Перейти на мобільну версію сайту


06.03.2020

КОРОНАВІРУС. НЕ БІЙТЕСЯ І НЕ ПАНІКУЙТЕ

коронавірус-1Для шкіл та садочків міста закуплено антисептичні засоби, оголошено тендер на закупівлю рідкого мила, – повідомляє начальник управління освіти і науки Сергій Мельник. – Також проведено спеціальне навчання для освітян та медсестер навчальних закладів, обмежено масові заходи в школах і садках, посилено питний режим. Крім того, запроваджуємо додаткове прибирання – протирання ручок дверей та парт.

До проведення профілактичних заходів долучаться студенти медучилища, які роздаватимуть інформаційні листівки мешканцям міста.

4 березня відбулося перше засідання оперативного штабу, створеного для запобігання поширення коронавірусу в місті.

Представники усіх структурних підрозділів обговорили профілактичні заходи і план оперативного реагування на випадок, якщо в місті виникне епідемічна ситуація.

Наразі, як повідомив заступник міського голови Василь Сукач, випадків захворювання на коронавірус у Кам’янці немає. Проте, зважаючи на ситуацію з хворим у Чернівцях, заходи з готовності посилюються.

– У нашому місті визначено, якщо у людини виявлять вірус, її буде доставлено до Хмельницької інфекційної лікарні, – каже Василь Олександрович. – Також ми узгодили, де будуть перебувати контактні з захворілими кам’янчани в інкубаційний період. Це колишній соціальний центр «Надія». Усі вони будуть забезпечені харчуванням, необхідними засобами та медичним доглядом.

За повідомленням начальника управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка, нині оперативно закупляються халати, костюми, маски, експрес-тести на грип і коронавірус.

– Основна профілактика захворювання – це елементарні речі, які не потребують великих ресурсів, але є дуже важливими, – каже Юрій Васильвич. – Зокрема, це часте миття рук з милом, провітрювання та вологе прибирання приміщень.

– Для шкіл та садочків міста закуплено антисептичні засоби, оголошено тендер на закупівлю рідкого мила, – повідомляє начальник управління освіти і науки Сергій Мельник. – Також проведено спеціальне навчання для освітян та медсестер навчальних закладів, обмежено масові заходи в школах і садках, посилено питний режим. Крім того, запроваджуємо додаткове прибирання – протирання ручок дверей та парт.

До проведення профілактичних заходів долучаться студенти медучилища, які роздаватимуть інформаційні листівки мешканцям міста.

Варто додати, що вірус не передається через посилки та нестійке до високих температур повітря, тому при потеплінні піде на спад.

коронавірусАжіотаж навколо медичних масок створено даремно і штучно. Не потрібно їх скуповувати, бо вони потрібні лише хворим, а також медикам, які контактують із хворими. А у нашого народу «очі великі». Через ажіотаж навколо масок, їхня вартість підскочила з двох гривень до двадцяти п’яти і вони нині в дефіциті.

У штабі наголошують: головне – не створювати соціальну напругу в місті, не панікувати та бути толерантними один до одного.

Отже, медикам дали 300 тисяч гривень на коронавірус. Цих грошей вряд чи вистачить, але крок вже зроблено. Уявіть лише один халат коштує тисячу гривень. У ньому відпрацював і його відразу потрібно утилізувати.

Ситуацію з коронавірусом потрібно розділити на кілька етапів. Слід встановити діагноз, доставити підозрюваного в захворюванні до центру протидії коронавірусу та забезпечити ізоляцію контактних осіб.

Проте, це все дуже складно і це мають робити фахівці. Припустимо, що у місті є троє підозрюваних, а швидка одна. Одного хворого повезли у Хмельницький, де в інфекційній лікарні обладнано бокс на 16 хворих, а третій потрапить до лікарні аж через 15 годин. Тому що, потрібно завезти і повернутися, і так три рази. Потім ще необхідно ізолювати контактних з ним осіб. А контактних теж має завезти та ж карета. Та все це можна проводити простіше. Легковим транспортом у супроводі лише водія в спецодязі хворий доправляється в Хмельницький. Особливого спеціалізованого супроводу не потрібно, лише доставка. Санобробка зроблена.

Далі повстає питання: «Куди помістити контактних?». У нас визначено, що їх слід буде поміщати в приміщення колишнього СЦ «Надія». Але з ними мають бути медики, а їм потрібно платити зарплату. А ще їх доведеться знімати з відділень, або залучати тих, хто не на чергуванні. Потім контактних необхідно харчувати. Отже, цих грошей не вистачить, 

Аби бути напоготові, потрібно закупити для поліклінік безконтактні термометри, щоб хворих, які прийшли на прийом, і у яких підвищена температура, ізолювали від інших. До прикладу, у кого болить просто вухо. На майбутнє необхідно підсилити управління надзвичайних ситуацій фахівцем зі знанням санітарно-епідеміологічної організації. Для цього виділити «надзвичайникам» у штатний розпис одиницю і гроші.

Крім того, необхідно дати розпорядження усім власникам і водіям маршруток, щоб вони їх добре вимили і проводили вологе прибирання, випрали чохли та фіранки, бо ж є такі, що в них до поручнів прилипають руки. А потім наші діти, та й дорослі також, забувають помити руки і розносять бацили по місту. Тому, особлива увага має бути до таких закритих просторів. Та понад усе, має бути свідомість кожного з нас.


Теги: засідання оперативного штабу, створеного для запобігання поширення коронавірусу

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.