Перейти на мобільну версію сайту


22.03.2013

ВІДДАЙТЕ НАШІ ДИВІДЕНДИ!

ЦЕ ЧИ НЕ ЄДИНЕ, ЧОГО ВИМАГАЮТЬ ПОНАД 3 ТИСЯЧІ АКЦІОНЕРІВ ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ»
20 березня в актовому залі цього підприємства відбулися чергові Загальні збори акціонерів товариства. Як відомо, власником 99,6% акцій є ірландська компанія «CRH». Відповідно, всього 0,4% акцій належать решті акціонерів, а це не багато – не мало – 3 тисячі 200 людей! І хоча на порядок денний зборів були винесені звичні для такої процедури питання, як от звіти правління, наглядової ради, ревізійної комісії товариства за минулий рік тощо, дрібних акціонерів ці речі не надто цікавили (та й що би змінилося від їхньої цікавості, якщо останнє слово в голосуваннях завжди залишалося за власниками основного пакету акцій).
Людей обурило те, що як і попередніми роками, питання виплати дивідендів навіть не винесено на розгляд зборів.
- Ще в червні 1994 року акціонерам були видані відповідні сертифікати, - розповідає один з дрібних акціонерів товариства Михайло Костенко. – З того часу ми отримали виплати всього один раз! Це було ще 2009 року. За 16 акцій виплачували всього по 280 грн. Досить того, що наші акції знецінили, та ще й стабільно виплачувати відмовляються! Невже у власників заводу немає таких грошей, щоб стабільно розраховуватися з акціонерами?
- У цементний завод прості люди вклали свої ваучери, - додає ще один акціонер товариства Володимир Ревуцький. – Наші керманичі знецінили їх скільки могли, скупили акції правдою і неправдою. А потім продали їх ірландцям за тверду валюту. Та перед тим, як продавати, треба було розрахуватися з дрібними акціонерами. Але цього ніхто не зробив. І до нині ми не бачимо ніяких дивідендів. Невже вам шкода видати людям по пару гривень? (від Ред.: Володимир Михайлович звернувся до правління товариства). Хіба для вас це гроші? Де ваша совість? Минулого року ви наші акції зібрали, сказали, що цінні папери мають зберігатися у відповідному місці, а нам на руки видали якісь виписки з реєстру власників іменних паперів. Чого варті ці папірці, коли в них зазначено, що «Ця виписка не є цінним папером...»?
Під час зборів емоції деяких акціонерів аж зашкалювали! Із залу було чутно обурливі вигуки: цемзавод.JPG«Ви нас нащо тут зібрали? На вас подивитися? Коли люди хоч копійку отримають з тих акцій?! Чого мовчите, голови поопускали?!»
- Так, я дійсно опустив голову, бо в цій ситуації від мене нічого не залежить, - звернувся до обурених акціонерів голова правління ПАТ «Подільський цемент» Семен Дарчук. – Я такий же акціонер, як і ви. Зрозумійте, ми маємо патову ситуацію: з одного боку ірландська компанія «CRH», яка володіє 99,6% акцій, а з іншого - 3 тисячі 200 акціонерів, які володіють всього 0,4%. Як голова правління, я можу лише радити власникам «CRH» прислухатися до мене і почути вас. Але чи захочуть вони це робити, чи ні – на те їхня воля. Після цих зборів, напевно, буде створена робоча група, яка вивчить це питання і виробить якийсь нестандартний підхід. Власників компанії треба переконати в тому, що 3 тисячі 200 акціонерів – це все таки немало, хоча вони й володіють незначною кількістю акцій. Можливо, треба буде створити щось на зразок резервного фонду. Як голова правління, готовий прийняти від вас, шановні акціонери, конкретні розумні пропозиції, викладені в письмовій формі. Зобов’язуюсь донести їх до власників компанії. Думаю, що тут недоречно ображати один одного. Мало в кого з нас ірландська компанія купила акції. Готовий пакет акцій уврозмірі 76% вона придбала в одного торгівельника цінними паперами. Тому маємо що маємо. Нині ви можете мене до стінки класти, вилити на мене всю злість, але, повірте, легше від того нікому не стане. До справи треба підходити розумно. Сподіваюсь, що нам вдасться переконати власників «CRH» у нагальності вирішення цього наболілого питання.
Як нам стало відомо, ініціативна група акціонерів ПАТ «Подільський цемент», зокрема Володимир Ревуцький та Михайло Костенко, наразі готують звернення до народного депутата України Володимира Мельниченка з проханням підготувати та внести на розгляд сесії Верховної Ради доповнення до Закону «Про акціонерні товариства», в яких, зокрема, мають бути законодавчо врегульовані обов’язкові щорічні виплати дивідендів дрібним акціонерам.

Теги: ПАТ "Подільський цемент"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.