Перейти на мобільну версію сайту


19.10.2012

КАМ’ЯНЧАНИ - У МАРШІ УПА

Уже традиційним в Україні стало проведення 14 жовтня, на свято Покрови, яке так цінують українці, маршу Української Повстанської Армії. Не став винятком і цей рік, тим паче, що саме 2012 року святкується 70-річчя створення УПА.
Досить солідно був представлений на марші Кам’янець-Подільський. З нашого міста до столиці вирушило щонайменше 170 людей. Загалом, на заході були представлені всі регіони України.
Спочатку біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг, а далі колона попрямувала за маршрутом від пам’ятника до Михайлівської площі, де відбувся святковий концерт, присвячений 70-річчю створення Української Повстанської Армії. У марші взяли участь більше тридцяти тисяч осіб. Запевнення влади про те, що в заході взяли участь всього чотири-п’ять тисяч людей, є не більше, ніж спробою применшити масштаби маршу. Коли голова колони вже була на Михайлівській площі, то її хвіст ще не перетнув вулицю Богдана Хмельницького. Врешті, кожен може пересвідчитися в масштабності, переглянувши відеоролики в Інтернеті, яких є досить багато. До речі, на одному з них, яке триває вісім з половиною хвилин, досить значна частина присвячена саме кам’янецькій делегації.
Вимоги учасників маршу були традиційними: визнання державою бійців Української Повстанської Армії учасниками бойових дій Другої світової війни, повернення звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, становлення 14 жовтня державного свята та інні. Проте, певно, не варто на сьогодні чекати таких кроків від влади.
Загалом, марш УПА пройшов високоорганізовано та без порушень. Дещо зіпсувало враження футбольних фанатів, які під час ходи палили димові шашки. Що ж стосується кам’янецької делегації, то вона стала прикладом для поведінки під час подібних заходів.
Ігор Старенький, спеціально для «КлюЧа»

Теги: марш УПА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.