Перейти на мобільну версію сайту


06.04.2012

ТИ ВСЕ ЩЕ ВИКИДАЄШ БАТАРЕЙКИ І ЛАМПИ?

Годі! Адже з 3 квітня у місті відкрито п’ять пунктів прийому небезпечних відходів від населення. Про це на виїзному брифінгу місцевим ЗМІ повідомив заступник міського голови Сергій Бабій, який першим з кам’янчан приніс використані батарейки в такий пункт.
Про шкідливість батарейок та люмінісцентних ламп говорять вже не перший рік, але далі розмов справа не йшла. Щоправда, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, котрий має врегулювати діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами. Та поки в народних обранців дійдуть до нього руки, люди і далі травитимуться небезпечними випарами ртуті.
Міський голова Михайло Сімашкевич вирішив, що наше місто чекати так довго не буде. Тому 19 березня він дав розпорядження виконкому міськради протягом 10 днів організувати у місті пункти прийому небезпечних відходів від населення. На сьогодні такі пункти відрито при КП «Житловик», КП «ЖЕК №2», ЖЕО ТСЖББ, ККП «Господар» та ЖКП «Південь». Адреси, контактні телефони та графік прийому відходів будуть розповсюджені у кожному житловому будинку у вигляді оголошень біля під’їздів. Сергій Бабій пообіцяв, що з часом такі ж пункти відкриватимуться при ОСББ та поблизу приватного сектора. Міська влада уклала договір про передачу небезпечних відходів для подальшої їх утилізації із спеціалізованим підприємством - ТОВ «Добробут-Еко-Україна», яке має ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Сергій Віталійович наголосив, що мова йде лише про співпрацю з населенням міста. Від приватних підприємців та організацій небезпечні відходи не будуть приймати.
Звичайно, схема приймання відходів поки що не до кінця визначена, та головне - бажання і розуміння мешканцями всієї важливості проблеми. З одного боку, нести в ЖЕК декілька використаних батарейок і одну люмінісцентну лампу, до того ж запаковану в картон, щоб уникнути її пошкодження, не дуже й хочеться. Куди простіше викинути все це в контейнер для сміття поблизу будинка. Але є й інший бік: уявімо, що лампу, яку ви тільки-но викинули, ненароком розбив той, що викидав сміття після вас. Шкідливі випари ртуті заполонили навколишню територію, на якій знаходиться, приміром, дитячий майданчик. А саме в цей час там грається ваша дитина...
Хоча навіть такий аргумент не для всіх кам’янчан може бути вирішальним. Тому міська влада з часом розглядатиме питання про матеріальну компенсацію свідомим громадянам. Поки що вони безкоштовно здаватимуть небезпечні відходи.

Теги: ЖКГ, Бабій, батарейки, люмінісцентні лампи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.