Перейти на мобільну версію сайту


13.03.2020

КАРАНТИН

КАРАНТИН-2З 12 березня Україна вводить на своїй території карантин, пов’язаний з поширенням смертельного коронавіруса. Карантин, зокрема, передбачає: закриття всіх навчальних закладів, заборону проведення масових зібрань кількістю понад 200 осіб (це стосується і спортивних, і культурних заходів, які можуть проходити, але без глядачів).

У МІСТІ
Після рішення Кабміну про запобігання поширення коронавірусу в України було негайно скликано міський оперативний штаб, на засіданні якого вирішувалося питання щодо оголошення карантину в школах міста. Хоча картина щодо захворюваності на ГРВІ в Кам’янці-Подільському спокійна, тому нагальної потреби оголошувати карантин немає. Але, колегіально було вирішено, щоб діти довчилися до кінця тижня (2 дні), а з понеділка оголосити канікули в школах, що було би дуже правильним рішенням. Адже у старшокласників незабаром ЗНО і вступ у виші. На початку Постанова носила рекомендований характер. Але вже під вечір надійшла інформація про нову Постанову Кабміну, яка не рекомендує, а зобов’язує до виконання кількох заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу в Україні. Тому, незважаючи на рішення оперативного штабу, з 12 березня в усіх школах, дитячих садочках, позашкільних навчальних закладах оголошується карантин до 3 квітня.

В УКРАЇНІ
Отже, з 12 березня, Україна вводить на своїй території карантин, пов’язаний з поширенням смертельного коронавірусу. Карантин, зокрема, передбачає: закриття всіх навчальних закладів, заборону проведення масових зібрань кількістю понад 200 осіб (це стосується і спортивних, і культурних заходів, які можуть проходити, але без глядачів). При цьому Верховну Раду в рамках карантину не закриватимуть, робота парламенту буде проходити в звичному режимі. Крім того, Україна закриє авіасполучення з деякими країнами. Прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

На кордоні закриють більшу кількість КПП: з 219 залишать тільки 49. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, там будуть обладнані спеціальні місця для карантину. Крім цього, уряд виділить 100 млн грн. на закупівлю товарів індивідуального захисту для приватних внутрішніх компаній.
На запитання про наявність масок, міністр охорони здоров’я сказав, що наразі є 15 млн штук.

ПРОФІЛАТКИКА
Наше місто активно працює над посиленням профілактичних заходів для запобігання коронавірусній інфекції. Нагадаємо, що в Україні лабораторно підтверджено перший випадок інфікування Covid-19. Хворобу виявлено у Чернівцях.

За інформацією заступника міського голови Василя Сукача, в місті вже закуплено дезінфікуючі засоби, тести на грип і коронавірус, респіратори, ведеться робота із перевізниками міста щодо санітарної обробки маршруток. Для цього з міського бюджету було нещодавно виділено 300 тис. грн. Наразі придбано 650 л дезінфікуючих засобів у навчальні заклади.

У місті створено оперативний штаб із реагування на випадки захворювання коронавірусом, напрацьовано комплексний план заходів, обмежено проведення масових заходів у навчальних закладах. Також аналогічний лист буде направлено на підприємства та організації міста. Незважаючи на наказ Міністерства охорони здоров’я про можливість перебування контактуючих із хворими вдома, вирішено, що на випадок появи таких осіб їх прийматимуть у приміщенні дерматологічного відділення міської лікарні.

– За матеріалами зарубіжних країн, смертність від коронавірусу досить висока. Але сам збудник нестійкий у зовнішньому середовищі. Коли прийде тепло – напруга спаде. Наразі ж мусимо бути насторожі, – говорить начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

Мова про карантин на початку тижня не йшла. Хоч із різних причин минулого тижня в школах відсутні були 1420 дітей, у садочках – 409. Тримається інтенсивність захворюваності на грип та ГРВІ. За останній тиждень у місті зафіксовано 749 хворих, 8 госпіталізованих і 32 випадки пневмонії.

Тому, в будь-якому разі кам’янчан закликають бути відповідальними за своє здоров’я та здоров’я інших. По можливості не перебувати в місцях масових скупчень людей і постійно мити руки з милом.

Крім того, свідомі власники магазинів, ресторанів, кафе, місць великого скупчення людей повинні з розумінням поставитися до серйозності цього питання. Слід запастися дезінфікуючими розчинами, встановити диспенсери – ємності для знезараження рук.

ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ
До заходів щодо поширення короновірусу активно включилося міське товариство Червоного Хреста під керівництвом Ігоря Земскова. Вже проводиться підготовка інструкторів, які знатимуть і вмітимуть як діяти у разі виникнення в місті коронавірусу. Також розроблено спеціальний роздатковий матеріал – пам’ятки для того щоб люди не забували, що потрібно робити ПОСТІЙНО. Також члени товариства ЧХ проводять лекції та бесіди на тему профілактики.

В ОБЛАСТІ
11 березня відбулося позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяни Косовської, лікувальні заклади області готові до реагування на поодинокі випадки коронавірусної інфекції: медики можуть розгорнути майже 600 ліжкомісць. У разі потреби за рахунок перепрофілювання окремих відділень, цю кількість можна збільшити ще на 300 місць. Однак, у випадку погіршення епідемічної ситуації (спалаху) забезпечення засобами захисту закладів охорони здоров’я області потребуватиме суттєвих коштів.
Щодо засобів захисту та наявних в області резервів, в.о. директора ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олег Балашов доповів, що Центром уже витрачено 200 тис. грн., ще 300 тис. грн зарезервовано на випадок погіршення санепідситуації.

