Перейти на мобільну версію сайту


22.03.2013

ФУРМАНІВКА: ІНША ТОЧКА ЗОРУ

Після публікації в часописі від 01.03.2013 р. матеріалу щодо проблеми, яка виникла з газифікацією в селі Фурманівка, на адресу редакції надійшов лист.
Газеті «КлюЧ»від  жителів
 с.Фурманівка на публікацію статті
«Чому газ подорожчав майже вдвічі?»

Ціна 8 тисяч гривень - реальна. 4600 грн готівкою потрачено: викопати і загорнути траншею, вартість труб, робота зварювальника. Решта суми - інфляція і праця громади.
Тягнули газові труби від Баговиці на Станіславівку, Врублівці, Яругу і Фурманівку. В Фурманівці об’єдналися. 50 дворів внесли гроші і на сході села вирішили всі інші роботи виконувати власними силами.
Працювали молоді і люди похилого віку. Хто не міг працювати, платив гроші: так вирішила громада.
Зачищали траншею від каміння., земляних глиб, розвантажували труби, укладали в траншею, присипали м’якою землею, щоб не пошкодити при загортанні, варили обіди трактористам та зварювальникам. І так кілометр за кілометром. Були мозолі і обдерта шкіра на ліктях, колінах і боках. Траншея глибиною 1,5 м, шириною 0,5-0,6 м - спуститися, витягнути камінь і вибратися. Робота в полі, в городах, всі домашні справи залишали і йшли до траншеї. Так підвели газ до села.
Через півтора року почалися роботи по селі. Поступово приєдналися ще 20 дворів. Зима 2010-2011 рр. була робочою: така ж траншея, труби, обіди... Де не брав трактор - ломики і кирки. Дощ, сніг, заморозок - трактор працює, працюємо і ми.
Всі рішення по газифікації приймала громада. Не всі односельці підключилися. Були різні причини: не було грошей, електроопалення хтось вичікував. Це їхнє діло. А тепер громада стала «шкуродерами», «шахраями».
«Обурені» пишуть в газети, бігають в адміністрацію, податкову, прокуратуру. Де вони були, коли треба було працювати? Сиділи в теплі, займалися своїми справами.
Ментальність - «На чужому горбу - в рай».

Л.Ільїнова, В.Сабадаш, В.Гуківський, І.Андруховський.
Всього 27 підписів.

Теги: с.Фурманівка, газифікація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.