Перейти на мобільну версію сайту


23.11.2012

ВІЧНОМУ ВОГНЮ ПЕРЕКРИЛИ ГАЗ. ЧИ ДОПОМОЖЕ ЦЕ ОБІГРІТИ МІСТО?

Те, що ситуація із отриманням лімітів на газ комунальними підприємствами міста перебуває на межі катастрофи, засвідчила проблема із Вічним вогнем у парку Танкістів. На початку цього тижня він перестав горіти. Причиною стало обмеження лімітів на використання природного газу нашими комунальними підприємствами. Дехто згасання Вічного вогню розцінив як зраду пам’яті солдат, які загинули під час звільнення міста від фашистів. З їхніми аргументами цілком можна погодитися, адже які б не були скрутні часи, а Вічний вогонь горів.
З іншого боку, є багато людей, які сприйняли цю подію без будь-якого здивування, навіть із підтримкою. Мовляв, чому на вітер спалюється природній газ, коли його й справді можна використати більш раціонально. А пам'ять про подвиг наших дідів та прадідів виявляти ввогонь.JPG іншому ракурсі. Наприклад, у допомозі ветеранам, які живі, одиноким тощо. Або взагалі замість природного газу використовувати електричний Вічний вогонь. Він не лише дозволить заощадити тисячі кубічних метрів природного газу (в рік на ці потреби спалюється до 18 тис. кубометрів), здешевити утримання Вічного вогню, а й зменшити викиди в атмосферу СО2. Яка із цих двох точок зору переможе, поки що невідомо.
Узагалі, ситуація навколо Вічного вогню не лише оголила доволі непростий вибір між пам'ятю та економією, вона показала усю складність ситуації навколо опалювального сезону 2012-2013 рр. І якщо за допомогою погоди нам з великими муками все ж таки вдасться цієї зими не замерзнути, то наступний опалювальний сезон може принести ще більші проблеми. Багато власників квартир, які нині під’єднані до централізованого опалення, будуть робити все, щоб у наступний опалювальний сезон вони ввійшли із індивідуальним опаленням. За підрахунками для облаштування індивідуального опалення в 2-кімнатній квартирі потрібно буде викласти від 15 тис. грн. Але навіть така астрономічна сума буде здаватися дрібницею, коли мова йтиме про здоров’я та, більше того, про життя членів сім'ї. Перепоною не стане навіть заборона видання дозволів на відключення від централізованої системи опалення, адже багатьом відомо, скільки коштує, щоб обійти її. Зрештою, легалізувати індивідуальне опалення можна через суд.
У разі, якщо ми й справді наступного року зіштовхнемося із масовим встановленням індивідуального опалення, то це явище покладе великий знак запитання перед доцільністю роботи КП «Міськтепловоденергія» в плані надання послуги із опалення та гарячої води. З іншого боку, влада міста зіштовхнеться із проблемою: а як обігріти тих власників квартир, які не змогли встановити індивідуальне опалення?

Теги: вічний вогонь, ліміти газу, КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.