Перейти на мобільну версію сайту


21.08.2015

МОЖЕМО ПРЕТЕНДУВАТИ, ЯКЩО БУДУТЬ ГРОШІ

14 серпня міський голова Михайла Сімашкевич мав зустріч із головою Міжнародного Альянсу Азербайджану Ельмаром Мамєдовим. Порушувалися питання залучення інвестицій, розвитку туризму між Україною й Азербайджаном та впровадження спільних проектів.

Гостя зацікавив інвестиційний проект бальнеологічного курорту в Кам’янці-Подільському. За його словами, великий потік азербайджанців щороку приїжджає на оздоровлення до Трускавця. Натомість, якби таку здравницю створити в Кам’янці, який має 7 свердловин мінеральних вод, неповторну історію, архітектурну спадщину, то місто, без перебільшення, завоювало б першість серед інших відомих туристично-оздоровчих центрів.

Для довідки:  
На початку XIX ст. у Кам'янці-Подільському мешкав лікар Шагін, який у 1804 р. захистив у Віденському університетізустріч із головою Міжнародного Альянсу Азербайджану Ельмаром Мамєдовим докторську дисертацію "Про мінеральну воду у м. Кам'янець-Подільський”. До 1806 р. він лікував хворих на сечо-кам’яну хворобу водою з мінеральних джерел, що виходили на схилах Тринітарського провулку. Крім того, на подвір’ї свого будинку Шагін створив лікувальний басейн з мінеральною водою, що виходила зі скали по вул.Бабушкіна. Ідеї Шагіна, на жаль, не знайшли підтримки ні з боку місцевих губернських властей, ні медичного департаменту царського уряду.

У кінці 80-их років, згідно проекту "Укргеокаптажмінвод”, у Кам'янці-Подільському були пробурені 8 свердловин глибиною від 137 до 540 м. Залежно від глибини свердловин, виявлено  хлоридно-натрієві води високої мінералізації з підвищеним вмістом брому;  сульфатно-гідрокарбонатна магнієво-кальцієва вода малої та середньої мінералізації. Після розпаду СРСР дослідження мінеральних вод та буріння нових свердловин припинилися, проте на території міста залишилось дві свердловини, які можуть давати для використання мінеральну воду.
11 серпня 2008 року ТОВ "Гермеон” (м. Хмельницький) дало підтвердження стосовно внутрішнього та зовнішнього застосування цих мінеральних вод, а Кам'янець-Подільське родовище мінеральних вод визнано підготовленим до експлуатації.

Мінеральна вода може застосовуватись для лікування хвороб опорно-рухового апарату, серцево-судинної, нервової, травної, ендокринної, сечо-статевої систем, дерматитів. Потужність наявних свердловин становить 107 кубічних метрів води на добу.

Зважаючи на наявні ресурси  мінеральних вод та рекреаційні можливості міста, міська рада розробила інвестиційний проект щодо створення в місті бальнеологічного курорту. Пропонується впровадити лікувально-оздоровчу інфраструктуру з використанням мінеральних вод.

Напевне, монополісти бальнеологічно-куротної сфери не давали можливості розвинути її. Можливо, тепер, коли громадам надали більше можливостей, нарешті вдасться цю галузь підняти, адже маємо все - і цілющі джерела, й інфраструктуру, але потрібно ще ні багато ні мало - стартовий капітал, щоб зрушити питання з місця. А потім сиди й рахуй гроші, якщо, звісно, це питання буде розкрученим і матимемо транспортне сполучення.

Теги: міжнародна співпраця, Михайло Сімашкевич, Азербайджан

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.