Перейти на мобільну версію сайту


31.05.2013

КАМ’ЯНЕЦЮ НЕ СВІТИТЬ «ГУБЕРНСЬКИЙ» СТАТУС

Нещодавно політикум, а з ним і низка центральних ЗМІ почали обговорювати перспективи проведення адміністративно-територіальної реформи в нашій державі. Зазначимо, що це не перший сплеск цікавості до цього питання.
Найбільші потуги у втіленні територіальні-адміністративної реформи були здійснені в 2005 році, з приходом так званої «помаранчевої» влади. Але, на жаль, ця спроба зазнала фіаско.
Нині ж влада почала з новою силою обговорювати перспективи проведення цієї реформи. Один із варіантів її проведення розглядається як можливість розформування 24 областей та утворення натомість 8 територіально-адміністративних одиниць. Зокрема, Автономна Республіка Крим; Донецький регіон (куди мають увійти нинішні Донецька та Луганська області); Карпатський 3656.jpgрегіон (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області); Київський регіон (Київська, Кіровоградська, Черкаська та Чернігівська області); Подільський регіон (Вінницька, Хмельницька та Тернопільська області); Поліський регіон (Волинська, Рівненська та Житомирська області); Придніпровський регіон (Дніпропетровська та Запорізька області); Причорноморський регіон (Одеська, Херсонська та Миколаївська області); Слобожанський регіон (Харківська, Сумська та Полтавська області).
На думку багатьох науковців, такий поділ є найбільш доречним та таким, що відповідає європейським нормам.  
Звичайно, нас найбільше цікавить Подільський регіон. До якого, в разі його утворення, мають увійти Тернопільська, Вінницька та наша, Хмельницька області.
І якщо справді таке об’єднання відбудеться, то всі «губернські» амбіції кам’янчан варто залишити для історії. Адже, якщо поглянути на розташування трьох областей, які мають увійти до складу Подільського регіону, то наше місто ні географічно, ні комунікаційно не може претендувати на статус центру цього регіону. Більше того, за таких обставин Кам’янець-Подільський може втратити й, навіть, нинішній статус.
Суттєвих змін зазнає і наш район. За окремими пропозиціями, до нього буде приєднано два інших райони. Тобто Кам’янець-Подільський матиме вигляд на зразок виборчого округу.
Передбачено, що зміни торкнуться селищної та сільських рад. Їх теж чекатиме укрупнення. За прогнозами, одна сільська рада повинна об’єднувати не менше 5 тисяч жителів. Тобто за таких умов на сьогоднішній день наш район мав би розраховувати на функціонування 14-15 сільських рад. Нині ж діє 43.
Зрозуміло, що територіально-адміністративно реформу можна відтермінувати, але не провести її – неможливо.

Теги: адміністративна реформа

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.