Перейти на мобільну версію сайту


08.03.2013

НЕДБАЛІСТЬ ГІРША ЗА ЯДРО ГАРМАТИ

Не минуло й двох років з тієї пори, як гуркіт обвалу Нової Західної башти сколихнув громадськість нашого міста. І ось - новий удар. Стіна між баштами Новосхідна й Папаська може в будь-який момент обвалитися та перегородити вхід у Стару фортецю.
Ми живемо в особливому місті. У старій його частині розміщено 145 пам’яток архітектури. Тут кожен камінчик, кожна стіна дихають старовинним духом. А холодні мури міста щороку фортеця.JPGрозгортають свої теплі обійми, аби прийняти тисячі туристів. Тому дуже гірко знову почути про те, що за лічені роки, в мирний час високорозвиненого суспільства, зруйнувалося чи не більше, ніж за делька століть невпинних війн та загарбань! А найгірше те, що це є результатом недбалого ставлення реставраторів, які покликані не руйнувати, а...
Натомість, представники міської влади заспокоюють, мовляв, ця, за їхніми словами «неприємна ситуація», буде ліквідована найближчим часом. З бюджету міста вже виділено 100 тисяч грн на ліквідацію аварійних ділянок на території Старої фортеці. Вже обране підприємство, котре займатиметься всіма реставраційними роботами – «Гермес-С» (директор Микола Сосула). Як запевнив заступник міського голови Василь Сукач, роботи розпочнуться з настанням сприятливих погодних умов.
Зазначимо, що реставрація саме цієї ділянки муру відбувалася не так давно, а саме 1999 року.
- Проте тоді, - пояснює заступник міського голови, - все зробили не так, як треба! На стіні не було встановлено необхідного покриття, тому вся вода потрапляла всередину, що і призвело до «здуття» муру.
Відразу постає питання, а чи понесе хтось відповідальність за неякісні реставраційні роботи?
Нам же, жителям наймальовничішого міста, залишається лише сподіватися, що експерименти над пам’ятками історії та архітектури припиняться, а реставрацію проводитимуть лише компетентні фахівці. Тим паче, що владі варто поспішити, адже 19 квітня наше місто відкриватиме туристичний сезон. Планується, що з урочистим початком турсезону на території Старої фортеці відбуватиметься регіональна туристична виставка «Перлини Західної України: фортеці та замки». Також заступник міського голови Василь Сенюк наголосив, що ми знову готуємось до встановлення рекорду України, та поки не уточнив, якого саме. Гадаємо, що цей рекорд буде не в номінації «Неякісні реставраційні роботи».
Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА, спеціально для «КлюЧа»

Теги: Стара фортеця, реставрація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.