде.

П.В.(після виборів)

Як доводить практика, після кожних виборів життя триває.

Теги: вибори-2012, Володимир Мельниченко, Ростислав Ярема, Михайло Сімашкевич, Михайло Желізник, Михайло Аносов, Валерій Слободян, Валентина Стельмах

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.