Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2020

У МИРНІЙ АКЦІЇ ПРОТИ ВИБОРЧИХ ПРАВОК БЕРУТЬ УЧАСТЬ КАМ'ЯНЧАНИ

мер15 липня депутати Верховної Ради планують ухвалити постанову щодо місцевих виборів у 2020 році. Відповідно до статті 141 Конституції України чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах. Таким чином, чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року. Згідно з чинним законодавством, Рада призначає чергові місцеві вибори не пізніше ніж за 90 днів до дня їх проведення.

Парламентарі мають намір внести зміни до Виборчого кодексу. Серед запропонованих новацій - вибори мерів у два тури в містах з населенням від 75 тисяч, тоді як за чинним законодавством - від 90 тисяч. Також запровадження пропорційної виборчої системи на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців менше 90 тисяч. Це відповідно може призвести до політизації виборчого процесу, адже, як відомо, на місцях голосують за людей, а не за їхню партійну приналежність. Наразі під стінами Верховної Ради відбувається мирна акція проти таких поправок. У ній разом із колегами зі всієї України, членами Асоціації міст беруть участь міський голова Кам'янця-Подільського Михайло Сімашкевич та голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник. Останню, як попередньо відомо, планують ліквідувати та приєднати до Кам'янець-Подільської міської ОТГ.

Також Рада планує ухвалити урядовий проєкт постанови №3650 "Про утворення та ліквідацію районів", згідно з яким пропонується утворити в Криму та областях 129 (із них 17 на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей) районів і ліквідувати існуючі 490 районів.

Як стало відомо, вчора Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування не підтримав пропозицію змінити конфігурацію у новому районуванні Хмельницької області, яка стосується віднесення Чемеровецької громади до складу Кам’янець-Подільського району. Відтак Кам'янець-Подільський район, який наразі є одним з найбільших районів в Україні, може стати одним із найменших з "продецентралізованих".

Наразі проек постанови про утворення та ліквідацію районів було знято з розгляду Верховною Радою. Тож шанси ще є...

Теги: Виборчий кодекс, Михайло Сімашкевич, Михайло Желізник

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.