Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2012

Кобзар шанують і румуни

10-11 березня офіційна делегація з Кам'янця-Подільського взяла участь у відзначенні Шевченківських днів в повіті Сучава (Румунія). Серед численних учасників свята з України та Румунії там були і представники від нашого міста. Зокрема заступник міського голови Василь Сукач, керуюча справами міськвиконкому Валентина Стельмах, радник міського голови Людмила Косовська, начальник управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Ольга Чорнобиль, директор історичного музею-заповідника Віктор Травінський та депутат міськради Андрій Мастикаш.
На запрошення Генерального консула України в Сучаві Василя Боєчка учасниками урочистих заходів також стали творчі колективи нашого міста.
Головним організатором свята виступив Союз українців Румунії, який запросив у якості почесного гостя класика сучасної української літератури, лауреата національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, Героя України Івана ДРАЧА.
Учасники свята поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченка у селі Негостина, в якому мешкають переважно етнічні українці.
- Славетна подільська земля пишається тим, що Великий Кобзар у складі Київської археографічної комісії перебував у перлині краю – Кам'янці-Подільському, - звернувся до присутніх біля пам’ятника Василь Сукач. - Сьогодні ми разом із румунськими побратимами вклоняємось генію українського народу, величі його думки. Впевнений, що такі спільні акції румунських українців та подолян сприятимуть утвердженню ідеалів, про які писав Тарас Шевченко.
У рамках візиту кам’янецької делегації відбулася зустріч в місті Сірет з мером міста та керівництвом Сучавської повітової філії Союзу українців Румунії.
Того ж дня в прикордонному місті Сірет відбувся концерт «У сім’ї єдиній». Поруч із румунськими самодіяльними ансамблями виступали творчі колективи та солісти з міста Кам'янця-Подільського.
Кам’янчани також відвідали жіночий монастир в селі Сучевіца та дали ще один концерт в селі Палтину, що в румунських Карпатах. Тепло зустрічали творчу делегацію в місцевому краєзнавчому музеї, а учасники румунського фольклорного колективу «Гура Ізворулуй», які були учасниками фестивалю національних культур «Острів семи скарбів», подарували на згадку подолянам пам’ятні подарунки та сувеніри.
Генконсул України Василь Боєчко передав слова вітань міському голові Михайлу Сімашкевичу та депутату міської ради Володимиру Юр’єву за тісну співпрацю.
Велич нашого міста увіковічив геніальний поет Іван ДРАЧ у своєму вірші «Кам'янець-Подільський», який із вдячністю передав кам’янчанам.

Теги: міжнародні зв’язки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.