Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2013

ЧИМ БЛИЖЧЕ ДО ОСЕНІ, ТИМ БЛИЖЧЕ ДО «ПЕРЕГЛЯДУ» ТАРИФІВ

Саме такий висновок можна зробити із нещодавнього засідання Кабміну. Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі наголосив на необхідності аналізу тарифів на комунальні послуги відповідно до кожного регіону. Що це означає, здається, простій людині не потрібно пояснювати. Аби прямо не говорити про необхідність підвищення тарифів, чиновники вдаються до гарних слів, в цьому випадку до - «аналіз тарифів на комунальні послуги відповідно до кожного регіону».
Те, що ціни на комунальні послуги будуть зростати – від цього факту нам не сховатися. Адже тариф за воду, тепло тощо - це чиясь заробітна палата, вартість самого тарифу, податки і т.п. Але... І цих «але» дуже й дуже багато. Одне із них полягає в прозорості формування тарифів. Більшість людей не впевнені, що цифри в їхніх комунальних платіжках відповідають дійсності, що в них не закладено аж занадто багато «інших» витрат. Та це зовсім інша історія, яка потребує не однієї 481.jpgгазетної шпальти.
Повертаючись до питання «аналізу тарифів», то, за словами чиновника із Кабміну, на сьогодні перед Урядом стоїть нелегке завдання: «Ми повинні визначити обґрунтовані рівні тарифів з урахуванням регіональних особливостей та про результати поінформувати Кабінет міністрів». Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір разом з органами місцевих влад провести розширений моніторинг тарифів. Не чекаючи вказівки зверху, департамент економіки та розвитку інфраструктури міста Кам’янець-Подільської міської ради вже здійснив моніторинг тарифів на житлово-комунальні послуги для населення Кам’янця-Подільського, порівнюючи з іншими містами України. Загалом департамент провів моніторинг двадцяти восьми міст.
Так, на послуги з теплопостачання для населення в нашому місті на сьогодні діє тариф 243,37 грн за 1 Гкал. За цим показником Кам’янець знаходиться на четвертому місці серед 27 міст України, в яких найменший тариф на цю послугу. Найнижчий же тариф на теплопостачання у Вінниці (190,07 грн/1 Гкал), Житомирі (199,42 грн/1 Гкал) та в нашому обласному центрі (206,38 грн/1 Гкал.). Найвищі тарифи на опалення для населення встановлено в Одесі (365,58 грн/1 Гкал), Херсоні (314,36 грн/1 Гкал) та Сімферополі (309,84 грн/1 Гкал). У столиці вартість теплової енергії становить 253 грн/1 Гкал.
На послуги із водопостачання для населення в нашому місті діє тариф 3,62 грн за 1 куб.м. За цим показником Кам’янець розташувався майже посередині списку із 28 міст. Найвищі рівень тарифу в Луганську (5,58 грн/1 куб.м), Чернівцях (4,88 грн/1 куб.м) та Запоріжжі (4,75 грн/1 куб.м). Найнижчі – у Вінниці (1,66 грн/1 куб.м), Києві (1,80-1,98 грн/1 куб.м) і Житомирі – (2,3 грн/1 куб.м). Стосовно Хмельницького, то там тариф на послуги із водопостачання на гривню менший за наш і становить 2,62 грн/1 куб.м.
Щодо послуг із водовідведення для населення, то Кам’янець-Подільський тут займає лідируючі позиції за вартістю цієї послуги. В нашому місті вона коштує 3,21 грн/1 куб.м. Попереду Кам’янця - Біла Церква (4,04 грн/1 куб.м), Луганськ (3,38 грн/1 куб.м), Херсон (3,37 грн/1 куб.м) та Запоріжжя (3,24грн/1 куб.м). А от у Хмельницькому послуга із водовідведення коштує жителям обласного центру 2,34 грн за 1 куб.м стоків.
Стосовно моніторингу тарифів на послуги з утримання житла (квартирна плата), то він продемонстрував, що тариф у нашому місті з цього виду комунальних послуг, порівняно з іншими 27 містами, має приблизно середнє значення. Так, найвищий рівень тарифів з утримання житла, встановлений за 1 квадратний метр загальної площі в 7-9-поверхових будинках, діє в Києві (3,18 грн/1 кв.м), Донецьку (2,07-2,6 грн/1 кв.м), Рівному (2,28 грн/1 кв.м), Сімферополі (2,26 грн/1 кв.м) та Житомирі (2,36 грн/1 кв.м). А такий же тариф у нашому місті становить (1,59 грн/1 кв.м). У Хмельницькому цей тариф нижчий, аніж у Кам’янці і становить 1,33 грн/1 кв.м.
У аналізі тарифів, зробленому департаментом економіки та розвитку інфраструктури міста, надано наступну резолюцію: «Ознайомившись із тарифами, які встановлено в місті, та порівнявши їх із тими, які діють у інших містах України, можна зауважити, що наразі в Кам’янці-Подільському встановлено раціональні, обґрунтовані ціни на вищеперераховані послуги».

Теги: тарифи, КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.