Перейти на мобільну версію сайту


21.06.2013

БЕЗ ГРИБІВ МОЖНА ПРОЖИТИ

Традиційний в Україні грибний сезон розпочався. У цей час у лікарнях реєструють найбільше випадків отруєнь грибами.
- Щорічно ми попереджаємо населення про небезпеку отруєння грибами, але кількість випадків отруєння при цьому не зменшується, - говорить провідний фахівець Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Оксана Горбатюк. - Усього з початку року в Україні отруїлись грибами 33 особи, з них семеро дітей. Аналіз випадків отруєнь свідчить, що більшість з них обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які грибники помилково сприймають за їстивні печериці та сироїжки. Та, навіть, гриби.jpgїстівні гриби можуть спричинити отруєння, якщо вони не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.
Пам'ятайте, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх узагалі не повинні вживати діти та люди із захворюваннями шлунково-кишківного тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.  
За словами Оксани Михайлівни, найнебезпечнішим грибом вважається бліда поганка і її різновиди. У 99% випадків отруєння цим грибом стає причиною смерті. У потерпілих перш за все страждають печінка, нирки, центральна нервова система, вражається епітелій кишківника.
Симптомами отруєння грибами є нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. При виникненні таких симптомів потрібно терміново викликати карету швидкої допомоги. А поки вона їде, негайно промити шлунок постраждалому: дати йому випити 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки. Викликати блювоту. Після того дати щось із сорбентів.   
У розвинутих країнах випадки отруєнь дикорослими грибами трапляються рідко, оскільки ніхто не збирає грибів у лісах. Тому, щоб бути спокійним за себе і свою родину, краще споживати печериці та гливи, вирощені у теплицях.

Теги: гриби, отруєння

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.