Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2012

МОЛОКО ПОДОРОЖЧАЄ. ДЛЯ ВСІХ?

Минулого номеру ми розмірковували над питанням молока, закупівельних цін на нього, як у четвер національні ЗМІ розтиражували повідомлення прес-служби Кабміну про встановлення мінімально допустимого рівня закупівельної ціни на молоко у населення на позначці 2,2 гривні за літр без урахування ПДВ.
Зазначимо, що на сьогодні у переважній більшості населених пунктах району молокопереробники закуповують молоко за ціною в 1,6-1,8 грн за літр.
Також повідомлялось, що Прем’єр-міністр доручив Міністерству аграрної політики і продовольства розробити і внести на розгляд Кабміну проект закону, який би зобов'язав переробників молока розміщувати на упаковках молочних продуктів, вироблених з додаванням замінників молочних інгредієнтів, напис «із замінниками молочних інгредієнтів». Використання в назві таких продуктів похідних від традиційних назв – «сирок», «сметанка» тощо - заборонити.
А ще проект закону має передбачати, що молочна продукція, виготовлена з використанням замінників, буде розміщуватися в магазинах на окремих полицях і стелажах та спеціально позначатися.
Повертаючись до закупівельних цін на молоко від населення, то на думку спеціалістів обґрунтованою ціною є 2,5 грн за літр.
Багато хто відзначає, що це рішення Кабміну є запізнілим, оскільки з настанням осені надої зменшуються, тому молокопереробники і без розпоряджень Кабміну підняли закупівельні ціни.
Залишається відкритим питанням, чи не призведе така «зобов’язалівка» до подорожчання кінцевого продукту на прилавках магазинів?..

Теги: молоко, закупівельна ціна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.