Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2013

ОСТАННЄ КИТАЙСЬКЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

26 лютого заступник міського голови Василь Сукач та начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк зібрали на нараду власників аптечної мережі міста. Нагальністю зібрання стало доволі повільне виконання аптекарями одного з пілотних проектів, який нині реалізується в країні.
Нагадаємо, що Уряд прийняв рішення подовжити цьогоріч відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На сьогодні в Україні майже 12 мільйонів громадян страждають від гіпертонії. Завдяки реалізації проекту на кінець минулого року було зафіксовано зниження середньої вартості ліків для гіпертоніків на 12%. На реалізацію проекту цього року з Держбюджету заплановано виділити 191,6 мільйона гривень. Міністерству фінансів доручено забезпечити 100-відсоткове фінансування проекту аптеки знизять ціниреферентних цін.
З цього приводу минулого тижня в Хмельницькому відбулася нарада департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА. Директор департаменту Наталія Свестун наголосила, що в багатьох районах області пілотний проект реалізується дуже повільно. На жаль, це стосується й нашого міста. На низький відсоток виписаних рецептів для гіпертоніків звернув увагу й перший заступник голови ОДА Вадим Гаврішко. Він вимагав дати чіткі відповіді на запитання: хто винен у поверненні рецептів та хто з власників аптек відмовляється приймати рецепти на відпуск ліків з наступним відшкодуванням? Якщо ситуація не буде вирішена в найкоротший термін, то список аптек-відмовників лежатиме на столі заступника губернатора...  
Такою важливою інформацією з власниками аптек поділився Василь Сукач. Він повідомив, що нині на реалізацію пілотного проекту в Кам’янці-Подільському виділено 460 тисяч грн.
- Ці гроші мають бути використані стовідсотково! - наголосив Василь Олександрович. – Неприпустимо, щоб людина платила за ліки від гіпертонії повну ціну, в той час, коли держава зобов’язалася покривати частину витрат. Відколи пілотний проект запущено, ще не було жодного випадку невідшкодування аптеці вартості препаратів. За це можете не хвилюватися. Кошти, принаймні на цей рік, виділені. Недопустимо, що тільки декілька аптек нині є учасниками проекту, а решта стоять осторонь реалізації державної програми! І це в той час, коли в Кам’янці 30 тисяч осіб страждають від гіпертонічної хвороби!    
Юрій Пливанюк пояснив присутнім, що з нового року його служба щотижня моніторить поліклініку і лікарню щодо кількості виписаних рецептів, а також аптеки, в яких хворі купують ліки за цими рецептами.    
Після того, як власники аптечних закладів зрозуміли, які наслідки можуть чекати на них у разі подальших відмов продавати ліки за рецептами, у багатьох виникли запитання, як саме працює механізм відшкодування державою коштів та які операції для цього потрібно робити. Таким чином консенсус був знайдений...

Теги: аптечна мережа, ціни на ліки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.