Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2013

В ПРІОРИТЕТІ = ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

17 жовтня освітяни міста мали за честь приймати у Кам’янці-Подільському поважних гостей з Києва та Хмельницького. З робочим візитом місто відвідали начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти й науки України Алла Середницька, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти й науки України Світлана Бут, директори українських державних центрів позашкільної освіти Ірина Лєвіна, Наталія Савченко та Володимир Вербицький, а також директор департаменту освіти і науки, молоді й спорту Хмельницької ОДА Віктор Очеретянко, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук та директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Василь Климчук.
Упродовж трьох днів = з 16-го до 18-го жовтня = у регіонах нашій області проходили засідання освіта.jpgкруглих столів, на яких освітяни обговорювали питання «Реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до позашкільної освіти в Хмельницькій області». На завершальному етапі семінару представники Міністерства освіти та науки відвідали Кам’янець-Подільський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та дитячу виставку декоративно-ужиткового мистецтва, а власне засідання круглого столу проводилось на базі міського управління освіти та науки. Гостей привітали заступник міського голови Василь Сукач та начальник управління освіти та науки Світлана Старченко.
Алла Середницька пояснила присутнім, що послугувало причиною організації таких круглих столів:
= 20 листопада Міністерство освіти та науки проводитиме підсумковий захід, де розглядатимуться усі здобутки Року дитячої творчості в Україні. Цей захід відвідає Президент Віктор Янукович. Готуючись до такої важливої події, ми хотіли наочно оцінити ситуацію з позашкільною освітою в регіонах, почути голос освітян, оцінити здобутки і зауважити проблеми. Приємно, що Хмельниччина є лідером серед досягнень позашкільної освіти, тут не тільки збережено основу позашкілля, але й чимало примножено. Ми спеціально вирішили провести завершальний етап семінару саме в Кам’янці-Подільському, оскільки впевненні, що ваше місто є одним із флагманів розвитку позашкільної освіти в Україні.
Окрім констатації позитивних моментів, Алла Дмитрівна наголосила й на проблемах позашкілля, зокрема складності утримання позашкільних закладів, оскільки вони вже чимало років фінансуються з місцевих бюджетів за залишковим принципом. На жаль, Міністерство фінансів не вбачає у цьому жодної проблеми, а тому освітянам потрібно звертатися до народних обранців з пропозицією переглянути шляхи фінансування позашкільних закладів.
Також представники Міністерства зосередили увагу на важливій ролі місцевої влади у вирішенні нагальних проблем позашкільної освіти, зокрема покращенні матеріально-технічної бази та програмного забезпечення.   
Високу оцінку роботі Кам’янець-Подільським позашкільним закладам дали директори українських державних центрів позашкільної освіти. Вони відзначили результативність участі наших вихованців у всеукраїнських конкурсах та фестивалях, подякували місцевій владі за збереження та підтримку позашкільних установ.              
Очільник обласної освіти Віктор Очеретянко наголосив, що робоча комісія вже відпрацювала низку пропозицій, які має передати на розгляд Міністерству освіти і науки. На думку Віктора Івановича, Кам’янець = унікальне місто, яке вражає рівнем організації позашкільної освіти, навіть незважаючи на проблеми з фінансуванням. І тут треба віддати належне начальнику міського управління освіти і науки Світлані Старченко.
Наразі у системі освіти Кам’янця функціонує 7 позашкільних закладів, які охоплюють 5 тисяч 319 дітей, а це понад 57% від загальної кількості та один із найкращих показників у країні!   

Теги: позашкільна освіта, Світлана Старченко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.