Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2012

МІСТО ПРОДОВЖУЄ НАРОЩУВАТИ ВИРОБНИЦТВО ВЛАСНОЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Цього тижня на КП «Міськтепловоденергія» урочисто введено в експлуатацію нову когенераційну установку, яка вироблятиме тепло та електроенергію на котельні (вул.Князів Коріатовичів, 56). Потужність нової машини енергетика.jpgстановить 630 кВт/год.
Загалом, це вже друга подібна установка, яка працюватиме на цій котельні. На сьогодні в місті працює чотири таких генератори. Сумарно вони здатні виробляти майже 60% електроенергії, що споживається комунальним підприємством при виробництві тепла, холодної та гарячої води та очищенні стоків.
Як зазначають комунальники, таких результатів вдалося досягти менше як за два роки, коли розпочато процес оснащення котелень міста когенерацією, яка вважається однією з найпрогресивніших технологій у сучасній Європі.
Вартість двох когенераційних установок становить 9,6 млн. грн.
- Зараз працюємо над тим, щоб отримати кошти на ще декілька таких машин, щоб повністю забезпечити наше підприємство власною електроенергією, – говорить директор КП «Міськтепловоенергія» Валерій Гордійчук. – Для нас це дуже вигідно, оскільки собівартість 1 кВт власної електроенергії на сьогодні становить 64 коп., у той час, коли у «Хмельницькобленерго» нам доводиться її купувати майже вдвічі дорожче за ціною 1,17 грн. Ми порахували, що лише за опалювальний сезон, коли працювали тільки дві машини, нам вдалося зекономити 1,5 млн. грн. Цього року економія буде ще більш відчутною. Нас радує те, що міська влада розуміє це і всіляко підтримує наші ініціативи.

Теги: КП "Міськтепловоденергія", когенераційна установка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.