КАРАНТИНУ СУСІДІВ
Нагадаємо, до Хмельницької інфекційної лікарні був госпіталізований хворий із діагнозом пневмонія, який 22 лютого повернувся з Греції. Згодом діагноз не підтвердився. Лабораторні дослідження у вірусологічній референс-лабораторії показали негативні результати.

Проте у нашого південного сусіда в Чернівцях 3 березня виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом. Інфікований разом з дружиною повернувся після подорожі Італією. Пізніше, ще п’ятеро людей із підозрою на коронавірус доставили в інфекційне відділені обласної лікарні. Усі вони мають симптоми ГРВІ. Ці люди нещодавно повернулися з Італії, Іспанії та Англії. Зразки аналізів недужих відправили до Києва. Під медичним наглядом перебувають і шестеро людей, які контактували із чоловіком. Це прикордонники та його рідні.

11 березня у Чернівцях був лікар Всесвітньої організації охорони здоров’я, який оглянув хворого на коронавірус та визначив правильність його лікування.
Відповідно до протоколів, хворому будуть ще кілька разів проводити тести. Лише після того, як два тести поспіль покажуть негативний результат на коронавірус, тоді можна стверджувати, що людина одужала.

ІНША ДУМКА
Мене приємно вразив пост українки, яка працює в Італії. Вона звернулася до українських заробітчан з проханням не їхати на Великодні свята додому, щоб не дай Бог не занести на рідну землю смертельну заразу. Ось такий патріотизм заслуговує на повагу і шану. На жаль, ще не всі усвідомили, що нині потрібно усім разом чітко дотримуватися правил поведінки та порад лікарів, щоб в першу чергу вас самих не торкнувся смертельний вірус.

Керівники усіх форм власності просто зобов’язані дотримуватися санітарного режиму – обробляти дверні ручки, поручні, проводити вологе прибирання з антисептичними засобами. 

Велику небезпеку становить громадський транспорт, особливо наші маршрутки до чохлів, яких липнуть руки. Там не лише коронавірус може причепитися, а безліч різної зарази. Проте, на засіданні оперативного штабу було обіцяно, що буде проведено роботу з перевізниками, власниками супермаркетів та кафе, щоб вони надзвичайно серйозно поставилися до санітарної обробки салонів та приміщень.

Батьки мусять усвідомити, що повинні забезпечити щоб їхні чада не вешталися вулицями, а сиділи вдома. Складно буде лише батькам дошкільнят, яких немає з ким залишити вдома. Але, на мій погляд, потрібно просто перекрити кордони і звідтіля не пускати заразу на Україну. А це значить – не приймати із зарубіжжя людей потягами, маршрутками, автобусами у незлічених кількостях щоденно. Тоді нас не будуть мордувати на рідній землі різними карантинами. Якщо уряд дбає про безпеку власного народу, потрібно діяти радикально. Не потрібно загравати з коронавірусом тут, його не можна пускати звідтіля. Та й взагалі, якщо така серйозна ситуація, слід суворо обмежити міграцію населення.

Хоча, можливо, комусь і вигідні різні коронавіруси, свинячі і курячі грипи. Тоді, ой, як добре можна рученята погріти – на масках, антисептиках, фальшивих ліках, тощо.

НАЙПОШИРЕНІШІ ПИТАННЯ:
– А куди дівати дітей на час карантину, якщо садочки зачинені, а батьки працюють?

Якщо в Україні оголошено карантин і дітей немає з ким залишити, батьки можуть взяти відпустку. Це передбачено п. 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР. Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. Адже, карантин – адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. 

КАРАНТИН-1– Чи мають ходити на роботу вчителі, якщо школи на карантині?

– Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата.

– За вчителями шкіл, у яких призупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися заробітна плата. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, з посиланням на чинну нормативну базу.

– Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ВІРУСУ:
1. Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, ви не носій коронавірусу. Коронавірус – це сухий кашель без нежитю.
2. Вірус не є термостійким і гине при температурі 39 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Частіше і довше будьте під сонцем.
3.Вірус досить великий за розміром (діаметр комірки становить близько 400-500 нм), але звичайна медична маска не допомагає відфільтрувати. Тому якщо заражений чхатиме перед вами або пройде на відстані до трьох метрів від вас, уповільніть крок.
4.Якщо вірус потрапив на поверхню металу, він проживе не менше 12 годин. Тому, якщо ви стикнулися з будь-якою металевою поверхнею, ретельно вимийте руки з милом. Зазвичай це поручні в маршрутках, дверні ручки і поручні в магазинах та під’їздах.
5.Вірус може залишатися активним на тканинах протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок повинен вбити вірус. Зимовий одяг досить просушити на сонці, щоб убити вірус.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ:
• Після проникнення вірусу в горло може з’явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триватиме 3-4 дні.
• Потім вірус буде зливатися з носовою рідиною, потрапляти в трахею, а потім в легені, викличе запалення легенів. Цей процес займе від 5 до 6 днів.
• При коронавірусі з’являється висока температура, важке дихання. Закладеність носа не схоже на звичайну закладеність, з’являється відчуття, що ви тонете в воді. У цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря.

ПРОФІЛАКТИКА:
1. Найпоширеніший спосіб заразитися – це доторкатися до людей, тому потрібно часто мити руки. Вірус може жити на ваших руках 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися, що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа).
2. На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло Бетадином, щоб усунути або мінімізувати дії мікробів, поки ті ще знаходяться в горлі (перед тим, як потрапити в легені).


Теги: карантин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.