Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2020

ЦРЛ У ЦЕНТРІ КОРОНАВІРУСУ І СКАНДАЛУ

golovnyj-likar.jpgЦентральна районна лікарня за рекомендацією Міністерства охорони здоров'я визнана лікарнею по лікуванню хворих на коронавірусну інфекцію по Хмельницькій області. Про готовність закладу розповідає в.о. генерального директора КНП "Центральна районна лікарня" Віталій Шевчук.

- Маємо окреме інфекційне відділення, - розповідає Віталій Іванович, - в якому облаштовані палати. Там зроблено косметичний ремонт. Капітальний ми планували зробити, але, на жаль, через брак коштів поки що не в змозі втілити ці плани в життя. Сподіваємося це зробити, коли надійдуть кошти з Національної служби здоров'я України.

Сьогодні в інфекційному відділенні ЦРЛ є всі необхідні умови для перебування хворих, маємо апарати ШВЛ. Відділення розраховане на 50 ліжок, нині там лікується 40 хворих. Також є 5 реанімаційних ліжок, вони майже всі заповнені. 
Також ми створили ще одне інфекційне відділення, де перебувають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію. Тобто, якщо прибуває хворий з температурою та супутніми захворюваннями, як от інфаркт, інсульт тощо, то його не відправляють, приміром, у терапію чи неврологію, а у новостворене відділення. Тут він може здати аналізи на COVID-19 та дочекатися результатів. Якщо підтверджується коронавірус, його направляють у інфекційне відділення, якщо ні - у профільне для подальшого лікування. 
Решта лікарні, і це важливо, адже багато людей не знають, бояться йти, працює у штатному режимі. Хворі розділені, інші пацієнти з ними не пересікаються.

- Наскільки сьогодні лікарня та медики забезпечені засобами захисту?
- Ми намагаємося максимально забезпечити наших медиків засобами захисту. Ситуація, звичайно, напружена, але нам допомагають і волонтери, і державні органи влади - це районна рада, територіальні громади. За таке розуміння ситуації, безумовно, щиро дякуємо всім! Також ми підписали договір з Нацслужбою здоров'я, чекаємо від них коштів, які передбачені на лікування коронавірусу. 

- Багатьох читачів цікавить питання, як визначити, що людина хвора на коронавірус, якщо у неї є певні симптоми чи вона контактувала з хворим на ковід, яким має бути механізм дій? Що потрібно робити в першу чергу?
- Звичайно ж, у першу чергу потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який у разі потреби направить пацієнта для проходження відповідних тестів. Варто зауважити, що з моменту звернення працевлаштованим особам відкривають лікарняний лист. Якщо пацієнт не має яскраво виражених симптомів, то він лікується амбулаторно. Насправді значна частина хворих не потребують госпіталізації, вони можуть спокійно перебувати вдома на ізоляції. В інфекційне відділення, як показує практика, потрапляють хворі, які мають супутні захворювання, слабкий імунітет, онкозахворювання, цукровий діабет тощо.

- Вистачає персоналу для боротьби з коронавірусом, адже трапляються ситуації, коли медики звільняються, боячись заразитися?
- Я завжди кажу, якщо покликання військового - воювати, то медика - лікувати. Ситуація, звичайно, складна, але я вдячний всім, хто в такий нелегкий час розуміє важливість своєї професії. З відкриттям нового відділення ми збільшуємо штат, тож маємо потребу в медичному персоналі, але, думаю, ми цю прогалину заповнимо. Також з лікарні зніметься навантаження, коли в західному регіоні запрацюють за таким напрямком лікарні в Городку та Волочиську. Уже місяць, як у такому режимі працює лікарня в сусідніх Дунаївцях.

- Віталіє Івановичу, кілька днів тому в інтернеті з'явилася інформація, яку поширила одна громадська організація, де Вас звинувачують у перевищенні службових повноважень, зокрема це стосується проведення ремонтних робіт, сексуального домагання персоналу, хабарництва. Як це прокоментуєте?
- Не інакше, як наклепом, можна назвати появу цієї публікації. Я звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою щодо встановлення кола причетних осіб та притягнення їх до відповідальності. Такі безпідставні звинувачення компрометують мою честь і гідність та ділову репутацію. І з цим я не збираюся миритися.
Також пов'язую появу цього бруду з проведенням конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора КНП "Центральна районна лікарня", в якому я беру участь. Мені незрозуміло одне - чому коли ти працюєш відповідально й на результат, тебе ще й хочуть очорнити? Сподіваюся компетентні органи розставлять усі крапки над "ї". Прикро, що опоненти вдаються до таких брудних ігор, але правда завжди перемагає. 

Теги: Віталій Шевчук, коронавірус, ЦРЛ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.