Перейти на мобільну версію сайту


27.09.2013

ГРИБИ-ВБИВЦІ ПОЛЮЮТЬ НА КАМ’ЯНЧАН

Збирання грибів називають «тихим полюванням». Щоправда, останнім часом не ми полюємо на гриби, а вони на нас. Кількість постраждалих в Україні від споживання отруйних або неправильно приготовлених грибів цьогоріч – одна з найбільших за останні декілька років. На жаль, Кам’янеччина не стала винятком.
Упродовж останніх двох тижнів до лікарні із скаргами на біль у животі, нудоту та пронос звернулося чимало мешканців міста та району. Усі вони споживали дикорослі гриби. Завдяки вчасно наданій медичній допомозі стан хворих вдається стабілізувати, але, на жаль, більшість любителів грибних страв не роблять з цього жодних висновків. Щоб це зрозуміти, достатньо пройтися Центральним ринком: гриби на будь-який смак і гаманець. Ціна доступна: від 15 до 30 грн за відро. А тому кам’янчани, нехтуючи безпекою, купують лісові смаколики, не задумуючись, що, можливо, разом із грибами несуть додому смерть.
Начальник Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держсанепідслужби Олег Керничний наголошує, що аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Також отруєння можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи вздовж швидкісних трас. Нерідко отруюються грибами, котрі більшість досвідчених грибників добре знають. Вони можуть помилитися, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, в яких ще негриби.jpeg проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася й зовні нагадує сироїжку. Чимало випадків, коли люди потрапляли до лікарень після споживання голубінок, глив, сироїжок, синяків чи парасольок. Особливо небезпечне вживання грибів дітьми. До 14-річного віку дітям узагалі заборонено їх їсти!
Аби не стати жертвою «тихого полювання», найкраще взагалі відмовитися від споживання дикорослих грибів. Якщо вже так хочеться ними посмакувати, то можна купувати штучно вирощені печериці або гливи. Особливо небезпечно купувати гриби на ринках, «з рук», бо ви довіряєте життя та здоров’я своє і рідних абсолютно чужій людині, вірячи на слово, що гриби у відрі – їстівні і виросли в лісі, а не вздовж автотрас.
Якщо вирішили самі «пополювати», то врахуйте таке: ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів; не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких ще не виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас; уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.У жодному разі не вживайте сирих грибів! Дотримуйтесь правил термічної обробки.
Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок - вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано (виникли нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки, можна зробити очисну клізму. Пийте багато кип’яченої води. Недоїджених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Теги: гриби, застереження

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.