Перейти на мобільну версію сайту


21.06.2013

ПРИРОДА ВСЬОМУ ГОЛОВА

Унаслідок «жванецької» стихії під загрозою опинилася енергетична система держави
18 червня природа вкотре довела, що саме вона є головною. І всі плани людини, її наміри, вся її робота впродовж десятків років може бути зруйнована за мить.

Початок грози та сильна блискавка, що дали про себе знати у вівторок, близько 22.00, на перший погляд, не несли якоїсь загрози чи небезпеки. Але...
Як наслідок, у ніч з 18 на 19 червня, 25 сіл району залишилися без світла, а колишній районний DSC_0716.jpgцентр - село Жванець - перетворився на епіцентр стихії.
Зірвані дахи на будівлях, поломаний і віднесений буревієм покрівельний матеріал, збиті дощем та градом посіви, понівечені дитячі майданчики, сади, дерева, вирвані з корінням, погнуті залізобетонні електроопори - картина була більш, ніж жахлива...
Як розповідає місцева жителька Зоя Наврик, непогода розпочалася близько 23.00:
- Богу дякую, що всі були вдома, - каже пані Зоя. - Спочатку думала, що просто злива, а потім зрозуміла – це смерч. Я до цього часу нічого подібного не бачила. DSC_0805.jpgСпочатку нам сильним поривом вітру зняло дах, потім - дощ, все ллється рікою... Сою біля будинку збило повністю. Єдине добре, що не згоріла машина, хоч іскри біля неї летіли. Думала, ось-ось запалає.
Люди, яким доводилося багато чого пережити на своєму віку, зізнавалися, що так страшно не було ніколи. Небо ніби опустилося на землю і здавалося, що ось-ось воно все поглине...
Зранку наступного дня на місце події виїхала перший заступник голови РДА Ніна Фабіянська. Разом із сільським головою Ганною Співак вони почали піднімати село з руїн: за допомогою працівників різних служб та жителів села очищалися вулиці від дерев та гілля, було проведено допомогу самотнім людям та людям похилого віку. За відновлення ліній електропередач взялися працівники РЕМ.
Звичайно, кожен господар хвилювався, яким чином та за який кошт відновити покрівлю, зруйнований паркан тощо. Та, відверто кажучи, найбільша небезпека була розташована за кілька DSC_0718.jpgсотень метрів від села. Адже поблизу с.Жванець проходить 330-кіловатна лінія електропередач (ЛЕП), що з’єднує Кам’янець-Подільський та Червніці. Під час стихії впала опора №245 та значно похилися опора №244.
Висота цих опор становить 26 метрів. Вони здатні витримувати пориви вітру до 30 метрів на секунду. Тобто можна уявити, якої сили був в цьому місці смерч, який приклав до землі залізобетонну опору, мов картковий будиночок.
Енергетики із Хмельницького та Вінниці прибули для відновлення цієї ЛЕП. Адже, за їхніми словами, вона входить до єдиної енергетичної системи України. Через цю лінію «зав’язані» дві атомні електростанції.
На зауваження, чому така серйозна аварія, яка, до речі, вперше сталася в нашому регіоні, не призвела до перебоїв з електропостачання в місті, енергетики зазначили, що це відбулося завдяки нашій енергетичні системі, яка є однією з найкращих у світі. Енергоживлення міста сьогодні відбувається за рахунок іншої лінії. Проте це дуже небезпечно.
І якщо перебоїв із електропостачанням жителі міста не відчули, то значні ускладнення в роботі отримала Дністровська ГЕС.
Після закінчення обласної сесії на місце подій одразу прибув і голова РДА Михайло Желізник. Він поспілкувався із жителями села, звернувся з проханням про допомогу до місцевих підприємців. DSC_0717.jpgТакож Михайло Дмитрович організував харчування та ночівлю для працівників, котрі здійснюють відновлення ЛЕП.
- Стихія завжди приносить проблеми. Але ми дякуємо Богові, що обійшлося без жертв. Це, на моє переконання, найголовніше. Все інше відновиться, відремонтується, заміниться.
Уже на 17.00 ми бачимо, що майже повністю очищено вулиці від дерев, що попадали. Надається допомога одиноким, людям похилого віку. Відгукнулися на біду і підприємці. Це серйозне випробовування для людей, для влади, але ми його обов’язково пройдемо, - зазначив голова РДА Михайло Желізник.
І дійсно, ввечері 19 червня майже всі вулиці Жванця були прибрані від дерев та гілля. Люди допомагали один одному.
Така ж допомога спостерігалася й у інших селах району, що постраждали від стихії. До речі, вона наробила лиха й у с.Ходоровці. Внаслідок удару кульовидної блискавки на місцевому підприємстві «Агропродукт плюс» згоріла зерноочисна споруда.


Теги: с.Жванець, буревій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.