Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2013

ЧОМУ ГАЗ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ФУРМАНІВКИ ПОДОРОЖЧАВ МАЙЖЕ ВДВІЧІ?

Ситуація навколо газифікації в с.Фурманівка (Кульчіївецька сільська рада) вийшла на поверхню, коли люди звернулися по допомогу в райдержадміністрацію. Річ у тім, що деякі жителі цього села забажали підключитися до газопроводу, але їм за це потрібно заплатити вже не 4600 грн як раніше, а майже вдвічі більшу суму.
Урочисте запалення блакитного вогника в Фурманівці відбулося влітку 2011 року. Перед цим люди збирали кошти на проектну документацію та власне сам газопровід. Від кожної оселі Gas_flame.jpgзбирали тоді по 4600 грн. Із 71 двора спочатку свої кошти здали 36. Згодом, до них приєдналися ще 14 дворів. Щоправда, їм довелося заплатити вже не 4600, а понад 5 тис. грн.
Сьогодні постало питання підключення ще 12 дворів до газової мережі. З різних причин вони не потрапили ні в першу, ні в другу черги газифікації. Зрештою б нічого, адже такий процес відбувається в кожному селі, куди приходить блакитне паливо, та людей обурило, що з них за підключення до газогону вимагають не 4600 грн, і не 5 тисяч, а всі 8 тисяч гривень.
Один із таких жителів с.Фурманівка звернувся до нашої редакції. Він попросив не називати його прізвище, лише зазначити, що йому, як іншим, хто хоче сьогодні під’єднатися до газотранспортної мережі, не зрозуміло, з яких причин вимагають здавати 8 тис. грн. Також чоловік зазначив, що до моменту, як ця ситуація не набула розголосу, фігурувала сума в 10 тис. грн.
«Чому така ціна? Адже наші гроші йдуть тим, хто під’єднався до труби раніше - сотня-дві їм повертаються. Але чому вони платили 4600 грн, а ми сьогодні змушенні платити 8 тис гривень? Не всі ж мали гроші раніше. Сьогодні люди назбирали і хочуть грітися, користуватися газом, а тут тобі на...».
Справді, виникає цілком логічне запитання, чому ініціативна група із газифікації села обрала саме таку тактику – взяти із своїх односельчан майже вдвічі більшу суму за газифікацію, аніж це було на початку? Зрозуміло, що інфляція і тому подібне, але...
Ми звернулися по коментар до Кульчіївецького сільського голови Станіслава Радавчука. Станіслав Михайлович зазначив, що минулої п’ятниці відбувся схід села. І на ньому було знайдено консенсус щодо підключення нових абонентів до газопроводу.
Натомість люди говорять, що порозуміння так і не було досягнуто. Як і раніше від тих, хто бажає підключитися до газопроводу, вимагають сплатити 8 тисяч гривень.
Відверто кажучи, ця ситуація відображає не дуже хорошу сторону ментальності нашого народу. Замість того, аби допомогти (знову були різні причини, що люди не здали вчасно кошти на газифікацію), з фурманівчан свої ж односельці прагнуть зняти три шкіри...

Теги: газ, Фурманівка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.