Перейти на мобільну версію сайту


16.08.2013

БЕЗРОБІТНІ КАМ’ЯНЧАНИ ВЖЕ ДЕКІЛЬКА МІСЯЦІВ НЕ ОТРИМУЮТЬ ДОПОМОГИ

Сотні кам’янчан, які опинилися без роботи і яким держава гарантувала хоч якесь фінансове забезпечення, опинились сьогодні покинутими на призволяще. Уже декілька місяців безробітні, які стоять на обліку в Центрі зайнятості, не можуть отримати належну допомогу. Їм дають лише одне пояснення: «Всі документи подані, виплати - за казначейством».
Люди, які справді розраховували на допомогу, і яка є чи не головним фінансовим джерелом наповнення їхнього сімейного бюджету, в розпачі. Вони не знають, як їм діяти. Уже сьогодні вони ладні поїхати на роботу, але як же їм «відмічатися»? Та є сотні таких, які просто невзмозі податися будь-куди в пошуках заробітку. Що їм залишається робити?
Наприклад, знайома Наталія, яка втратила роботу через скорочення (звільнилася за статтею «За згодою сторін»), бідкається, що ще влітку завдяки тому, що родина більше перебуває в селі в батьків, вдається виживати за рахунок городини, корови та пенсії матері й батька. А от коли доведеться повертатися в місто, дочці йти до школи, то вона не знає, як їм бути. З чоловіком розлучилася вже давно. На дитину він грошей не дає. А сама жінка - без роботи.
- Допомога хоч і копійчана, але все ж таки гроші. Хоч якісь дірки можна було заткнути. Зараз я не знаю, що робити. Просто у відчаї! - додає знайома.
І такий історій десятки, якщо не сотні можна почути від людей, що навідуються до Центру зайнятості в намаганні отримати хоч якусь приємну звістку про свої гроші.
Власне і самі працівники Центру зайнятості скаржаться на заборгованість із заробітної плати. А саме приміщення вже декілька разів було на межі відключення від енергоспоживання.
- Затримка із виплати по безробіттю – це півбіди, - говорить пані Ольга. - А якщо не виплачують допомогу із тимчасової втрати працездатності? Як бути в такому випадку? Ось, мій чоловік вже не бачив цих грошей три місяці. Що йому робити? Добре, що я працюю, приношу додому хоч якусь копійку. Та й діти нам не дадуть з голоду вмерти. А що робити людині самотній? Як бути їй? Нас посилають у казначейство, говорять, щоб ми пікетували цю установу.
І справді, як бути тим, для кого допомога держави є єдиною рятівною фінансовим соломинкою, аби продовжити існування?! Запитання риторичне. Ситуація близька до соціального зриву.
Та чи справді всьому провина казначейства, яке стало своєрідним «бабаєм» для сотень кам’янчан?
Ми звернулися до керівництва Кам’янець-Подільського управління Державної казначейської служби України Хмельницької області з проханням прокоментувати ситуацію, що склалась навколо виплат по безробіттю та тимчасової втрати працездатності.
Ось, яку відповідь ми отримали: «Ми здійснюємо контроль за дотриманням бюджетного законодавства учасниками бюджетного процесу. Казначейство України, відповідно до Положення, забезпечує казначейське обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунку.
Враховуючи необхідність опрацювання значної кількості первинних та розрахункових документів, з метою уникнення соціальної напруги, органи Казначейства України забезпечують виконання насамперед захищених статей видатків бюджету, а саме - виплату заробітної плати, стипендій, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів тощо, перелік яких визначений частиною 2 статті 55 Бюджетного кодексу України.
Органи Державної казначейської служби України вживають усіх можливих заходів щодо проведення у повному обсязі розрахунків, згідно з наданими платіжними дорученнями розпорядникові коштів державного та місцевого бюджетів, направляючи на це весь наявний фінансовий ресурс єдиного казначейського рахунку».
Отож, виплата від казначейства тієї чи іншої допомоги не залежить. Є гроші – є виплати. Немає грошей – немає виплат. При цьому виплатм допомога по безробіттю чи тимчасової втрати працездатності не є першочерговими. Сьогодні в час значного дефіциту Дербюджету таких речей не уникнути, але хіба від цього легше сотням людей, на банківських карточках яких показує «0» гривень?

Теги: Центр зайнятості, допомога, безробіття

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.