Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2012

ЙДЕШ В ЛІС ПО ГРИБИ – НЕ ЗАБУДЬ ВЗЯТИ ГРОШІ

І не потрібно сміятися. Це аж ніяк не розіграш. Відтепер за ягоди, гриби і за сік, зібрані в лісі, та навіть за спашену траву, доведеться платити.
На черговій сесії обласної ради депутати прийняли рішення «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісних ресурсів місцевого значення». Відповідно до цього документу, відтепер ми змушені будемо ЙДЕШ В ЛІС ПО ГРИБИ – НЕ ЗАБУДЬ ВЗЯТИ ГРОШІплатити податок за зібрані ягоди, гриби і, навіть, за випас худоби.
Так, за 1 кг зібраної журавлини, брусниці, обліпихи, чорниці та суниці потрібно сплати до місцевого бюджету 45 копійок. За калину чи малину — 30 копійок. Ожина та горобина обійдуться у 10-15 коп. за кілограм.
Стягуватиметься податок і за гриби. Щоправда, лише за їстівні, й те не всі. За зібранийЙДЕШ В ЛІС ПО ГРИБИ – НЕ ЗАБУДЬ ВЗЯТИ ГРОШІ кілограм лисичок і опеньок доведеться заплатити 50 коп., а от білі гриби коштуватимуть на 5 копійок дорожче. Слава Богу, що депутати не додумалися обкласти податком отруйні дари лісу. Хоч їх можна буде «з’їсти» на халяву.
Також потрібно буде заплатити податок за грецький горіх – 25 коп. і лісовий – 50 коп.
Не забули депутати обласної ради і про березовий сік. За один кілограм зібраної поживної рідини потрібно буде віддати 10 копійок. А от випас великої рогатої худоби обійдеться простому селянину в 20 грн за сезон, випас теляти коштуватиме на 5 грн дешевше.
Залишається невідомим, як сплачувати цей податок і кому. А також, хто буде важити гриби та ягоди.
Дехто таке рішення обласних депутатів уже встиг прирівняти із діями Сеньйора Помідора із казки Джанні Родарі «Пригоди Цибуліно». Жителі цієї казкової країни стали рідше дихати після того, як було введено податок на повітря. Також сеньйор Помідор увів податок на опади: «за звичайний дощ – сто лір, за зливу – двісті лір, з громом і блискавкою – триста лір!»
Можливо нашим депутатом слід краще читати дитячі твори і одразу вводити податок на повітря та дощ?..

Теги: податок, гриби, ягоди

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.