Перейти на мобільну версію сайту


26.10.2012

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПЕРЕЙМАТИМЕ ДОСВІД

На території селища Жовтневе (вул.Князів Коріатовичів, 56), неподалік корпусів міської лікарні, на повну потужність запрацювала міні-котельня, яка розрахована на 9,9 мегаВт. За словами директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, ця котельня працює повністю в автоматичному режимі, за однією з найпередовіших технологій Європи. Тут працюють найсучасніші котли «Вісман» та встановлено дві когенераційній установки, які виробляють теплову та електричну енергії.
Котельня забезпечуватиме гарячою водою та теплопостачанням не лише жителів селища Жовтневе та корпуси лікарні, але й деякі центральні вулиці міста, зокрема Драй-Хмари та Гагаріна. Як зазначив міський голова Михайло Сімашкевич, для мтве.jpgзапуску цієї котельні з міського бюджету не було виділено жодної копійки, КП «Міськтепловоденергія» все робила своїми силами.
Один з котлів міні-котельні виявився незатребуваним, тому навесні його планують встановити в селищі цукрозаводу, щоб можна було забезпечувати гарячою водою та теплом віддалений мікрорайон міста. Для цих потреб з міського бюджету буде виділено 200 тисяч гривень.       
Поглянути на сучасну модернізовану котельню приїхав і заступник голови Хмельницької ОДА Леонід Гураль.
- Враховуючи те, що за останніх декілька років енергоносії в Україні дуже подорожчали, голова ОДА Василь Ядуха поставив перед керівниками міст та районів завдання хоча б на 10% зменшити споживання природного газу, при цьому не зменшуючи надходження тепла і гарячої води в оселі подолян, - зазначив Леонід Андрійович. - У цьому плані Кам’янець-Подільський став першопрохідцем. Область і надалі робитиме все належне, щоб допомагати вашому місту у впровадженні сучасних високоекономічних технологій.
Крім міні-котельні, обласному гостю директор КП «Міськтепловоденергія» презентував новозбудований корпус автоматизованого диспетчерського пункту, який знаходиться на території підприємства. У ньому встановлено надсучасний тве.jpgкомп’ютер та програми, які дозволяють бачити електронні схеми всіх мереж міста, визначати їхню протяжність, стан тощо. Також на головний комп’ютер виведено контроль за обладнанням всіх котелень, теплових пунктів тощо. На величезному моніторі можна побачити інформацію про тепломережу та водопостачання міста, визначити, в якому місці й коли саме сталася та чи інша аварія, також можна визначити, про яке саме пошкодження йде мова. На даний час монтується програма, за допомогою якої можна буде побачити, як обійти аварійну ділянку, щоб не відключати від води велику частину міста. Крім того, за допомогою приладів завжди можна визначити місцезнаходження усіх чергових аварійних машин, а також час їхнього перебування на тому чи іншому місці аварії.   
І наостанок Валерій Гордійчук продемонстрував Леоніду Гуралю придбану нещодавно мобільну високовольтну електролабораторію, яка коштує близько 170 тисяч грн.
- Раніше двічі-тричі на тижнень ми винаймали таку лабораторію в міському РЕМі для обслуговування своїх 50 підстанцій та понад 50 км електромереж, - розповідає Валерій Григорович. - Кожен такий виклик обходився підприємству у 3 тисячі гривень. Це немалі кошти, тому було прийнято рішення про необхідність придбання власної лабораторії. Впевнений, що вже за рік вона окупить себе.     

Теги: КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.