Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2013

АГРАРІЇ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ: ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ДОЩУ ПІД ЗАГРОЗОЮ МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ

За прогнозами цього тижня сільгосппідприємства району мають завершити посівну кампанію. Адже на вчора польових робіт залишилося на день - максимум на два. 
Півтора тижні тому в районі фінішувала посівна кампанія ранніх ярих культур. Цього року аграрії під ярий ячмінь виділили клин у 5038 га, під яру пшеницю - 236 га, під овес та викосуміш – 400 га, однорічні трави зайняли площу у 970 га, багаторічні – 3200 га. Також завершено посів ріпаку на площі 3850 га. 
А от кукурудза та соя потребують якраз день-два для завершення посівних робіт. Під королеву поля цього року агроформуваннями району відведено площу в майже 15 тис. га. А от соя, в порівняні з 2012 роком, свою популярність дещо втратила. Цьогоріч клин під цією культурою становитиме близько 12 тис. га. Минулого року соя займала 16 тис. га. 
У програші залишилися господарства, які восени розробили грунт для посіву ярих культур. Після надзвичайно сніжної зими та неординарної весни грунт довелося додатково розробляти.
Проте головні хвилювання аграріїв нині зосереджені не стільки навколо процесу якомога швидшого завершення посівних робіт, як навколопосівна.jpg прогнозів Гідроменцентру. За словами начальника управління агропромислового розвитку РДА Ігоря Гая, відсутність дощу внесла значні корективи і в процес підживлення та захисту рослин. 
- Не секрет, що сьогодні ми сіємо в суху землю, що не може не викликати хвилювань та побоювань за майбутній урожай, - говорить Ігор Віталійович. – Те, що така посушлива весна відіб’ється на майбутньому урожаї, не доводиться сумніватися. І від цього постраждають не лише ярі культури, але й озимі. Відсутність опадів – це найголовніша проблема на сьогоднішній день для аграріїв району. Все інше відходить на задній план.
Про те, що весняна засуха і справді дуже дошкуляє селянам, свідчить і факт, що в окремих населених пунктах релігійні громади почали замовляти в церкві служби Божі з молитвами про дощ. 

Теги: посівна кампанія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.