Перейти на мобільну версію сайту


12.10.2012

З ПОЧИНОМ НАС!

Здається, що минулого тижня ми з вами востаннє цього року насолоджувалися по-справжньому літнім теплом, адже стовпчики термометрів подекуди фіксували до +24оС. У понеділок погодні умови різко погіршилися. Спочатку дощ, а за ним раптове похолодання, яке триває протягом усього тижня, засвідчили, що «бабине літо» ми, на жаль, уже відгуляли. Різка зміна погоди вклала на лікарняні ліжка або на домашній диван чимало кам’янчан, більшість з яких - дігрип.jpgти. За словами завепідвідділу міськСЕС Алли Грицай, мова йде про звичайні респіраторно-вірусні захворювання, сезонний підйом яких очікується вже наприкінці цього місяця. На даний час у місті не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип. Як зазначили медики, поки що захворюваність на респіраторно-вірусні інфекції нижча від епідпорогу вдвічі. Протягом останнього тижня захворіло 238 кам’янчан, з яких 105 - діти, 18 осіб госпіталізовано.
Як стверджує директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар, цьогоріч Україні варто очікувати на два спалахи епідемії грипу. Перший – наприкінці жовтня – початку листопада, другий – у лютому 2013 року. За словами імунолога, нинішнього року українців підстерігатимуть нові штами вірусу грипу типу А і В: Штам А/California/7/2009 (N1H1), Штам А/Victoria/361/2011 (H3N2), Штам В/Wisconsin/1/2010 (лінія Ямагата). Два останні штами циркулювали на території країни 6-7 років тому і, відповідно, до них вже немає імунітету.
Найефективнішим захистом від грипу була і залишається вакцинація. Особливо її потребують люди, які постійно знаходяться у колективах, зокрема медпрацівники, працівники соціальної сфери та діти з інтернатів і будинків дитини. Та все ж рішення, вакцинувати людину чи ні, приймає тільки лікар після її медогляду.
В аптеках нашого міста вакцини проти грипу вже є. Алла Грицай запевняє, що ще не пізно зробити профілактичне щеплення. Навпаки, жовтень і навіть перша половина листопада - це оптимальний час для вакцинації.

Теги: грип, профілактика

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.