Перейти на мобільну версію сайту


06.06.2014

МІСТ ПРИДАТНИЙ. ОТ ТІЛЬКИ ДЛЯ ЧОГО?

У вівторок, 3 червня, спеціальна комісія обстежувала технічний стан внутрішніх конструкцій Замкового мосту, зокрема трьох шурфів, у яких розміщено гіпсові маяки. Фахівці НІАЗу та львівські науковці-проектанти впродовж кількох годин оглядали внутрішню структуру мосту, особливу увагу звертаючи на можливу наявність нових міст.JPGдеформацій маяків.
Востаннє така процедура проводилася в січні 2012 р., та з того часу рух транспорту через Замковий міст став значно інтенсивнішим, особливо після нещодавнього скасування плати за проїзд. Як вплинув неконтрольований автопотік на стан древньої споруди, ми запитали цьогорічного першопрохідця, який першим оглянув усі шурфи, Василя Фенцура, директора НІАЗ «Кам’янець».
- Звичайно, сильне навантаження на міст вплинуло на його стан, - констатує Василь Володимирович. - Зовнішні стіни конструкції арок вже мають незначну просадку. Всередині склепіння тріщин наразі немає, всі маяки цілі. Але наслідки від тиску на бокові стіни у верхній частині помітні. Поперечні затяжки, які тримають бокові стіни, поржавіли, тяжі стали тоншими. Якщо південна стіна мосту відреставрована і нині знаходиться у нормальному стані, то північна - в аварійному, бо відреставровано всього 20% стіни! За таких обставин рух на мосту має бути значно обмежений, варто дозволити проїзд лише для спецтранспорту.
На думку львівського фахівця, головного конструктора-мостобудівника Геннадія Стонжка, міст не зазнав значних ушкоджень.
- Є невеличкі мікротріщини на старих маяках, але вони там були ще з 2007 року, - запевнив Геннадій Мар’янович. - Явного зміщення немає.
Його колега, кандидат технічних наук Львівського політехнічного університету Іван Іваник все ж порадив міській владі обмежити рух на Замкову мосту.
Висновки комісії будуть оприлюднені на майбутніх громадських слуханнях щодо подальшої долі древньої споруди, які пройдуть найближчим часом.
Нагадаємо, Замковий міст є пам’яткою архітектури державного значення, унікальною пам’яткою епохи Середньовіччя і єдиною в Україні інженерною спорудою такого масштабу.

Теги: Замковий міст, НІАЗ «Кам’янець»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.