Перейти на мобільну версію сайту


19.02.2016

ГОВОРИЛИ ПРО КЛОЗЕТИ, ФЕКАЛЬНІ СТОКИ В РІЧКУ ТА ЗЕМЕЛЬКУ

16 лютого відбулося засідання постійної комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, голова якої Валерій Слободян. На розгляд депутатів - членів комісії були винесені питання будівництва громадських вбиралень у зонах відпочинку, відбудови втраченої історичної спадщини у Старому місті, контролю щодо зливання каналізаційних стоків зі приватних домогосподарств у Смотрич та низка земельних питань. 

Що стосується вбиралень, то департамент містобудування вніс такі пропозиції щодо розташування громадської вбиральні на території дендропарку в районі парку атракціонів – розмістити вбиральню з підключенням до центральних мереж водопостачання та водовідведення на території департаменту соціального захисту населення при вході в парк атракціонів на місці існуючої вигрібної ями. 

Питання про будівництво туалету у сквері «Гунські криниці» зняте, адже в тому районі на вул.Уральська знаходиться значна кількість закладів громадського харчування із вільним доступом до туалетів, а також  буде невелика відстань до новозбудованої вбиральні на Шевченка. Крім того, нинішнє архітектурно-композиційне вирішення скверу не може передбачати будівлі туалету. Вирішено обмежитися встановленням вказівників.
Що ж до громадської вбиральні на території відпочинкової зони мікрорайону «Жовтневий», то там теж немає нагальної потреби її будівництва, адже на території ринку «Вікторія» працює туалет із вільним доступом. Крім того, там є заклади громадського харчування з туалетами вільного доступу. І ще депутати позаминулого скликання дали дозвіл на зведення на зоні відпочинку з боку Нігинського шосе будівництва двоповерхового дитячого кафе, а в результаті там чомусь виріс торгівельний об’єкт у три поверхи.

Пропозиція про встановлення громадської вбиральні на території спального мікрорайону «Черемушки» теж недоцільна, адже основне скупчення людей відбувається на дитячому майданчику у так званій відпочинковій зоні, а на відстані 100 метрів розташоване приміщення торгового павільйону з вільним доступом до туалету. Крім того, неподалік є туалети з вільним доступом на території залізничного вокзалу і кінотеатру «Сінема». Тому там теж доцільніше встановити лише вказівники руху. Отже, комісія вирішила відмовитися від ідеї встановлення в зонах відпочинку модульних туалетів.

Щодо відбудови втраченої історичної спадщини, то на території Старого міста є 20 таких об’єктів, але вони чомусь по 10-20 років не відбудовуються, тому було вирішено дати підприємцям термін 6 місяців і ті, хто не буде відбудовувати, виставляти об’єкти на конкурси. Насамперед це стосується орендарів (художників, яким дали пільгову оренду) на вул.Довга, 17 і 19, а роботи там не проводяться. 
Чотири ділянки вже відібрано. Крім того, нині на балансі перебуває 149 об’єктів, з них вже 54 пройшли оціночну процедуру, тому можуть виставлятися на конкурс.

Члени комісії заслухали директора КП «Інспекція з благоустрою та санітарної очистки міста» Петра Солярика щодо контролю за каналізаційними стоками в річку Смотрич у районі майбутнього пляжу (відпочинкової зони). Вже складено 16 протоколів про різні порушення, зокрема, 7 - за стоки, 5 - за сміття, 4 - за паління.

Але річка тече через Польські фільварки та Біланівку – неканалізовані райони міста - і багато домовласників повиводили стоки в урвища каньйону річки Смотрич, скидають туди сміття, туди ж потрапляють стічні води з вулиць міста. Та як не дивно, це все знаходиться вище по течії від пляжу. Крім того, вздовж берега люди почали неконтрольовано і без дозволів вирізати верби для опалення своїх помешкань. Також вздовж річки виникли сміттєзвалища, бо там люди не уклали договори на вивезення сміття. Мова йшла і про відсутність у некалізованих районах біля домогосподарств септиків, які би відповідали нормативам. Отже, вирішено не дозволяти проводити водопостачання до житла, доки не будуть влаштовані вигрібні ями за всіма правилами, щоб убезпечити річку від потрапляння відходів життєдіяльності людей. А також будуть проведені екологічні експедиції схилами каньйону.
Пропрацювала комісія й земельні питання, які будуть винесені на сесію міської ради. Погоджено виділити землю на зведення житлового будинку на вул.Годованця, 13б з умовою, що будівельник збудує на першому поверсі амбулаторію сімейної медицини. Не підтримали й цього разу дерибан зеленої зони на вул.Північна. Не відомо, як поставиться депутатський корпус до виділення земельних ділянок на вул.Жукова, 37, де на одне прізвище, але з різними ініціалами просять по чотири наділи. Мають право, але обмаль інформації  про вільні земельні ділянки призводить до незнання населення, яке мешкає поблизу, про ті об’єкти.

Ділянку на Голосківському шосе вирішено виставити на конкур під будівництво торгівельного об’єкту.

Теги: земельна комісія, земля

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.