Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2013

ЖНИВА ЗАВЕРШИЛИСЯ. МАЙЖЕ...

Сьогодні-завтра завершиться головна цьогорічна жнивна кампанія в районі. Адже на вчора не зібраними залишалося трохи менше трьох відсотків поля під зерновими та зернобовими.
Попри задвалося невтішні прогнози та несприятливі погодні умови, агропідприємства району зібрали доволі непоганий урожай.

Повністю завершено збирання озимого ріпаку на площі 3687 га. Середня урожайність цієї культури продемонструвала показник у 30,4 ц/га, що вище від минулорічного показника на понад 10 ц/га. Зібрано і озимий ячмінь. Його клин у районі складав 1325 га. Ця культура продемонструвала урожайність у 33,9 ц/га. Добігає до завершення збір озимої пшениці. На вчора її обмолочено на площі 14648 га із 15170. У середньому ця культура аграріям дає 46,6 ц/га. Також на фініші збирання ярого ячменю. Його зібрано з площі 3849 га, при середній урожайності 32 ц/га.
Найвища урожайність озимого ячменю зафіксована у СТОВ «Зоря» (с.Подільське) – 59 ц/га та СТОВ «Гарант» (с.Оринин – 47,0 ц/га). А от найвищу урожайність озимого жита зафіксовано у СТОВ жнива.jpg«Нефедівське» (с.Нефедівці) – 57,3 ц/га. Найвищу урожайність із озимого ріпаку зафіксовано в ПП «Калинський ключ» (с.Калиня) – 47,3 ц/га та ПП «Мрія-2010» (с.Китайгород) – 47,0 ц/га. Найкращого урожаю з озимої пшениці досягли в ПП «Аграрна компанія 2004» (с.Лісківці) – 61,9 ц/га та ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» (с.Крушанівка) - 60,3 ц/га. Ярий ячмінь найкраще вродив у ВК «Іскра-2007», ТОВ «Агропродукт Плюс» та ФГ «Велес Агро» - 30 ц/га.
На збиранні урожаю ранніх зернових 2013 року в агроформуваннях району задіяно 87 зернозбиральних комбайнів, у тому числі залучено 7 одиниць із Державної продовольчо-зернової корпорації та МТС. Навантаження на один комбайн становить 50 га.
Загалом валовий збір зерновий та зернобових на сьогодні складає 85,8 тис. тонн. Він значно збільшився, в порівнянні з минулим роком, не лише через розришення посівних площ, а й у зв’язку збільшення врожайності. Також тішить якість зерна. 90 відсотків пшениці, яка була здана на елеватор, оцінена другим класом. Решта 10 відсотків - третім.
Невтішними можна назвати тенденції навколо ціни на збіжжя. Так, за ріпак аграріям дають 3-3,2 тис. грн за тонну, коли минулого року вартість цієї олійної культури складала 5 тис. грн. Упала в ціні закупівельна вартість пшениці. Сьогодні за тонну зерна аграріям пропонують біля 1,5 тис. грн, коли в цей же час минулого року пропонували 2 тис. грн.
Нині розпочалася виплата орендної плати за паї.
І хоча жнива завершуються, аграрії вже почали готуватися до наступних. Сьогодні посіяно майже 700 га озимого ріпаку. Проводиться підготовка ґрунту.

Теги: жнива, агробізнес

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.