Перейти на мобільну версію сайту


13.07.2012

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПОБОЯВСЯ МОВНОГО ПИТАННЯ?

Позавчора до нашої редакції звернувся депутат міської ради Дмитро Новіков, який забажав висловити свою позицію щодо нескликання позачергової сесії міськради, на якій мало бути затверджено текс звернення від міських депутатів до Президента України щодо мовного питання.
«У понеділок, 9 липня, мало відбутись пленарне засідання позачергової сесії міської ради, на якому депутати пропонували затвердити текст звернення Кам’янець-Подільської міської ради до Президента України щодо ветування Закону «Про засади державної мовної політики». Під вимогою до міського голови про скликання позачергової сесії підписалось 17 депутатів міської ради, це саме та необхідна кількість, яка визначена регламентом міської ради.
Та у відповідь депутати отримали листа, в якому, окрім іншого, говорилось, що міська рада, як орган місцевого самоврядування, не наділена повноваженнями про затвердження звернень. Та на основі цього та інших статей Закону України «Про місцеве самоврядування» у міського голови відсутні правові підстави скликати позачергову сесію. Тобто депутати міської ради отримали відмову від міського голови про скликання позачергової сесії.
Того ж дня, 9 липня, я, як депутат міської ради Дмитро Новіков, подав позовну заяву до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду. Вважаю, що питання, порушене у зверненні депутатів, має стратегічне значення для мовної культури та для розвитку української мови в державі. Державна мова – це єдине, що об’єднує країну.
Керуючись відповідними статтями Закону України, прошу визначити незаконною відмову Кам’янець-Подільського міського голови скликати позачергову сесію Кам’янець-Подільської міської ради щодо ветування Закону України «Про засади державної мовної політики» і зобов’язати міського голову скликати позачергову сесію.
Дмитро Новіков».

Від себе зазначимо, що факт «скликання-нескликання» позачергової сесії щодо мовного питання набув суто політичних ознак.
Також цікаво, що 20 червня відбулася позачергова сесія міської ради, на якій розглядалось мовне питання та звернення до Верховної Ради щодо зняття з порядку денного тоді ще проекту Закону «Про засади державної мовної політики». Відповідні тексти звернень надійшли від двох фракцій - «Батьківщини» та «Партії регіонів». Різниця між двома текстами полягала в тому, що опозиційна політична сила вимагала повністю зняти цей законопроект з розгляду, а «регіони», в свою чергу, пропонували зачекати й перенести його розгляд на наступне скликання Верховної Ради.
Тобто, як влада, так і опозиція не хотіли, щоб цей закон був прийнятий. Тоді «ніщо» і «ніхто» не завадили скликати позачергову сесію та розглянути звернення до Верховної Ради. Що змінилося з «позачерговим скликанням» за 20 днів?..

Теги: політика, мовний законопроект

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.