Перейти на мобільну версію сайту


15.11.2013

У ШКОЛАХ СТАРТУВАВ МОНІТОРИНГ

Не встигли школярі ще як слід оговтатись від вересневих міністерських «сюрпризів» у вигляді запроваджень нових предметів, як на них звалилося чергове випробовування - моніторинг якості освіти серед учнів 5-х та 10-х класів. Згідно з графіком проведення моніторингу, тестування учнів 5-х класів відбуватиметься у період з 13 листопада до 11 грудня.
Відповідно до методичних рекомендацій з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі, тестування п'ятикласників проводитиметься з п’яти навчальних предметів: математики, української мови, російської мови (якщо учні вивчали цей предмет у початковій школі), іноземної мови, а також комбінованого тестування з предметів «Я і Україна» та «Основи здоров’я». Перше тестування з математики вже відбулося цієї середи.
Тестування 10-класників триватиме з 12 листопада до 12 грудня. Моніторинг охопить 12 навчальних предметів: українську мову, історію України, геометрію, біологію, алгебру, фізику, іноземну мову, хімію, технології, всесвітню історію, українську літературу та географію. Упродовж цього тижня 10-класники вже продемонстрували свої знання з української мови, історії України та геометрії.
Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться за збірниками завдань, виданими ТОВ «Центр навчально-методичної літератури». Окрім того, всі завдання розміщуються на офіційному мониторинг.jpgсайті Міністерства освіти і науки. Експерти підрахували, що повний комплект збірників завдань для учнів 5-х класів обійдеться щонайменше у 35 грн, а для 10-класників – у 94 грн. Є, звичайно, й інший варіант - поступово роздруковувати тести із сайту, та в багатьох регіонах вчителі вирішили не перейматися зайвими клопотами і скинули тягар придбання збірників традиційно на батьківські плечі.        
- Міське управління освіти і науки навіть не розглядало такого варіанту, як придбання збірників, - говорить заступник начальника управління Сергій Мельник. - Завдання роздруковуємо по мірі їх надходження на сайт. Обходимся власним коштом, з батьківських кишень не буде витрачено жодної копійки.
- Сергію Васильовичу, коли саме стало відомо про запровадження міністерського моніторингу якості освіти?
- Ще у серпні нам повідомили про майбутнє тестування. Остаточні дати проведення моніторингу дізналися за два тижні до його початку. Коли діти повернулися з осінніх канікул, вони також були повідомлені про майбутнє тестування. Завдання моніторингу з’являються на сайті Міністерства за день до тестування. Цього часу достатньо, аби належним чином підготуватися.
- На Вашу думку, з чим пов’язана така нагальна потреба в проведенні моніторингу?
- Наразі в Україні впроваджено новий державний стандарт середньої школи, з яким і пов’язано вивчення нових предметів, нові підходи у викладанні тощо. Моніторинг був необхідний для того, аби визначити, як впроваджується цей стандарт на місцях і які є прогалини. Результати моніторингу жодним чином не вплинуть на оцінювання знань учнів, адже оцінки за це тестування не викладатимуться в журнал. До того ж, вчителі не перевіряють роботи, ми відправляємо їх на Київ, і вже в Міністерстві їм дадуть належну оцінку. Я впевнений, що рівень знань наших дітей - один із найкращих в області. Сподіваюся, що результати моніторингу це підтвердять.   

P.S. У книгарнях нашого міста можна придбати не лише збірники з тестами, але й готові відповіді до них. Якщо школі потрібно показати гарний результат, достатньо лишень викласти з кишені певну суму грошей на придбання відповідей до тестів. У чому тоді сенс моніторингу? Чи це чергове, завуальоване під офіційне, викачування грошей?

Теги: моніторинг, освіта

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.