Перейти на мобільну версію сайту


13.09.2013

ЧЕРЕЗ МОВЧАЗНУ ЗГОДУ - НЕМОВЧАЗНА СЕСІЯ

10 вересня відбулася позачергова сесія міської ради. Як недивно, але така поспішність скликання була зумовлена необхідністю розгляду саме земельних питань. Адже, за словами начальника відділу Дерземагенства у Кам’янці-Подільському Віктора Кравчука, минулого місяця набрали чинності зміни до Земельного кодексу, згідно з якими введено поняття «мовчазної згоди». Тобто, якщо людина подала заяву і впродовж місяця їй не видають рішення, то вона автоматично отримує право на користування земельною ділянкою.
Та перед тим, як розпочати розгляд 76-ти земельних і не лише питань, у залі вчергове спалахнула дискусія навколо них. Керівник депутатської групи «Право громади» Сергій Акимович заявив, що депутати цієї групи не братимуть участь у голосуванні, оскільки розгляд питань відбувається з грубим порушення норм закону. Натомість керівник фракції Партії регіонів Володимир Слободян закликав не робити піар, оскільки рішення є в кожного на руках, зокрема і в представників ЗМІ. Тобто ніхто нічого не приховує, але відкладати це питання неможливо, бо через уведення у дію «мовчазної згоди» місто може втратити значну частину земель.
Багато критики пролунало на адресу регламенту сесії, який не відповідає законодавсту.
Іншим знаковим питанням цієї сесії стало питання: «Про звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття Закону України «Про порядок імпічменту Президента України». Ініціатором його розгляду став голова фракції ВО «Батьківщина» Сергій Цугель. Щоправда, перед цим точилися розмови, чи вносити це питання до порядку денного есії, чи ні. Все ж таки більшість проголосувала за порядок денний із «імпічментом».
У проекті рішення говориться, що прийняття такого закону потрібне для усунення існуючих прогалин та недоліків, які унеможливлюють практичну реалізацію положень частини першої статті 111 Конституції України щодо усунення Президента України з посту в порядку імпічменту. І жодним чином не йдеться про конкретне прізвище.
Проте це питання отримало підтримку лише в 15 депутатів. Більшість не проголосувала за таке рішення, оскільки, напевне, дослухались до думки депутата Дмитра Васильянова, який зазначив, що питання непідготовлене, адже немає самого тексту звернення.
Далі настала черга кадрових питань, які стали сенсацією цієї сесії. Насамперед депутати, на підставі рішення міського голови, затвердили дострокове припинення повноважень заступника міського голови Василя Строяновського. Далі обранці вдалися до таємного голосування щодо визначення у питанні затвердження на посаду першого заступника міського голови Сергія Самари та заступника міського голови, керівника апарату Григорія Горшунова, перед цим задовольнивши розпорядження про їхнє звільнення з попередніх посад.
Насамкінець роботи позачергової сесії було заслухано інформацію фінансового управління міської ради щодо проведеної роботи із наповнення міського бюджету. Начальник цього управління Олександра Шевчук повідомила, що за доволі короткий період вдалося зменшити дефіцит бюджету із 32 мільйонів гривень до 27.
Останні декілька п’ятихвилинок депутати присвятили проблемі фінансового стану освіти та медицини. Вкотре гостро стояли питання про закриття шкіл, які рекомендує обласне керівництво.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.