Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2012

У КАМ’ЯНЦІ РОЗТИНАЮТЬ БЕЗПЛАТНО І БЕЗ ЧЕРГ.

Принаймні, поки що...
Цього тижня центральні ЗМІ забили на сполох! Адже після того, як вступив у дію новий Кримінально-процесуальний кодекс, столичні та деякі обласні морги переповнені небіжчиками. Родичі померлих чекають на свідоцтва про смерть по п’ять-шість діб поспіль! Холодильного обладнання не вистачає, тому трупи, розкладаючись, лежать на лавках у приміщеннях моргів. Працівники цих закладів пояснюють, що у них не вистачає ні місць, ні спеціалістів, аби вчасно робити судмедекспертизу. Згорьовані та озлоблені морг1.JPGродичі оббивають пороги кабінетів прокурорів, щоб нарешті отримати письмовий дозвіл на поховання, а щодо самої процедури розтину, то в столичних державних моргах вона коштує в середньому 1000 гривень.
Деякі працівники похоронних бюро впевненні, що подібні нововведення - це черговий метод викачування грошей з людей, адже кожен хоче забрати тіло покійника якомога швидше додому, а отже доведеться платити за позачергову процедуру розтину, за місце в холодильнику, якого на всіх не вистачає, та за прискорене оформлення купи папірців, завдяки яким покійник нарешті спочине в могилі.
Ця інформація дуже збентежила кам’янчан. Дехто телефонував у редакцію і просив дізнатися, чи у нашому морзі також виникли черги з небіжчиків і чи законно платити за процедуру розтину? З цими запитаннями ми звернулися до завідувача Кам’янець-Подільського міжрайвідділення судово-медичної експертизи Володимира Ільницького.
- Поки що черг у морзі немає, - заспокоює Володимир Вікторович. - Працюємо за новими правилами. Встигаємо робити розтини протягом доби з моменту, коли до нас привезли покійника. Дозволи від прокурорів також не баряться. Що ж до інформації про нібито платний розтин, то вона мене шокувала! Ми працюємо в державній установі - про яку плату може бути мова! Є, звичайно, процедура підготовки небіжчика до поховання, як от миття та одягання. Але працівники моргу роблять це винятково за бажанням родичів.

Теги: розтин, новий КПК, судмедекспертиза

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.