Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2012

«АВІС». ВІДПОВІДЬ НА ЗВИНУВАЧЕННЯ

Шановний колектив газети «КлюЧ»!

Керівництво Агрохолдингу «Авангард», якому належить птахофабрика «АВІС» (с.Гуменці), із цікавістю ознайомилось із Вашим матеріалом «Яйця з’їли, а запах залишився», опублікованому у №12 часопису «КлюЧ» від 20 квітня 2012 р. З огляду на порушені Вами проблемні питання та неможливість із Вашого боку зв’язатися із керівництвом птахофабрики, а також із офісом прес-служби Агрохолдингу для об’єктивного висвітлення ситуації, вважаємо за необхідне надати деякі пояснення стосовно описаної Вами проблематики. 

1. Загальна інформація про птахокомплекс «АВІС».
Агрохолдинг «Авангард» відкрив першу чергу птахофабрики «АВІС» у липні 2011 р. Наразі завершено будівництво першої черги об’єкту. Фінальне введення в експлуатацію всього комплексу планується до кінця 2013 р. Він складатиметься із комбікормового заводу на 60 тон кормів на годину, зони молодняку на 3,5 млн. поголів’я, зони курей-несучок на 5 млн. поголів’я, забійного цеху на 6 тис. курей на годину, складу, цеху сортування на 360 тис. яєць на годину, біогазового заводу потужністю 20 МВт. Потужність птахокомплексу складе 1,6 млрд. шт. яєць на рік. Комплекс стане базовим постачальником сировини для експортного заводу із виробництва яєчних продуктів «Імперово Фудз». Наразі тут створено близько 70 нових робочих місць без урахування задіяних будівельних компаній.
2. Біогазовий завод.
Агрохолдинг «Авангард», як соціально відповідальна та інноваційно налаштована компанія, обрав найбільш екологічно безпечний та економічно вигідний спосіб утилізації курячого посліду, який є невід’ємною частиною будь-якого яєчного виробництва. Компанія планує звести першу чергу біогазового заводу до кінця 2013 р. Про ці строки було відомо і ще під час вкладання перших інвестицій у птахофабрику. Згідно з технічною документацією, потужність біогазового заводу становитиме 20 МВт. Це дозволить забезпечити енергією та теплом не лише власні потреби комплексу, а й потреби довколишніх сіл і – у разі необхідності – районного центру.
3. Запах посліду і можлива екологічна катастрофа.
Характерний запах є природним для курячого посліду. Проте він сам по собі у незначних концентраціях не є шкідливим для життя та здоров’я людей у випадку його правильної утилізації. Дійсно, в разі забруднення водойм, підземних вод чи ґрунтів, високий рівень концентрації посліду може спричинити руйнаційні процеси. Крім того, в закритому вигляді, газ, який виділяється послідом, може бути вибухонебезпечним. Сучасні технології яєчного виробництва дозволяють уникати підвищених концентрацій таких газів, а спосіб утилізації (відправлення на добрива через підрядні організації) не дає посліду забруднювати навколишнє середовище. Агрохолдинг «Авангард» не бачить підстав говорити про передумови виникнення в с. Гуменці екологічно складної ситуації.

З повагою, прес-служба Агрохолдингу «Авангард»


Теги: Авіс

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.