Перейти на мобільну версію сайту


22.03.2013

ТАРИФ НА ВОДУ І СТОКИ ПІДВИЩИЛИ. ХИТРО!!!

Відтепер мешканці квартир платитимуть двічі за холодну воду та стоки.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг звернулася з листом до виконавчого комітету міської ради  з вимогою встановити економічно обґрунтовані тарифи на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.
Спеціально створена робоча група, опрацювавши всі матеріали, зробила висновок, що на етапі надання послуг в багатоповерховому житловому фонді повинно існувати розмежування між 481.jpgвиробником і виконавцем послуг: окремо повинно здійснюватися нарахування за централізоване водопостачання холодної води (від водогону до будинку), окремо здійснюватиметься нарахування за надання житлово-комунальної послуги з централізованого водопостачання (від вводу в будинок до квартири). Встановлення тарифу на перший вид діяльності є функцією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а тариф на житлово-комунальну послугу повинен затверджуватися органом місцевого самоврядування. Те ж саме стосується і стоків.
При цьому в тариф на основну послугу включається витрати на виробництво води, транспортування її до будинку, оплата праці робітників, які задіяні в цій роботі.
Витрати ж на утримання відділу збуту, контролерів, та банківські послуги за збір комунальних платежів мають бути закладені у житлово-комунальну послугу. Лише таким чином тарифи стануть економічно обґрунтованими.
Як зазначили в КП «Міськтепловоденергія», станом на 1 березня 2013 рівень відшкодування витрат виробництва у вартості тарифу на воду для населення  становить лише 73%, а на водовідведення – 69,7%.
Вчора на засіданні виконавчого комітету міської ради прийняв рішення «Про встановлення тарифів на комунальні послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення для населення по КП «Міськтепловоденергія».
Цим рішенням встановлено тарифи на житлово-комунальні послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, тобто те, що є повноваженням  виконавчого комітету. Вартість житлово-комунальної послугу водопостачання за 1 куб м. води становитися 0,53 грн. Такий же розмір тарифу встановлений і для стоків. Рішення вступає в силу з 1 травня 2013 року.
Тариф на основну послугу наразі залишається на попередньому рівні – 3,62 грн. за 1 куб м води та 3,21 грн. за куб м стоків.
Таким чином з 1 травня у абонентській книжці буде дві окремих графи – за централізоване водопостачання – 3,62 грн. за 1 куб та за житлово-комунальну послугу – 0,53 грн. за 1 куб.

Таке підняття вартості тарифів надихнуло мене перефразувати відомий вислів: «Розділяй – піднімай тарифи». Гадаю, що незабаром таких кроків слід чекати в лані опалення, постачання електроенергії тощо.

Теги: тарифи, КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.